• tenis sporunda bu kadar basarilar kazanmis iki tane birden kiz sahibi olmakla, ve hatta onlarin kocu olarak onlari yetistirmis olmakla gurur duymasini anlarim. ama sanki sahaya cikip oynayan ve kazanan kendisiymis gibi kendini one surup durmasi asiri itici. bir basketbol kocu, bir futbol teknik adami mac sirasindaki (taktik, oyuncu secimi vs.) secimleri yuzunden oyunun sonucuna katkida bulunur, teniste oyle bir sey yok ki, sana ne oluyor be adam? mesela mac sonrasi kizlardan birini gormek, ellerindeki kagit veya tenis toplarini imzalatmak icin soyunma odasi cikisinda toplanmis insanlara kizlari yerine o imza dagitir, o el sallar, kizlari da binadan cikinca hemen kaciriverir ortamdan. ben onlarin yerinde olsam babam bile olsa benim basarimin kaymagini bu kadar yemesine, benim sevenlerimle bu kadar arama girmesine itiraz ederdim. gerci sampiyonluk kizlarin baba kizlarin benim gibi babaya gicik olanlara da bok yemek dusuyor herhalde. homur homur ya da hapir hupur.
  • the animator's survival kit'in yazari olmasinin yanisira who framed roger rabbit ve sayisiz filmde animasyon yonetmenligi yapmis olan usta.
  • 33 yaşındaki karısı lakeisha williams ile bir ogullari var.
  • sahne adı prince ea olan, 88'li, amerikalı rapper ve aktivist.

genelin aksine; onu keş para için eken kaltak sevgiliye, otoban'dan ana avrat düz gitmek yerine dünyanın durumuyla, olası sonumuzla ya da insanlıkla ilgili parçalar yapar.

parçaları 'snop doog', 'jay z' veya '50 cent' gibi değil karanlık ve atmosferiktir. bahsettiği konunun içeriği ve gidişat karanlığa olduğundandır belki. her ne olursa olsun etkisi yadsınamaz. en azından benim için.

sosyal medya ve dijital cinnet için yaptığı bu iş beni benden aldı. viva richard!
  • bugunlerde su videosu ile sosyal medyada hatirlanmis baba. helal olsun. compton'un les mahallelerinden bugunlere kolay gelmedi williams kardesler.

belki serena williams basligi altinda da paylasilmistir ama bu seneki us open oncesinde nike bir de su videoyu hazirlamisti. insanin tuyleri diken diken oluyor izlerken.
  • 16 ağustos 2019 cuma akşamı bristol'daki evinde vefat eden über animatör, tüm animasyon camiasının başı sağolsun.
  • hayatını kaybetmiş eski toprak bir animatör. kendisinin derslerinden aklımda net şekilde kalan tek şey dersin bi yerinde "ya tutarsa?" fıkrasını "it was a turkish joke" diyerek anlatmasıdır. durduk yere çok şaşırmıştım.

ayrıca azcık sert olabilir ama "animator's survival kit" diye kitap yazan birinin ölmesi tatsız şakalara müsait gibi ama ben yapmam.

(bkz: rip)
  • animator's survival kit gibi çok değerli bir eserle adını daima yaşatacaktır. benim için animasyonun richard feynman'ıdır.
  • 25 kasım 2020'de vizyona girecek olan king richard filminde, will smith tarafından canlandırılacaktır.
  • oğlu alex wiliams'da başarılı bir animatördür; https://www.alex-williams.com/
hesabın var mı? giriş yap