• bu bekleme saatler, hatta günler sürebilir. ben renderın bitmesini beklerken tetris oynuyorum. gerçi tetris oynarken de çubuk bekliyorum. böylesi daha acı verici oluyor.
  • tasarımı bitirip render'a başlamak.. render süresinin sonlarına doğru beklemekten sıkılıp, render tamamlanana kadar zaman geçirmek amacıyla diğer bilgisayarın başına geçip aynı proje için yeni bir tasarım denemek.. yeni tasarımı daha çok beğenip ilk renderı iptal edip yeni tasarım üzerine çalışmak.. tasarımı bitirip render'a başlamak.. render süresinin sonlarına doğru beklemekten sıkılıp, render tamamlanana kadar zaman geçirmek amacıyla diğer bilgisayarın başına geçip aynı proje için yeni bir tasarım......
    mesainin bitmesi ve işi yetiştirememek.

(bkz: kısır döngü)
  • otobüsle şehirlerarası yolculuk gibidir.
  • gece yarısı aynı anda kitap okumayla, hayatı sorgulamayla taçlandırılabilecek eylem. müzik açma biraz kafa açılsın, bilgisayar da ram den yemesin.
  • vicdan azabi cekmeden tembellik yapma nedeni. a4 cikti icin cozunurluk fazla optimum gibi sanki ama bekliycem artik ne yapalim*.
  • ağır mimari görseller hazırlayanlar için olmazsa olmazdır.binalar, araçlar, bitkiler, çevre elemanları derken 3d studio max dosyasındaki poligon sayısı milyonları bulur.render süresi uzar da uzar, patronların sabrı taşar da taşar, beklersin de beklersin ama o kareler bir türlü ilerlemez.hele ki animasyon hazırlıyorsanız, render bittiğinde projenin ne olduğu bile unutulur.
  • avatar filminin bütçesinin %90 ının computer graphics'e harcanmasına sebep olan gerçek. adamlar kim bilir kaç bilgisayarı paralel bağladı. (bkz: paranın gücü)
  • insanı sigaraya başlatabilecek türden bir bekleme süresi. kesinlikle 2. bir bilgisayar şart. proje teslimi öncesi tasarımınızın birden fazla render'ı gerekiyor ve bilgisayar en iyi ihtimalle 3 saatten önce render'ı bitiremiyor. ayrıca render alırken işlemciyi ve ekran kartını kastırıp da kastırıp başka bi işlem yapmanıza müsade etmediği için öbür bilgisayardan objenin başka bi render'ı başlatılabilir. hatta 2. render alınırken 3.sü için 3. bi bilgisayar bile gerekebilir. bana pixar stüdyoları falan lazım. nefret ettim. yaşladım. odam bilgisayarımın render alırken yaydığı ısı ile ısınıyor.
  • uyumakla geçiştirilebilecek eylem.
  • 3d'ciliğin şanındandır. bugüne kadar beklediğim renderleri uç uca eklesem buradan aya yol olur. hayatımın bir kısmını alan işlem, sana selam olsun (anladın sen onu)
hesabın var mı? giriş yap