• elinden düşmeyen şarabı ile eskişehir barlar sokağının simgesi haline gelmiş, herkesten akıllı delisi. yıllardır onun ağzından"seviyorum" ile başlayan aynı cümleleri duyduk. kimi sevdiğini sanırım hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz fakat bugün kimi sevmediğini eskişehir direniş kampında"saygıdeğer canlarım" diye konuşmaya başlayarak açıkladı. yalnızca recep dayı için bile artık direnmeye değer.
    ey tayyip sen nelere kadirsin!

recep dayının meşhur şiiri
  • vefat ettiğine dair duyumlar varmış, umarım yanlıştır ..

edit: yanlışmış bugün gördüm sağlığı sıhati yerinde
  • bir şişe cumartesi karşılığında yaptığımız sohbete göre kendisi eskişehir'e üniversite okumaya gelir ve bir kadına aşık olur ama asla kavuşamaz. aşkından deli divane gibi senelerdir seviyorum diye gezer durur eskişehir barlar sokağında. çakal gibi sevmez, yalan gibi sevmez..güzel insandır.
  • eskişehir'de özlediğim tek insan. çok seviyordum onu ben daha o şehirdeki ilk haftalarımda zorluk çekerken bankta oturmuş votka içiyordum geldi şarabıyla oturdu yanıma hiç yokmuşum gibi orda, seviyorum diye sayıklayarak içti içti gitti. yani zarar vermez kimseye, millet bunu henüz anlayamadı ama. mütemadiyen güneş gibi seven bir adam. sevin, sayın kendisini.
  • kendisini bilmeyenleri, tanımayanları ani olarak "seviyorum" diye bağırmasıyla salatalık gören kedi gibi zıplatan nevi şahsına münhasır dayı.
  • an itibariyle okuduğum haber ile porsuk çayına düşmüş ve hastanede yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren, kahramanım, kahramanımız.
    eskişehirli olanlar bilirler, recep dayının eskişehir için nasıl değerli biri olduğunu.
    onunla her yerde karşılaşabilirsiniz bu şehirde ve isterseniz en kötü gününüzde olun, gülümsetir, kendine özendirir sizi şiirleriyle.
    barlar sokağında bi şişe ona şarap alırsınız, bir şişe kendinize sonra oturup beraber içersiniz sokakta...
    "seviyorum" recep dayı, gitme ne olur ya, kim kaldı şu amk dünyasında senin gibi...şimdi hiç sırası değil inan yap bir delilik hadi...

recep dayı gezi direnişi konuşması
  • şuan itibari ile bogularak öldüğü haberini aldigim eskisehir barlar sokaginin fenomeni

edit: yoğun bakimda olduğunu öğrenip bunun iyi haber mi yoksa kötü mü olduğunu bilemedim.
  • ölüm haberi henüz doğrulanmamış eskişehirli olan herkesin tanıdığı adam. yarım saat önce hastaneyi aradık hala yoğun bakımda olduğu söylendi. umarım kendisine bir şey olmaz zira recep dayısız bir barlar sokağını düşünmek istemiyorum.

edit: hastaneyi tekrar aradım. drumunun stabil olduğu bilgisini aldım. yani ölmüş falan değil ve umarım öyle bir şey olmaz. dezenformasyon yapmayın gelip şuraya.
  • bugün hayatinı kaybeden, gerçek kimliği bilinmeyen, lakabı recep dayı olan, büyük şarapçı.
    eskişehir'e yeni gelmiştim. bir meyhanede oturup arkadaşlarla içiyorduk. bir anda meyhanedeki müşterilerden duble duble kadehler "seviyorum" nidaları atan sarhoş bir dayıya gidiyordu. herkes ona bakiyor, bravo recep dayı diyordu. şaşırmıştım bu kadar ilgi gösterilmesine ama zamanla barlara gele gide recep dayıya alışmıştım. ve her barlara gidişim de onun bi sesini duymadan geri dönmezdim. güle güle güzel insan seni "seviyoruz".

sevindirici edit: ölmemiş, şu an bilinci kapalı bir biçimde yoğun bakımdaymış.
hesabın var mı? giriş yap