şükela:  tümü | bugün
  • başlığın tam hali "22 temmuz 2019 rekabet kurumu'nun biletix'e soruşturma açması" olacaktı, karakter sınırı izin vermedi.

günün en güzel haberlerinden biridir. aldığı fahiş hizmet bedellerine ek olarak bileti kargoyla göndermeye hatta pdf olarak çıktısını almaya bile ekstra ücret alan, ülkede etkinlik bileti satışında tekel olmanın verdiği güvenle kültürel aktivite yapmak isteyen insanların cebindeki son kuruşa göz koyan firmaya açılmış davadır. umarım çok ağır bir ceza alırlar.

kaynak
  • büyük bir zevkle okuduğum haber, tüm büyük organizasyonları alıp tekele bağlayan, sözde sanatın sanatçının yanındayken halktan koparabildiğini koparan şark kurnazlığının sonu böyle oluyor demek ki.
  • darısı passolig'e işallah. doğru karar.
  • kendimi kızgın kumlardan soğuk sulara atlar gibi büyük bir haz duyarak okudum haberi.

çok mu kullanıyorum biletix'i ? hayır, fakat kullanmak istediğimde de bilet parasına yakın aldığı "hizmet bedelleri" sinir krizlerine sebep olurdu. hadi be çıkartın şuna bi alternatif ya.
  • ülkede güzel şeylerin de olduğunu gösteren davadır.
  • geç bile kalınmış karardır. şöyle bir hesapladım da, bugüne kadar verdiğim tüm o fahiş hizmet bedellerini toplasam iki bilet fiyatı ediyor.
  • ülkede kimsenin herhangi bir etkinliğe katılacak parası kalmadığından dikkate almadığı haber.
    siktiniz ekonomiyi.
  • yerinde sevindirici haber ve dava, bu ülkede herkes zengin değil öğrencisi var parayı az kazanan işi gücü yolunda gitmeyen insanlar var, ama hep fiyatlar zenginlerin gelirine göre hesaplanıyor.
  • --- spoiler ---
    sattığı biletlerin fiyatlarına fahiş tutarlarda hizmet bedeli, işlem bedeli, kargo bedeli gibi isimler altında ekstra masraflar eklemek yoluyla ve organizatörlerle imzaladığı münhasır sözleşmelerle 4054 sayılı kanun’u ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla
    --- spoiler ---
  • (bkz: rekabet kurumunun biletix'e soruşturma açması) başlık bu şekilde düzeltilmeli!!

tanım: nihayet rekabet kurumunun açtığı soruşturma. darısı diğerlerinin başına!

soruşturma konusu: "biletix bilet dağıtım basım ve ticaret aş’nin sattığı biletlerin fiyatlarına fahiş tutarlarda hizmet bedeli, işlem bedeli, kargo bedeli gibi isimler altında ekstra masraflar eklemek yoluyla ve organizatörlerle imzaladığı münhasır sözleşmelerle rekabeti ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla yürütülen ön araştırma da karara bağlandı."