• henüz aktif olmayan bir freelance sitesi.

şu anda sitesinde sadece tanıtım yazıları, canlı destek ve fiyatlandırma gibi kısımları aktif. fiyatlandırma bölümünde %0, %8, %12 ve %16 gibi farklı komisyon ücretleri ve bu komisyon ücretlerine özel korumaları ve faturalandırmaları mevcut, bu da ilk bakışta freelancer dostu izlenimi yaratıyor. merakla bekliyoruz.

edit: freelance çalışmak için ortam ararken bulduğum bir site. hiçbir bağlantım yok ahali. övmedim, sadece tanım yaptım.
  • aktif olmuş freelance dostu. bakalım biz fotoğrafçılara bir güzellikleri olacak mı.

gör bizi görelim seni rimuut ;)
  • bundan önceki freelancer hayatımda müşteri fatura istediğinde mideme kramplar girerken az önce rimuut üzerinden ilk işlemimi yaptım.

hem cok kolay oldu hem de paramın 480 tl'si cebimde kaldı. kendimi şirket gibi hissettim valla artık pijama yerine kravatla evden çalışıyorum.

korkmayın, deneyin. çalışıyor.
  • freelancer olarak çalışan kişiler için fatura kesme olanağı sağlayan internet sitesi. site üzerinden fatura kesip aldığınız ödemelerde %16 gibi bir kesinti yapıyorlar hizmet bedeli olarak. bunun yanında müşterilerden kredi kartı ile ödeme alma seçeneğinin olması bir avantaj sağlamaktadır. müşterinize gönderilen fatura ise kdv2 olarak kesilmektedir ve müşteriniz bunu yıl sonunda mahsuplaştırabilirler. freelance çalışanlar için kurumsallığa bir adım daha yaklaştıran oluşum.
  • şirket ortağı olmuş neredeyse yüzde 16 komisyon nedir allah aşkına.
  • yurtdışında, kurumlar vergisi düşük bir ülkede fatura kesen bir yer. son derece makul buraya kadar, sıkıntı şu ki size havale yapıldığında paranız vergisi ödenmemiş oluyor. oysa siz türkiye içerisinde faaliyet gösteren bir şirkete, türkiye içerisinde bir hizmet sunmuş ve ödeme almış durumdasınız. fatura kestiğiniz şirket için sorun yok, rimuut için zaten sorun yok. ama rimuut tarafından yapılan ödemeler belli bir adedi, rakamı geçerse sıkıntı olabilir/olur.
  • bulut kardeşlerin itü çekirdek girişimidir
  • fikir olarak güzel ancak uyguladığı komisyon oranıyla eller yukarı bu bir soygundur mottosuyla hareket eden online fatura kesme şeysi. gidin mahallenizden, çevrenizden birine rica edin, komisyon oranını kestireceğiniz yere teklif edin, fatura kestirin derim. hem çevre olur hemde daha uygun komisyon oranıyla iş yaparsınız.
  • türkiye'de rimuut üzerinden fatura kesenlerden bilgilerini paylaşmasını istediğim platformdur.

türkiye şartlarında firmaya fatura keserken verilen hizmet yazılım, tasarım, senaryo vb neyse detaylı bir şekilde faturaya işleniyor mu?

kesilen fatura mühasebeciler tarafından tanınıyor mu?

kesilen fatura neye benziyor? handikapları nelerdir?

mümkünse özel bilgileri gizleyip birisi bana çıkan faturanın görselini atabilirse kafamdaki tüm soru işaretleri giderilmiş olur.ü

bir yeşil kadar yakınım.
  • merak ettiğim nokta bu platform üzerinden fatura kesmek için fatura keseceğim müşterinin de rimuut üzerinde hesap açması lazım. bu süreç kolay mı? sonuçta benim fatura keseceğim adam bilgisayar kullanmayı çok beceremiyor olabilir.

tecrübesi olanlar yeşillendirirse sevinirim
hesabın var mı? giriş yap