431 entry daha
  • yerel ligde inanılmaz ama iş uluslararası boyuta gelince koca bir hayal kırıklığı.

az evvel oldu tüm olanlar. bir yandan sözlüğe bakarken bir yandan da kendisini dinliyorum ntv'de. bu sırada ntv'de flaş haber olarak fabian ernst'in yarın istanbul'da olacağını açıkladı. ondan sonra geçen konuşmalar şöyle;

rıdvan: kim bu adam forvet mi? (buyur)
    güntekin: yok defansif orta saha.
    rıdvan: ha. lazım tabii beşiktaş'a. nereden geldi bu? (ee yuh)
    güntekin: schalke 04'den geldi. hatta ondan önce de werder bremen'de oynuyordu.
    rıdvan: (yüz hafiften sıçtık şekli alır) ha hatırladım ben bu adamı. ama uzun zamandır oynamıyordu bu adam galiba. (la noliy)
    güntekin: hocam dünkü maçta ilk 11 çıktı.
    rıdvan: ha iyi. lazımdı zaten.

ah be hocam biraz daha takip etsen ne olur ki sanki? messi, ronaldinho bilmekle olmuyor bu işler. biraz daha seyretmek lazım sanki.
  • futbolculuğu şahane, yorumculuğu ortalama bir insan. ne göklere çıkarılacak kadar şahane ne yerlerde süründürülecek kadar beter. bildiğin averaj işte.

ama kimileri tarafından o kadar yüksek bir yerde tutuluyor ki anlamak mümkün değil. şimdi tobol maçı sonrası bir yazı yazmış. yazıda galatasaray ilk 3'e giremez diyor özetle. peki buna neye göre karar veriyor? tobol denen bir takıma karşı oynanan ilk maçı yabancısız ve yedek kadroyla, ikincisi ise 1 yabancı ile oynanan bir maç sonrası. ki bu takımın başına bir sistem hocası gelmiş ve bambaşka bir şey üzerinde çalışıyor. ama bunların hepsi bir kenara atılarak şeriat parmağı kesiyor. bu takım ilk üçe giremez.

bugün turgay şeren'in bir yazısı var. "olmaz hoca" diyor. daha ileri gidiyor "rijkaard efendi" diyor. "bu takımla bir şey olmaz". daha sezon başlamadan kendince kesiyor hesabı hazret.

sormak lazım herkese. iki resim arasında 30 yaş ve gol olur cümlesi dışında ne fark var?
  • tarafsız diye çığıran tayfaya inat. bu adam tarafsızsa ben de mozambik cumhurbaşkanıyım. galatasaray maçının sonrası hala fener'i övme sevdasında olan bir fener taraftarıdır kendisi ve ona göre yorumlamaktadır maçları.

tarafsızmış. hadi lan oradan.
  • johan neeskens'e, frank rijkaard'a sallayan ama edirne dışındaki futboldan bihaber olan futbol yorumcusu. bak hala fener'e salladılar ama fener lider diyor.

ha olur da burayı okursa;

(bkz: aşağılık kompleksi)
  • fabian ernst'i tanımayan futbol yorumcusu. şaka gibi.

(bkz: #15281109)

tek işi futbol bu adamın. futbol maçı seyredip, yorumlayacak. tüm olayı bu. işi yani. öğrenci olsa sınıfta kalır bu bilgiyle. ama birilerine göre bu ülkenin gördüğü en büyük yorumcu. ve bu futbol bilgisiyle. bir de bunu savunuyor millet.

inanılmazsınız bilader hakikaten.
  • - nerede o neeskens'in defteri?

bu soruyu sorabilecek kudreti nereden bulduğu merak edilen adam. galatasaray'ı eleştirme noktası bu işte yere - göğe koyulamayan rıdvan'ın. hemen cevabını vereyim. sana ne.

galatasaray'ın oynadığı oyundan bahset, eksiklerini söyle, koyabiliyorsan teşhisi de koy. hepsine eyvallah. ama duracağı yeri bilmesi lazım kendisinin. galatasaray'ın oyununu temelsiz olarak eleştirip oradan fenerbahçe'yi övme yoluna teşne olması rahatsız ediyor bir dolu adamı. bir de üstüne tarafsız yorumcu gömleği giydirilince iyiden deli olunuyor işte.

neeskens'in defteri nerdeymiş? hasbinallah ya.
  • bilica'nın erdinç'e arkadan attığı tekmeye engelleme dedi ya az evvel. ondan hemen evvel semih'in kaleci tarafından dürtülmesine de penaltı dedi. birileri de bu adama objektif dedi.

ben de onlara yuh dedim. ama duyan var mı emin değilim.
  • az evvel hepsiburada.com üzerinden bir koli mendil gönderdiğim yorumcu. ne çekti arkadaş o burnu...
  • lorik cana ile galatasaray'a sallama ekolüne başladı bu arkadaş yine. geçen sene "neden alındı" dediği elano'dan da sanırım gideceği için çok iyi futbolcu olarak bahsetti yayında.

lütfen bi sus abicim. ya da sadece kendi takımının über über oyuncuları hakkında konuş. hakikaten can sıkıyorsun çünkü.
  • lorik cana ve lucas edward neill'e laf çakmak için elinden geleni ardına koymayan adam. ama stoch candır kendisi için, dia süper.

ya bi git kardeşim. hakikaten git.
9135 entry daha
hesabın var mı? giriş yap