32582 entry daha
  • kendisini anıtkabir içersinde gördüğümde devlet bahçeli ye benzetiyorum. hiçbir konuşmasını önündeki kağıttan okumayan cumhurbaşkanımız nasıl oluyorsa atatürk ile ilgili tüm söylemleri sönük bir yüz ifadesi ile kağıttan okuyarak, gözlerini kağıttan ayırmadan geçiştiriyor. bir yandan seçim yaklaştığı için seviyorum algısını vermesi gerekiyor, zor işler.
  • ne yaparsa yaranamayan adam.

iki ayyaş tabiri doğru bir tabir değildir ama sonrasında özür de dilemiştir.

ayrıca chp tabanından oy alamayacağını eminim kendisi de biliyordur o yüzden laf salatasına, üzerinden teori kasmaya hiç gerek yok. son tavırlarının sebebini 15 temmuza bağlıyorum. çünkü çok net bir şekilde atatürk’ün sözü haklı çıktı. * burada sempatisinin başladığını düşünüyorum.

bununla birlikte ne kadar dediğim dedik biri olduğu malumken, yıllardır hayallerinde olduğunu belirttiği akm projesinin ismini değiştirmemesi de kafaları karıştırmaktadır.

biz o kadar küçük insanlarız ki arka planda neler dönüyor bir bilsek çıldırırız herhalde.

eğer ki sadece oy için atatürk’ü dilinden düşürmüyorsa yıllardır süren reis hayranlığım puf olur. karizmasını gözümde çizdirir.
  • unutma !

"şimdi gelirken bana birileri atatürkün posterini sallıyor ki bu büyük ihtimalle cehapeli"

https://www.youtube.com/watch?v=lkvhby-seay
  • son meclis konuşması şöyle olursa şaşırmayacağım cumhurbaşkanımız:

"bizim devlet idaresindeki ana programımız ak parti programıdır. bunun kapsadığı prensipler, idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. fakat bu prensiperi gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."
  • son zamanlardaki haline yetişmeye çalışan ümmet; temsili
  • büyük ihtimalle ülkede ki ekonomik krizin peak yapacağı döneme giriyoruz. evde tuttuğu yüzde elli para bittiğinde en büyük tayyip düşmanı kesilecektir. çünkü bu adamları birbirlerine kenetleyen şey para akışıydı. türk lirasının pul olacağı döneme giriyoruz. bu dönemin sonunda ne akp ne de tayyip kalacak. bekleylp görün çok az kaldı.
  • bu hızla giderse bir sonraki seçimlerde chp’nin başkan adayına oy verecek reyisimiz.
  • böyle muhalif muhalif konuşmaya devam ederse yakında cumhurbaşkanına hakaret suçundan içeri alınması kaçınılmaz olacak.
  • isin aci kismi sudur. tabanina yillardir kemalizm karsiti mesajlar verdi. hatta ulkedeki tum sikintilari 1950'ye kadar olan chp yonetimine bagladi. ayyas dedi, her turlu hakareti etti.

destekcilerinden bir kisi de cikip, bu kadar kotuledigin bir kisiyi neden simdi goklere cikartiyorsun demiyor. sorgulamiyor.

konu ataturk de degil, bir kisi de cikip yahu habire soylem degistiriyorsun, dun ak dedigine kara diyorsun diyemiyor.

bir siyasi lider dusunceleri, hedefleri icin desteklenmez mi? adam cikar benim durusum sudur, soyle olacak, boyle olacak der. insanlarda bakar tamam bu kisi beni temsil ediyor der. bu kadar sik fikir degistiren, durus degistiren bir kisiyi ne icin destekliyorsunuz? adam her fikir degistirdiginde siz demi degistiriyorsunuz?

sadece kara kasi kara gozu icin mi pesinden gidiyorsunuz? hic birinizin hayatta bir dusuncesi, durusu yok mu?
  • kemalist , atatürkçü , cumhurbaşkanı , adalet ve kalkınma partisi genel başkanı ,
    türk milliyetçisi , dünyaya kafa tutan türk , abd ve ab ye posta koyan türk , terör örgütlerinin baş düşmanı 2017

biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almış bir iktidarız.
    bize türklükle de gelmeyin.
    abdullah öcalanla görüşmeye bizzat ben gönderdim , bir sorun varsa bana konuşun.
    kandırıldık milletim bizi affetsin. 2003-2016
41095 entry daha
hesabın var mı? giriş yap