• insanın sevdiğine açılamamasındaki en temel sorundur reddedilme korkusu. gerçi, reddedilme bir ihtimalden ibarettir. kaldı ki, açılmadan reddedilip edilemeyeceği de bilinemez. ancak o ihtimal bile açılamamaya yetmektedir. çok boktan bi durumdur. hele sevdiği kişinin gözlerinin içine bakarken ağzından tek bir kelime dahi çıkmaz da içine atar ya insan tüm duygularını. günden güne eriyip bitersin. ata ata içinde bir dağa dönüşen duyguların zamansız ve aşırı patlamalarla gösterir kendini. ama bu patlamalardan yalnızca sen etkilenirsin. paramparça olan yalnızca senin kalbindir.
  • çok şey kaybettirir. hayatı zindana çevirir.
    tez vakitte aşılması gereken korku.
  • aslen reddedildikten sonra çevrenin bunu canlı yayında izlemesine dair bir korkudur. yoksa kapat kendini zindana bi hatunla, harvey keitel'in tabiriyle, 10 dakka içinde kadın donu giymekten hoşlandığını bile itiraf edersin.
  • sosyal fobi ile bir korelasyon icindedir. bu durumdan muzdarip kisi baskalarindan bir sey yapmalarini isteyemez, kendisinden bir sey yapmasi istendiginde de genelde hayir diyemez.
  • namaz kilan bir insanin icine dusebilecegi korkudur. (bkz: allah kabul etsin)
  • bu korku, o kişiye açılıp red yedikten sonra yine aynı ortamlarda bulunmanız gerekiyorsa ortaya çıkar. çok hoşlanıyorsun, açıldın reddedildin. sıkıntı yok. iki bira içer, kafayı dinler, bi zaman sonra kendine gelirsin. ama reddedildikten sonra aynı ortamlarda bulunman gerekiyorsa, hayatın özellikle senin için zindan olacağını bildiğinden sürekli iki seçenek arasında gider gelirsin. açılmak ya da açılmamak. işte bütün mesele bu.
  • daha önce, "özellikle ilk seferinde" reddedilen bireylerde daha çok ortaya çıkar.
  • reddedilmeden geçmez.
  • kendine guvenememenin bicim degistirmis hali.bunu hisseden kişinin kendine guveninin sorgulanması farzdır.zira denemeden bilinmez.kişi kendi iyiligi icin bir an once denemelidir. denemezse ici icini kemirecek dahada dibe batmaya baslıyacaktır.hedefiniz olan kişi buyuk degildir.sizin kendi buyuttugunuzdur.zira gunumuzde ilişkilerin boku cıkmıs,kimin eli kimin gotunde belli degil modundadır herkes.yaptıklarınız yapabileceklerinizin gostergesidir.ben hicbisey yapamadım salagim diyorsanız en azından sozlukte yazıyorsunuz.halada ben hicbir seyim modundaysanız bi psikiloga gorunmeniz siddetle tavsiye edilir. ` :ogut verir gibi entry girmek `
  • kıza hoşlandığın erkeğe gidip duygularını nasıl ifade edersin diye sordum . bana gidip soylemem , geçer kendiliğinden dedi . olayın özeti bu işte.
    reddedilme korkusu kadınların en büyük kabusu çünkü çok gururlular. kendileri birer prenses oldukları için erkeklerin etraflarında cirit atmaları egolarını okşuyor, bundan acayip haz alıyorlar. nasıl olsa gelsin teklifler , gelsin çiçekler , mesajlar falanlar filanlar . ne gidecem lan herifin ayağına .
hesabın var mı? giriş yap