• kronik renault edc şanzıman sorunu.

renault clio edc şanzıman aracı 2014 yılında sıfır olarak aldım. 2 yıl sonra "vites kutusunu kontrol ettirin" şeklinde uyarı vermeye başladı. uyarı esnasında araç kendini n boş vitese alıyor ve 70 ile gittiğiniz yolda durmak zorunda kalıp aracın anahtarını çıkarıp takıp tekrar çalıştırıp yola devam etmek zorunda kalıyorsunuz. renault un bu kronik sorunu yüzünden defalarca kaza riski geçirdim. aracımı zeytinburnu hedef oto servisine götürdüm ve incelemeden sonra hiç bir sorun yok dediler ve aracı teslim aldım 2 gün sonra tekrar aynı sorunu yaşadım.

3 kere zeytinburnu hedef oto servisine girip çözüm bulamadıktan sonra renault mais ile iletişime geçerek sorunu anlattım ve ilk başta çok ilgilendiler güngören renault karakuşlar servisine götürmemi istediler bu servise farklı zamanlarda 4 kere gittim ve sorun yok diyerek gönderdiler her seferinde. servisler beni azarlamaya başladı ve her defasında defol der gibi dışarı çıkardılar.

2 ay süren uğraş ve 7 kere mais ile görüştükten sonra sorun çözülemeyince servise tekrar gittim ve vites kutusu, beyin değişmesi gerekiyor dediler ve 27 bin tl ücret çıkardılar. 27 bin ödedikten sonra sorun düzelmez ise 5 bin daha motor kulak parçası değişebilir dediler. bu aracı aldığım için çok pişmanım mühendis olarak bu kadar kötü hizmet veren ilgisiz bir firma görmedim. 4 yıllık 40 bin km de olan araç böyle büyük bir sorun çıkarıyorsa ve binlerce kişi bu sorunu yaşıyorsa bu sorun kroniktir.

birde renault mais de sorumlu hasan bey diye biri var ilgileneceğini söyledi söz vermişti 4 kere aradım bana hiç dönmedi.

sıfır alacaklar renault edc şanzıman sorunu kroniktir benim gibi mağdur olmayın ben yandım siz yanmayın.

aracı satacağım yaptırmadan satsam birine gece uyuyamam. araba elimde kaldı.

internette araştırma sonucu binlerce insanın bu sorundan ve çıkardığı büyük maliyetten dolayı sinir krizi geçirdiğini gördüm.

(bkz: https://www.sikayetvar.com/renault/edc/problem)

(bkz: https://www.sikayetvar.com/renault/edc)

sonuç: 5 aylık maceradan sonra renault mais ve renault servisleri beni oyaladı, dolandırdı, kandırdı. kalite süreç yönetimi, sorun çözümü, müşteri memnuniyeti 10 üzerinden 0 renault mais sarıyer merkezde yaptıkları güncellemeden sonra yolda kaldım araç hiç çalışmıyor. benimle ilgileniyormuş gibi davranıp kandıran ve aracı yapmak için sorunu dahada büyüten hasan bey ve mühendis osman beyi ayrıca kınıyorum. aracı satıyorum bu markanın önünden geçmem. sizin bu hizmet kaliteniz yüzünden mühendis olarak ayrıca kınıyorum. sizin yüzünüzden kaç defa kaza riski geçirdim.

-hayatım da bu kadar kimse beni zor duruma bırakmadı.
  • motor değildir.
  • filo döküntüsü bir fluence olduğuna kalıbımı basacağım aracın şanzımanı.

beyin derler değiştirirsin, ayırma çatalı derler eyvallah dersin, mekatronik derler tamam dersin onlar hep derler. taki şanzıman değişimine kadar.. onun kaç para olduğunu söylemeyim.
  • yarı otomatik şanzumanlı,herhangi bir araç alıyorsan, kenarda bir şanzuman parası tutmakta fayda var. bunların arızasıda garantiye girmiyor sanırım. bozulup garantiye sokan bir markaya denk gelmedim.
  • 2015 model clio aracımı sıfır km olarak aldim. aracım edc şanzıman. şuanda 53.xxx km'de. edc ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım ama yasamayacagim anlamına gelmiyor tabiki
  • edc motor değil otomatik şanzımanın adı.

ilk cümleden sonrasını okuyamadım.
hesabın var mı? giriş yap