• twitterda reklam yapmayı anlarım, liseli olmayı da anlarım.

fakat ekşisözlükte reklam yapmayı anlayamıyorum. bence bu tip girişimleri sikerek durdurmalıyız arkadaşlar. evet.
  • post modern titan
  • sitesinin ingilizce bölümünde bi yerlerde (arayın bulun) "retweeted 21 times. kere." yazıyor. çeviri için google kullanılmış anladığım kadarıyla.

ayrıca bariz bir biçimde sözlükten reklam yapmaya çalışıp bi de üstüne yüzsüz yüzsüz "ulan destek verin, herşeyi kötülüyorsunuz a.q." diye ağlamak nedir ben çözemedim. sosyal sorumluluk projesi mi bu? ağaç mı dikeceksiniz, okul mu kuracaksınız? utanmasalar bağış isteyecekler o derece. "abi kuralım siteyi, sözlükte paso entry girer deli reklam yaparız köşeyi döneriz" mantığınızı seveyim.
  • sipariş entrylerle ekşi sözlük'ü tanımın ötesinde tanıtım amacıyla kullanıyor gibi görünen site.
  • sanırım reklamverenlerinden biri şunun için para ödemiş buraya:

"@xxx:
    allah yoktur diyen ataistleri döven satanistlerden olmak.."

asdsadasdf. bırak 5$'ı felan bu adam milyon dolar ödese n'olur? daha yapacağı esprideki kelimelerin nasıl yazıldığını bilmiyor ulan. hedef kitlenin bunlardan daha zeki olması da şaşırtıcı olurdu gerçi. o da var.
  • bu tarz oluşumlardan oldum olası kıl olmuşumdur. bir de böyle yılların pazarlama yönetemini, yepisyeni, web 2.0, o yee beybi diye tanıtmıyorlar mı? bu tarz bir oluşumun biz twitter kullanıcılarına etkisi ne olacak. ali , osman diye bir dünya adam bizi listesine eklemeye başlayacak ( biz de onu ekleyelim diye ), sonra biz eklemiyoruz diye silecek kendini (ki bunda bir rahatsızlık duymamakla birlikte takip listemdeki diğer kişileri de aynı şekilde rahatsız etmesi can sıkıcı ), sonra para kazanacam umuduyla "x magazasında muhteşem fırsatlar" diye mesajlar atan arkadaşınıza olan saygınız yok olmaya başlayacak. hayır bu 0.00000000005 kuruş kazanacam tüvüt başına diye bizim kafamızı sikecek. bu pazarlama yönteminin aynısı bir dönem üniversite öğrencilerine telefon rehberindeki kişilere belli reklam mesajları yollamak şartıyla diye aynı yöntem uygulandı ki samimi bile olmadığın hıyarın birinden ağda mesajı almak ters tepiyor. yine benzeri kitap satış ( onların terimiyle tanıtım ) ayağına internette benzer bir uygulaması oldu ki bu yüzden forumlar referanslı link vermek için "süfer abi" ile başlayan ve "ben ayda şu kadar para kazanıyorum" diyen hırbolarla doldu. peki bu olayları hatırlayan veya hala şu firma bu hizmetlere devam ediyor diyebilen var mı? yok. çünkü insanlara zorla bir şey dayatılması bir yerden sonra ters tepiyor. zaten benim büyük bir takipçi listem olsa, böyle bir oluşuma ihtiyaç duymam. siz iletişim bilgilerinizi bu ortamda bir şekilde sunduktan sonra niyeti olan firma sizi zaten bulur, öteki türlü sizi bilmeden bunun çok takipçisi var şeklinde yaklaşan adamın reklamı zaten size uymadığından ters de teper. bu işi meslek demesek bile yarı profesyonel yaklaşan biri zaten bu riske girmez.

hani hala bir umut bu işten para kazanacam diyen varsa bir blog açıldığında ve günde ortalama 100-150 hit alsanız bile google reklamlardan yılda kazanacağız para 12 tl'dir demek istiyorum ki 24 retweet ile nereye varabileceğiniz konusunda bir fikriniz olsun diye.

sonuç olarak
    (bkz: zannedersem tek eksiğiniz *)
  • sosyal medyanın gücünden haberdar olan ve reklam vermek isteyenler için şimdilik tek alternatif, oldukça da hızlı. bunun yanında şöyle bir ayrıntı var ki siteyi sevmiş olmamın asıl nedeni;

" 1.hastanız için acil olarak kan ihtiyacınız mı var?
    2.büyümesi gereken bir sosyal sorumluluk projesinde yardımımızı mı istiyorsunuz?

bunun için bizimle sadece iletişime geçip, durumdan haberdar etmeniz yeterli.gerekli re-tweetter kredisi tarafınıza ücretsiz olarak sağlanacaktır"
  • güzel fikir, uygulama da fena değil. yalnız site tasarımına ve logolarına biraz daha özen göstermeleri lazım.
  • harika bir twitter aracı.

kredi fiyatları da gayet ucuz görünüyor.
  • tweeter'ı gerçekten iş için kullananlara faideli, laf yetiştirip eğlenlere ise daha bi eğlenceli aparat bence.. kadınlar için eşsiz olsa gerek, netcede sınırsız dırdır olanağı yaratıyor
hesabın var mı? giriş yap