şükela:  tümü | bugün soru sor
 • playstation 2 icin sony tarafindan uretilen bir oyundur. http://www.ratchetandclankgadgets.com/ adresinde cok basarili bir oykusune ve flashlarina ulasilir**.
 • ps2'de jak and daxter serisinin en büyük rakibidir.aslında rakip demek pek doğru olmaz, çünkü iki oyun da bizzat sony tarafından yayınlanmaktadır.bu durumda oyuncuların elinden gelen yegane şey, birbirinden güzel bu iki serinin tatlarını ayrı ayrı çıkarmak olacaktır.

  (bkz: ratchet and clank 2 locked and loaded)
  (bkz: ratchet and clank up your arsenal)
 • 2015 yılında sinemalarımızı şenlendirecek ikili ile aynı adı taşıyan film. en güzel video oyunu uyarlaması olmazsa playstation'ımı yakarım. (en kötü ihtimal 2'yi yakarım, artık kullanmıyorum zaten)

  http://www.youtube.com/…v=s0mnpz1rrne&feature=share

  demek ki yeni nesilde de en sevdiğim playstation serilerinden biri yaşamaya devam edecek. hem ps4'te, hem sinemada. teaser'ını sevdiğimin...
 • ps4 için çıkmıştır. inceleme puanlarına bakılırsa alınması gerekli oyunlar listesindedir.
 • ps4 için çıkan en keyifli oyunlardan birisi.
  sürekli karanlık, kanlı, kasvetli oyunları oynamaktan bunalan bünyelere ilaç gibi gelen, eski eğlenceli oyunları hatırlatan bir oyun ratchet and clank.

  hakkında pek entry olmamasını dışarıdan bakınca yetişkinlere hitap etmiyor sanılmasından kaynaklandığını düşünüyorum. siz hiç bakmayın bu algıya, çok kaliteli bir animasyon filminin içindeymiş gibi eğleniyorsunuz oyun boyunca.
  özellikle bazı silahlar var, düşmana etkilerini görmek ayrı bir eğlence.

  ayrıca türkçe dublaj konusunda da iyi iş çıkartılmış. oyunun atmosferine uygun seslendirmeler oyun keyfini daha da arttırmış.

  kısacası artık bu tarz oyunlar pek bulunmuyorken ratchet and clank oyununu es geçmeyin derim. hatta şu sıralar indirimde 48 tl sanıyorum.

  oyunu bitirdikten sonra edit: ps4 için şu ana kadar çıkan en iyi oyunlardan biri olmuş kesinlikle. yaklaşık 10 saat boyunca bir dakika bile sıkılmadan, çok keyifli bir deneyim sunuyor oyun.
  oyundaki çeşitlilik de harika. günümüz oyunlarının bir çoğunda oyun yok, saçma sapan görevlerin eğlenceden uzak birleşimi oluyorlar maalesef. ratchet and clank günümüz konsollarında bunu yıkmış bir oyun.
  ayrıca bay zurkon'a gülmekten oyunun bir çok noktasında düşmanlara hedef olduğumu da belirtmeliyim.
  son olarak küçük bir tavsiye. dürbünlü tüfeğinizin tüm gelişmelerini gerçekleştirin. zamanı yavaşlatma fonksiyonu çok işinize yaracak ileride. bir de final boss'u dövüşüne girmeden önce ryno silahının kartlarını toplayıp edinmiş olun. başka türlü yenilmiyor şerefsiz.
 • muhteşem ikili.

  özellikle clank karakterinin inanılmaz şirinlikte olduğu; hem büyüklere hem de küçüklere hitap edebilen nadir oyunlardan biridir.
 • gayet keyifli ve akıcı bir oyun deneyimi oldu benim için. akşamları kafa boşaltmak için girip 1 saat oynayıp çıkıyorum. türkçe seslendirmesi çok başarılı. bir yandan platform oyunu havayı varken diğer yandan ciddi konsantrasyon isteyen shooter havası var. özellikle boss dövüşleri çok keyifli. silah upgrade'leri sayesinde oyun stilinizi değiştirebiliyorsunuz. ps store'da indirimli bulunca (59.00 tl) direkt aldım. tavsiye ederim.
 • tahminen oyunun %70-75 lik kısmındayım. tek kelime ile özetleyecek olursam 'harika.' uzaktan bakınca daha çok çocuklara hitap eden bir oyun olarak gözüküyor ama bazı yerleri geçemediğim için sinir krizleri geçirmeme sebep olmuşluğu bile var. izlemesi de oynaması da gayet eğlenceli. 15-20 tane farklı gayet tatmin edici , yaratıcı silah yelpazesi var. aynı oranda farklı düşman tiplemeleri var. her açıdan doyurucu , sürükleyici bir oyun. ps4 ü olan herkesin mutlaka oynaması gereken oyunlardan. puanım 10/9.4

  ayrıca bu tarz oyun önerilerine ihtiyacım var. knack 2 gelecek güzel duruyor , birincisi çok kötüymüş.. little big planet 3 alacağım bu bitince aynı tarz sayılmaz ama oda güzel gözüküyor. ya başka..?