şükela:  tümü | bugün
39727 entry daha
 • ülkenin tağut kurucusuna 6 ay içinde hem “aziz” hem de “ayyaş” demiş. 10 kasımda önce kurucu tağutun türbesinde eğilip, sonra cuma namazına giderek aklıma şu ayeti getirmiş münafık kişi;

  “onlar küfür ile iman arasında bocalayıp dururlar. ne bunlara (mü’minlere) ne de şunlara (kâfirlere) bağlanırlar. allah, kimi saptırırsa ona asla bir çıkar yol bulamazsın.” (4:143)
 • eyyy amerika eyyy almanya eyyy hollanda eyyy teyyy teyyy
 • şu sıralar koyu bir atatürkçü olmuş olan kişi.

  "fikir güzel, mekan güzel ama yemezler."
 • kendisini anıtkabir içersinde gördüğümde devlet bahçeli ye benzetiyorum. hiçbir konuşmasını önündeki kağıttan okumayan cumhurbaşkanımız nasıl oluyorsa atatürk ile ilgili tüm söylemleri sönük bir yüz ifadesi ile kağıttan okuyarak, gözlerini kağıttan ayırmadan geçiştiriyor. bir yandan seçim yaklaştığı için seviyorum algısını vermesi gerekiyor, zor işler.
 • ne yaparsa yaranamayan adam.

  iki ayyaş tabiri doğru bir tabir değildir ama sonrasında özür de dilemiştir.

  ayrıca chp tabanından oy alamayacağını eminim kendisi de biliyordur o yüzden laf salatasına, üzerinden teori kasmaya hiç gerek yok. son tavırlarının sebebini 15 temmuza bağlıyorum. çünkü çok net bir şekilde atatürk’ün sözü haklı çıktı. * burada sempatisinin başladığını düşünüyorum.

  bununla birlikte ne kadar dediğim dedik biri olduğu malumken, yıllardır hayallerinde olduğunu belirttiği akm projesinin ismini değiştirmemesi de kafaları karıştırmaktadır.

  biz o kadar küçük insanlarız ki arka planda neler dönüyor bir bilsek çıldırırız herhalde.

  eğer ki sadece oy için atatürk’ü dilinden düşürmüyorsa yıllardır süren reis hayranlığım puf olur. karizmasını gözümde çizdirir.
 • atatürk'e "tağut" deme cesaretini gösteren şeref yoksunlarına karşı atatürk'ün mirası olan makamının sorumluluğu çerçevesinde bu şeref mağdurlarına karşı gerekeni yapması gerekmektedir.
 • unutma !

  "şimdi gelirken bana birileri atatürkün posterini sallıyor ki bu büyük ihtimalle cehapeli"

  https://www.youtube.com/watch?v=lkvhby-seay
 • son meclis konuşması şöyle olursa şaşırmayacağım cumhurbaşkanımız:

  "bizim devlet idaresindeki ana programımız ak parti programıdır. bunun kapsadığı prensipler, idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. fakat bu prensiperi gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."
 • kendinden başka kimseyi düşünmeyen lider.

  bence ülkenin başına gelen liderler ülkeyi şirket yönetir gibi yönetmeli. üretim yapmak, satın aldığın maldan fazlasını satmak, halkının gerekli eğitimleri almasında yardımcı olmak, yanında bulunan insanların etnik kökeni ve inanışlarından çok beyniyle ilgilenmek. duygularla hareket etmemek.

  bu adam ne üretti, ne eğitimin gelişmesine yardımcı oldu, ne etnik köken ayırmaksızın insanları kucakladı, ne terör sorununu çözebildi.

  kendisini taparcasına seven çok büyük bir kitle var. yalan yok lider bir duruşu da var. izlediği yanlış politikalar ve bencilliği yüzünden belki de atatürk' ten sonra gelen en sağlam lider olabilirdi, ama o bir kitle için tarihin en sevimsiz siyasetçisi olmayı tercih etti. kendisini bu hususta biraz diğer adama benzetiyorum. barcelona' da top koşturan arkadaşa. türkiye futbol tarihinin en büyük futbolcusu olabileceği şansı saçma sapan tripler ve hareketler yaparak geri çevirdi.

  bence artık recep tayyip erdoğan' da her şeyin eskisinden çok daha zor olacağının farkında. belediye başkanlarını değiştirmeler, atatürk mesajları vermeler. tamam iyi güzel hoş ama ekonomi ne olacak? dolar? eğitim? içerde suçsuz yere yatan onlarca gazeteci/muhalif?

  şu an olmaya çalıştığı adam bence kendisini seçimler de kurtaramayacak. kendi tabanından fazlasıyla tepki çekiyor millet isyanda. kendisine muhalif olan taraf iki cihan bir araya gelse zaten yine oy vermez. galiba ciddi ciddi bir dönem yakında kapanacak. bunu en iyi kendisinin hal ve hareketlerinden anlayabilirsiniz.
 • son zamanlardaki haline yetişmeye çalışan ümmet; temsili
4505 entry daha