48105 entry daha
 • 17 yil boyu yönlendirdiği diş politikanin fiyasko olduğunu gördüğümüz lider. doğu akdeniz sorununda ayni anda hem misir hem israil ile düşman olmak ve bu iki devleti türkiye karşisinda masaya oturtmak ciddi bir basarisizlik hikayesidir. kendisi bir an önce çevresinde liyakat sahibi olmayanlarla hareket etmekten vazgeçmeli,türkiye cumhuriyeti tarihinin en önemli anlarindan birinde diğer siyasi partilerle birlikte hareket ederek kutuplastirma siyasetinden vazgeçmeli ve en azindan bu konu için bir türkiye ittifaki, komisyonu her ne ise onu yaratmalidir. türkiye'nin önünde böylesine önemli bir mevzu var iken, belediye başkanliği seçinlerinde uyguladiği panik içeren gereksiz politikalar ve söylemler kendisini yipratmakla kalmadi, en istikrarli olmamiz gereken dönemde ismini tartişmaya acti.

  doğu akdeniz enerji kaynaklarinin tüm dünyaca önemsenmesinin sebeplerinden biri sadece sağlayacaği ekonomik getiri değil, özellikle doğalgaz alaninda gazprom vasitasi ile ciddi bir güç elde etmiş olan rusyadan sonra ikinci bir alternetifin oluşmasidir. kibrisin avrupa birliği siniri olarak görülmesi ve dis politikanin 2006 döneminde yetersiz,vizyonsuz karar veren liderleri tarafindan taninmasi munasebeti ile bu bölgeden hak idda eden ab böylece rusya'ya olan bağimliliğini azaltmak derdinde. türkiye ise normal şartlar altinda birlikte hareket edebileceği ulkelerle kanli biçakli. bu işin altindan kalkabikirsek sadece ekonomik olarak güçlenmeyeceğiz, enerji alaninda da söz sahibi olacağiz.

  ancak akp hükümeti ve cumhurbaskani bu önemli konunun üzerine eğilmek yerine memleketin enerjisini toplumu birlestirmek üzerine harcamali.
 • patlama yakın, aman kaçın!

  trump'ın başlığında yer kalmamış, o yüzden emre kongar'ın hatırlattığı beydeba'nın meşhur öyküsünü, buraya almak zorunda kaldım!yazı

  beydeba'nın öyküsü

  bir öküz çayırda otlarken, bir kurbağa yavrusu sürüsüne basıp hemen hepsinin ölümüne yol açmış. canını zor kurtaran kurbağa yavrularından biri hemen annesinin yanına gidip, “anne, o bir hayvandı; kocaman, dört ayaklı bir hayvan. işte yavrular, onun ayakları altında ezildi,” demiş.
  kendisini beğenmiş anne kurbağa şişinerek kendisini aynı büyüklüğe kolayca getirebileceğini düşünmüş. “ne kadar büyüktü; bu kadar var mıydı?” diye şişinebildiği kadar şişinmiş.
  “yok anne,” demiş küçük kurbağa, “bundan çok daha büyüktü!”
  bu kez bütün gücüyle, daha da şişinen anne, “bu kadar mıydı?” diye sormuş.
  “daha da büyüktü anne. ama sanırım, onun büyüklüğünün yarısına bile varamadan patlarsın,” demiş küçük kurbağa.
  kendi gücü konusundaki bu küçümseyici sözler üzerine kızan aptal ve yaşlı anne kurbağa, şişinmeyi bir kez daha denemeye kalkınca patlayıp parça parça olmuş ve ölmüş.
  hiçbir yaratık, düşündüğü kadar büyük olamaz
 • solcuların yıllardır hayali olan rusya ve çin yakınlaşmayi saglayan, s_400 savunma sistemini ulkemize getirerek nato'nun bitişine imzasını atan anti emperyalist gercek manada solcu bilge lider.
 • bu karanlık dönem birazcık aydınlığa kavuştuğunda, başlıktaki kişinin;
  türkiye'nin beşeriyet değerlerinin (medeniyet, cumhuriyet, adalet, nezaket, samimiyet ve sonsuz liste) yanısıra,
  neden islamiyete en büyük zararı verdiğini anlatan kitaplar/makaleler yazıldığında,
  yılmaz özdil'in yazısından mutlaka yararlanılacak.
  ümmet
 • ne yazık ki geçen 17 yıla rağmen, rte hakkında söylenen sözlerin ve onun için yapılanların, yüce allaha şirk koşmaktan farkı olmadığını bir türlü anlamıyorlar.
  unutmayın, bu sözler ve yapılanlar, muhatabı tarafından hiç düzeltilmedi.
  bu en büyük günaha acaba kimler ortak olacak?

  nisa suresi 4-48 (elmalılı tefsiri): "allah, kendisine şirk koşulmasını bağışlamaz. ondan başkasını ise dilediğine bağışlar. kim allah'a ortak koşarsa pek büyük bir cinayeti iftira etmiş olduğunda şüphe yoktur."

  kaynaklarıyla birlikte sadece üç alıntı:

  1- rahmetimiz gazabımızı aşacaktır rte'nin konuşması
  2- rte allah'ın bütün vasıflarına sahiptir. (akp düzce milletvekili fevai arslan)15-01-2014
  3- sayın başbakana dokunmak bile ibadettir. akp bursa milletvekili hüseyin şahin

  kalanı yılmaz özdil'in yazısında.ümmet
 • '' bana zamanında muhtar bile olamaz dediler '' diyordu kendisi. kardeşim sende ikametgah çıktısı alacak bile kabiliyet yok. kim demişse çok haklıymış. bunu bize kanıtladığın için teşekkürler.

  vasat ülkenin vasıfsız cumhurbaşkanı olur.
89 entry daha