şükela:  tümü | bugün
  • fredrik risp'e benzeyen erdal isimli arkada$ icin on numara lakap.
  • bir zamanlar can ciğer kuzu sarması olmuştuk kendisiyle. bir keresinde kutu kutu pense oynayalım demiştim, o da kabul etmişti ama kalleşlik yaptı. tam biz oyun oynarken kapıdan annemin belirmesiyle birlikte zavallı risperdaller kendilerini tuvalette buldular. ben acımıştım ama onlar bana acımadılar. sonraki 2 hafta baş dönmelerinden ayağa kalkamadığımı hatırlıyorum. sayesinde lepistes gibiyken japon balığına dönmüşümdür. yanında bir de akineton alırdım; elim ayağım kaymasın, kayınca öyle kalmasın diye. lustral ve tegretolle tanıştırmıştım onu bir de. 4 yılın ilk 2 yılı çok iyi arkadaştık o beni ne kadar uyutsa da. ama o kutu kutu pense oynamamızdan bu yana o bana düşman ben ona düşman olmuştuk. son 2 yılı da birbirimize karşı nefretle geçirince doktor teyzecim bana hapın iğnesi*nin çıktığını ve 15 günde bir olursam reçeteye artık onu yazacağını söyledi. tamam dedik kabul ettik. bir insana 18 saat uykunun yetmeyebilirliğini kanıtladı bu hap bana. okulda dersleri uyuyarak geçirmemi sağladı teşekkür ederim burdan. he bir de lepistesin japon balığına dönüşümünü gösterdi bana canlı canlı. böyle bir uygulamalı öğretici yönü de var ama gel gelelim sevemedim kendilerini..
  • yamulmuyorsam en yüksek dozu 80 mg değil 4 mg dır.
  • -sana erdal'ın selamı var.
    +hangi erdal?
    -risperdal.
  • anksiyete tedavisinde de kullanılıyormuş quicklet olanı.
  • şişesi 83 tl olan dozajı sadece anxiety ya da hafif panik bozukluk icin kullanıldıgında gerginliği azaltan ilaç. doza baglı ancak istege baglı olmamalıdır. makul miktarı uyutmaz, günlük aktiviteden alıkoymaz ancak ufaktan yan etkileri vardır. kesinlikle bünyeye de bağlıdır. kafaya göre alınmamalıdır. şayet şizofreni hastalarında da yanılmıyorsam zaman zaman kullanılmaktadır.
  • uzun süredir efexor ile birlikte kullandığım ilaçtır kendisi.

ha kullandım da ne getirisi oldu?günün istediğim saati uyuyabiliyorum artık.isterse 15 saat deliksiz uyuyayım bu farketmiyor.kimse dürtmeden de uyanmıyorum bir de üstüne.ders dinlerken uyumamaya çalışmak da ayrı bir getirisi.çok bilgili psikiyatristimize göre de uyku getirmezmiş bu şey.tüh ben boşuna uyumuşum o vakit bunca zamandır.niye daha önce söylemedin canım doktorum.

bünyeyi; 'lan ale az önce siktik seni uyurken' derse de biri, 'hmm iyi tamam' diyecek kıvama getirmiş ilaçtır ayrıca.

bu ve bu tarz ilaçların kullanılmasına sıfır tıp bilgimle karşı çıkmaktayım.bunalımsa bunalım,depresyonsa depresyon kardeşim.intihar edeceksek bırakın edelim.düzeleceksek de kendi kendimize düzelelim.senin insan beyni hakkında ne kadar bilgin var da düzeltmeye çalışıyorsun o beyni bilimum kimyasalla?
  • antidepresan kullanımı neticesinde ortaya çıkabilecek mani benzeri durumların oluşmaması için bir nevi dengeleyici olarak da kullanılır.
  • kadınlarda göğüsten süt gelmesine, erkekler de ise erkek memesine sebebiyet veren ilaç. erkek arkadaşın memesinden süt gelmesini bekliyoruz ailecek. değişik ilaçtır; manikseniz depresif, depresifseniz manik yapar, her ihtiyaca karşılık verir yani. reaktif depresyon durumlarında 0.5 mg kullanılır, şizofrenler de ise günlük doz 5 mg ye kadar çıkar.
  • libidonu sıfır ile çarpıp eline veriyor. bu ise, ilacı kullanmaya başlamaktan sonraki üçüncü ayda falan başlıyor. aseksüel aseksüel geziyorsun aslanlar gibi, yavaş yavaş geliştiğinden mevzu, geliştiği o süre zarfında farkında olamıyorsun; olduğunda ise, geç olmuş oluyor. korkma ama, geçiyor o etki ilacı bırakınca. rayicin ne ise ona dönüyorsun. ibne falan değilsin yani merak etme. ayrıca çıplak bir kadın ile zigon sehpaya aynı reaksiyonu gösterebilmek de değişik bir tecrübe. sevgilin falan varsa eğer, biraz mütehammil olması gerektiğini kendisine anlatman gerek. anlayış talep etmen gerek. sıkıntı olabiliyor yoksa, oluyor. ayrılıyolla!