• http://kiyamet-projesi.blogspot.com/…ses-kaydi.html

tarımı köylünün elinden almamız gerekiyormuş, bunu öğrendik.
    "anayasal bi sorunu nasıl oldu da kapatıp kendimize göre ayarladık bilmiyorum ama (gülüşmeler) yaptık yani. "
  • beni hiç de şaşırtmamış ses kaydıdır. bu adamlardan gelen hiçbir şey beni şaşırtmıyor artık vay amk, duyarsızlaştım mı lan yoksa?
  • hintlilere hak veren, ineklere aşık birinin konuşup durduğu kayıt.

adamın özeti: halkın ortak malları mülkleri heba oluyor, herşeyin bir sahibi olması lazım.
  • biz zaten biliyoruz bunları. millete nasıl dinleteceğiz? derdimiz o olmalı.

edit: geleneksel ''godamanların daha fazla nasıl kazanır'' hakkında bir toplantı olmuş. bu arada farkında olmadan ne düzenlemeler ne yasalar geçiyor haberimiz yok.

merayı kitleme muhabbeti şu mu? fikrim yok o yüzden soruyorum.. mera denilen alan aslında tapulu yani bir sahibinin olduğu alan. ama mera korumasında olduğu için bütün köylüler kullanabiliyor. ama yasal düzenlemeyle arsa sahibi yani mera sahibi artık orayı kitleyip diğer köylülerin girmesine engel mi oluyor?

eğer böyleyse valla toprak sahibi olarak ben de sayın bakanıma helal olsun derdim.
  • ethem sancak'in "bu tarimi koylulerin elinden almak gerek" diye bir cumle kurdugu konusma.
  • anayasal bir sorunu nasıl başardıklarını şaşıran bir konuşmacının da olduğu ses kaydıdır.

ses kaydından alıntı :

''çok şükür geçen ay itibariyle, sesiz ve büyük bir devrim gerçekleştirdi. merayı kitlenebilir hale getiren bir kanun çıkarttılar. bunu nasıl başardılar bilmiyorum ama bu anayasal bir sorundu. ama yaptılar sonuçta...''
  • şu entryden bahsedilen konuşma: #8808601
  • ben bu kayıtta devrim kültürle olmaz tarımla olur gibi bir cümle duydum. pol pot musun kurban?
  • mehdi ekerden çok ethem sancak ses kaydıdır ve maalesef mehdi eker bu kayıt sonucu istifa falan etmez. utanç kaynağı. çok açık bir utanç kaynağı bu ses kaydı, ama kim sesini çıkaracak, kim yayımlayacak, kim tartışacak bu kaydı...
  • tarım bakanlığının anayasal engelleri aşarak yaptıklarını ve ülkenin meralarını bile nasıl nakte çevirdiklerini anlatıyorlar. (bkz: herkesin malı olan kimsenin malı olamaz)
hesabın var mı? giriş yap