• an itibariyle 9 bin 433 tl'dir.
  • sümeyye'ye 20-25 olmasa da*, üj bej gönderebilecek maaş.
  • kendisi tarafından şikayet sebebidir.
    (bkz: ticaret yapmasam 3000 euro maaşımla geçinemem)
  • o parayla bu sikintilar cekilmez. ben olsam iki gunde istifa ederim.
  • litresi 4,01 liradan benzin alırsak;

2352,3691 lt benzinimiz olur. iyi para.
  • üst düzey bir özel sektörde sadece kısım müdürünün 6 ila 7 bin lira arası maaş aldığını düşünürsek az olan maaştır. adam fabrikada kısım yönetiyor 7 bin lira maaş alıyor, rte koskoca devlet yönetiyor 9 bin lira alıyor. ben olsam istifa eder gider üst düzey bir şirkette müdür olarak çalışırdım. ne de olsa eski başbakanım amına koyim hangi fabrika çalışmak istemez ki ?

edit:imla
  • türkiye cumhuriyeti devletinin aldığı maaştır. az biledir. herhangi bir firmanın genel müdürü bile 10-15 oluyo alıyo bre. adamın cektigi sıkıntıyı bi düsünsene. kim olursa olsun o para o mevkinin hakkıdır.
  • görevinin millete hizmet olduğunu her fırsatta dile getiren, bindiği arabadan içtiği suya kadar her şeyin devlet tarafından karşılandığı bir ortamda çalışan birinin maaşım düşük diyerek şikayet ettiği miktardır. 9 yıldır el değmemiş, harcanmamıştır, bir 11 yıl daha harcanmaması el değmemesi ihtimali bulunmaktadır.

ayrıca
    gelir adaletsizliğinin kanıtıdır. bu ülkede maaş denen kavramın koltuğun kalitesi ile doğru orantılı olarak değiştiğinin göstergesidir. alın teri sadece paranın manevi değerini arttırmaktadır. maddi değerinin belirleyicisi koltuğun kalitesidir.
  • her bayramda korumaları tarafından önceden hazırlanmış banknotlarla onlarca çocuğa harçlık dağıtmaya yetecek miktardadır.
hesabın var mı? giriş yap