• fc zurich takımının 1992 doğumlu, 1.80 m. boyunda, gelecek vaat eden solbeki. babası ispanyol, annesi şilili. çok rahat hücuma çıkan, goller atan, fiziği güçlü, savunması çok iyi bir futbolcu. kene gibi adama yapışıp adım attırmıyor. 2009 da dünya şampiyonu olan isviçre u-17 milli takımının da yıldızıydı. bir kaç yıla kalmaz iyi bir transfer yapacağını sanıyorum.
  • fc barcelona'nın kendisini istemesi ile ilgili "her şey kariyer değildir, orada yedek kalıp forma bekleyeceğime kendi kulübümde kendi takımımı yaratmaya çalışırım daha iyi." demiş futbolcu. bazı futbolcular için ders niteliğinde resmen, helal olsun.
  • vfl wolfsburg'un bu sezon hatırı sayılır sayıda maçını izledim. rodriguez'le ilgili şunları söylemem gerekir ki takımda maximilian arnold ile birlikte en çok dikkatimi çeken oyuncuydu. kesinlikle çok iyi bi sol bek. ve henüz 21 yaşında. pozisyon bilgisi, savunma anlayışı, hücumlara katılışı gerçekten muazzam. galatasaray'a gelirse ilaç olur. yıllarca sol bek ihtiyacı çekilmez.
  • çok yakında çok büyük bir kulüpte görme ihtimalimiz olan ve bu potansiyele sahip isviçreli sol bek.
  • isviçre ile oynadığı ilk dünya kupası maçında 2 asist yapmış olan sol bek. sezon boyunca wolfsburg ile de birçok asistini izlemiştik. eğer bu performansını devam ettirirse dünya kupası sonrası önemli bir transfer yapabilir.
  • dünya kupasının en dikkat çekici performanslarından birisini ortaya koyan isviçreli sol bek. hem hücumda hem savunmada çok etkili oynuyor. kendisini ilk defa bu turnuvada izleme şansı bulan şahsımın beğenisini kazandı. birilerinin dikkatini çekiyorsa eğer büyük bir transfer yapabilir. wolfsburg gibi bir takıma fazla gibi görünüyor burdan bakınca.
  • whoscored.com tarafından, istatistiksel açından dünya kupasının en iyi 11'ine seçilen sol bek. ileride adını baya duyarız gibime geliyor. buradan liverpool fc yöneticilerine sesleniyorum. beyler hazır ihtiyaç da var, alın bu çocuğu.
  • 25 ağustos 1992’de isviçre’nin zürich şehrinde doğan ricardo rodriguez, isviçre vatandaşı olmasına rağmen ispanyol bir babanın ve şilili bir annenin oğlu.
  • bu yaz büyük bir transfer yapması muhtemel sol bek.
  • bu sezon çıkmış olduğu 27 maçta 7 gol 4 asist ile oynayan isviçreli solbek. kanada alınsa kim bilir neler neler yapar.

not: kanada doğru oluyor değil mi? kanata olmaz çünkü. ayrıca 22'den ziyade 32 yaşında bir insana benziyor. bunu da niyeyse belirtmek istedim.
hesabın var mı? giriş yap