şükela:  tümü | bugün
40668 entry daha
  • ülkenin tağut kurucusuna 6 ay içinde hem “aziz” hem de “ayyaş” demiş. 10 kasımda önce kurucu tağutun türbesinde eğilip, sonra cuma namazına giderek aklıma şu ayeti getirmiş münafık kişi;

“onlar küfür ile iman arasında bocalayıp dururlar. ne bunlara (mü’minlere) ne de şunlara (kâfirlere) bağlanırlar. allah, kimi saptırırsa ona asla bir çıkar yol bulamazsın.” (4:143)
  • şu sıralar koyu bir atatürkçü olmuş olan kişi.

"fikir güzel, mekan güzel ama yemezler."
  • 10 kasım konuşmasında chp ye sataşırken fetişizm ve amorf kelimelerini kullanarak şaşırtmıştır.

citap mı okuyon cen aman da aman
  • kendisini anıtkabir içersinde gördüğümde devlet bahçeli ye benzetiyorum. hiçbir konuşmasını önündeki kağıttan okumayan cumhurbaşkanımız nasıl oluyorsa atatürk ile ilgili tüm söylemleri sönük bir yüz ifadesi ile kağıttan okuyarak, gözlerini kağıttan ayırmadan geçiştiriyor. bir yandan seçim yaklaştığı için seviyorum algısını vermesi gerekiyor, zor işler.
  • ne yaparsa yaranamayan adam.

iki ayyaş tabiri doğru bir tabir değildir ama sonrasında özür de dilemiştir.

ayrıca chp tabanından oy alamayacağını eminim kendisi de biliyordur o yüzden laf salatasına, üzerinden teori kasmaya hiç gerek yok. son tavırlarının sebebini 15 temmuza bağlıyorum. çünkü çok net bir şekilde atatürk’ün sözü haklı çıktı. * burada sempatisinin başladığını düşünüyorum.

bununla birlikte ne kadar dediğim dedik biri olduğu malumken, yıllardır hayallerinde olduğunu belirttiği akm projesinin ismini değiştirmemesi de kafaları karıştırmaktadır.

biz o kadar küçük insanlarız ki arka planda neler dönüyor bir bilsek çıldırırız herhalde.

eğer ki sadece oy için atatürk’ü dilinden düşürmüyorsa yıllardır süren reis hayranlığım puf olur. karizmasını gözümde çizdirir.
  • atatürk'e "tağut" deme cesaretini gösteren şeref yoksunlarına karşı atatürk'ün mirası olan makamının sorumluluğu çerçevesinde bu şeref mağdurlarına karşı gerekeni yapması gerekmektedir.
  • şurda yazılanları oku sonra o yazıyı yazanlarla röportaj yap türkiye’de fikir özgürlüğü var mı diye, “ne fikir özgürlüğü bu biplediğimin cumhurbaşkanı” diye başlayan cümleler kurarlar.

iki yüzlüsünüz derdiniz fikir özgürlüğü değil bizim sesimizi kısmak.

reis bunların beynine beynine vur cümlelerinle, seviyoruz seni, uyumuşsundur belki, iyi geceler.
  • unutma !

"şimdi gelirken bana birileri atatürkün posterini sallıyor ki bu büyük ihtimalle cehapeli"

https://www.youtube.com/watch?v=lkvhby-seay
  • son meclis konuşması şöyle olursa şaşırmayacağım cumhurbaşkanımız:

"bizim devlet idaresindeki ana programımız ak parti programıdır. bunun kapsadığı prensipler, idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. fakat bu prensiperi gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."
107 entry daha