• 83 milyonun üzerine karabulut gibi çökmüş badem bıyıklı şahıs
  • kendisinin gündeminde sosyal medyaya sansür, baroları ortadan kaldırma, seçim kanununda değişiklik, kıdem tazminatına çökme ve lgbt'leri hedef göstermek varken muhaliflerin gündeminde "adam gidiyor, gidiyor." goygoyu var. dislike meselesi bıkkınlığın göstergesiydi ama muhalefet twitter'da goygoy yapmaktan öteye geçmedi. anladığım kadarıyla rte'nin kendiliğinden gideceğini düşünüyorlar ve bekliyorlar. geçen kılıçdaroğlu"erdoğan'ın gitmesi için özel çabaya gerek yok. kendi kendini yok ediyor." açıklaması yaptı. bu zihniyetle, erdoğan eksenli politikalarla mevcut iktidar değişmez. bu kafayla erdoğan 2023'e kadar ekonomiyi düzlüğe çıkarır ve seçimi de kazanır. çok beklentiye girmeyin. belediye seçimlerinde kasıp kavuran muhalefetin bu denli pasif kalması politika değil, ön açmadır. kimin önünü açtığı da malum.
    ayrıca, iki hafta önce bekçi yasasını geçirdiler. unutmuşum.
  • bugün yapılan genişletilmiş il başkanları toplantısında türkiye bir muz cumhuriyeti değildir ifadesini kullanan 12. cumhurbaşkanı.
  • simdi de avrupa'ya niye turist yollamiyonuz diye atarlanan.

suriyelileri salariz de biyikli bey. hshshshshsh

(bkz: suriyelileri avrupa'ya salmakla tehdit etmek/@sagliginiz icin)
  • sözün bittiği yer bu adam.ne edeceğin küfürler yetiyor, ne bir zemine oturtabiliyorsunuz düşüncelerini.

ülke fakirlikten kıvranırken paşanın derdi sosyal medya.sesini çıkarmayan,mücadele edemeyen ve birleşemeyen muhalefet de böyle devam ederse, size de oy moy yok.denk geldiğimiz döneme bak aq!
  • tüm uğraşlarına rağmen sosyal medyadan siyasi veya ekonomik rant elde edemeyen akp lideri. 1 temmuz 2020 tarihli açıklamalarına göre artık çabalamaktan vazgeçmiş ve çareyi sosyal medyaya savaş açmakta bulmuş.

ak troll ordusuyla kendilerinden olmayan herkesi sosyal medya kanalıyla itibarsızlaştırmaya, işlerine gelmeyen ülke gerçeklerini gizlemeye veya çarpıtmaya, ülkeyi müthiş yönettikleri algısına insanları inandırmaya çalıştılar. geldikleri noktada itibarı sıfırlanan kendileri oldu. ne kadar ve ne şekilde propaganda yaparlarsa yapsınlar insanların gerçeklere ulaşmasını engelleyemediler.

genç nüfustan oy alamadıklarını görünce kendi çaplarında bu sorunlarına bir çözüm arayışına giriştiler. kendileri, tüm çevreleri ve seçmen kitleleri kolayca kandırılabilir seviyede olduklarından gençleri de öyle sandılar. bir youtube yayını yaparak veya sosyal medyada aktif olarak onlara ulaşabileceklerini düşündüler ve sonunda dislike bombardımanına tutulunca bambaşka bir kulvarda olduklarını anladılar. nihayetinde eşine ve damadına yönelik bir hakareti bahane ederek sosyal medyayı yasaklamanın veya kısıtlamanın yollarını aramaya başladılar.

bu aslında on sekiz yıllık yönetim tarzının özeti gibi. on sekiz yılı sorunlara kalıcı çözümler üretmek yerine günü kurtarmakla geçirdiler. baş edemedikleri sorunların duyulmasını, konuşulmasını engellemek için geleneksel medyanın tamamını kontrol altına almayı, yayın yasağı gibi saçmalıklara başvurmayı tercih ettiler. çünkü çapları bu kadar ve daha iyi bir ülke yaratmak gibi bir niyetleri de yok.
  • killa hakan a olan antipatimden kurtulmamı sağlayan başkan. geçenlerde gerçekleştirdiği, gençlerle video konferans buluşmasıvideosu
    * an itibariyle 379 bin disslike a dayandı. killa hakanın fight kulüpparçası ise 1.3 milyon disslike sınırında. hal böyleyken oturdum düşündüm, bu terslikte bir iş var dedim.killa hakana disslike vererek hata ettiğimi anladım.

bir tarafta; " sertleştirir seni her çile, çalış dersine çünkü dönebilir her şey tersine" diyerek nasihat eden, hayatta her şey mümkün, karamsar olma diyen killa, bir tarafta ise; "gençler, güçlü türkiye olma yolunda çok çabalamalısınız, başlattığımız yerli ve milli teknoloji hamlesi gücümüze güç katacak" diyen başkan.

bir tarafta; "gene sıra bana gelmiş vay, vay
    yarınını, dününü, gününü, bugününü
    kötü günü, dünü unutana ise bye, bye "
    diyerek geçmişini unutma, hatalarından ders çıkar demeye getiren killa, bir tarafta ise " millet bahçeleri yaptık oturun beleş kek yeyin , " diyen başkan erdoğan.

iki dakikalık bir muhakeme sonucunda, tarafımı seçtim. teşekkürler başkan.gençlerin cebinde zırnık yok, işsizlikten kırıma uğramışlar , evlenip yuva kurma onlar için bir rüya olmuş ama maşallah damadınız berat bey son çeyrek verileri pozitif diye haber verdi, durmak yok yola devam. selam ve dua ile.
  • son aylarda, sağolsun kendini bitirmek için chp den daha fazla çalışan, uğraşan bir deli oğlan. böyle devam et reis, inatlaş halkla, halkın taleplerine kulaklarını tıka, seni yalan yanlış yönlendirenlere daha fazla kulak ver...

aradığı mağduriyeti bulunca nasıl coştu be! twitter, youtube, netflix; kapatmaktan bahsediyorasdhkkhds. afedersin ama zor kapatırsın reis, o kadar da değil be. en başta seninkiler isyan eder.

hülasa şu hamaset edebiyatı ilk duyduğumda sinirlenmeme neden oluyor ancak birkaç dakika sonra sakin kafayla düşününce muhalefetin işine geldiğini anlıyorum.

devam et reis. kuzey kore ye döndür bizi.

(bkz: reis çıldırdı)
  • zamanında kindar nesil yetiştirmek istiyoruz diye açıklama yapıp bugün yetiştirdiği nesli beğenmeyen cumhurbaşkanı.
hesabın var mı? giriş yap