polyethylene

  • 1128
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 yıl önce

okul eteğinin belini kıvırarak mini etek yapmak

kabul etmek gerekir ki, lise ve ortaokul döneminde, neredeyse her genç kız bu kıvırma işlemine girişmiştir. bizim zamanımızda eteği kıvırmak teşhirden öte, eteklerimiz yerleri süpürmesin ve hademelere de biraz iş kalsın diye yapılan bir ihtiyaçtı. mini etekten ziyade, normal sayılabilecek bir boya gelirdi formalarımız. istesek bile çok fazla kıvıramazdık o etekleri, çünkü kıvırdıkça, kıvrım yerlerinde potlar oluşur, etek şişer ve balon gibi bir şey olurdu.

hadi kıvırmadık eteği, gittik daralttık - boyunu kısalttık. o zaman da, müdüre hanım bizi kıvırır ve bir miktar daraltırdı.

seneler ilerledikçe benim gördüğüm, diz boyunda olan eteklerin önce diz üzerine, daha sonra da kıç altına doğru hızlı bir şekilde kısaldığı. eğer böyle kısalmaya devam ederse yakın zamanda okul eteğinin belini kıvırarak hulahop yapmak" gibi başlıkları görmemiz olasıdır.

hafif diz üstü falan normal de, "merhaba canım, donunun rengi ne güzel, nereden aldın?" gibi sorular sordurtmaya yöneltecek kadar da kısaltılması, okullarına giden kızlarda abes durmakta.

bir de şu var: bizim zamanımızdaki erkeklerin, 2 tane çırpı bacak göreceğiz diye "eteğin altından ayna tutma", "yere sürekli kalem düşürme", "kalem ile eteğin arkasını kaldırma" gibi cesurca girişimleri vardı. şimdiki ortaokul erkeklerin böyle anıları olacak mı acaba ?

[bu entry sonrası kendimi nine gibi hissettim, o da ayrı bir konu..]

devamını okuyayım »
13.12.2005 14:46