şükela:  tümü | bugün
  • 3. dalga kahveci furyasının son ürünlerinden, bahçelide, 7. caddeye yakın konumlanmış, sakin, huzurlu küçücük bir mekan. dekorasyonu harika. çok detaylı yorum yapabilecek kadar otorite sahibi değilim bu konuda ama kahveyi de oldukça başarılı buldum. mekanın sahibi olduğunu düşündüğüm hanımefendi istekleriniz doğrultusunda kahve seçiminize yardımcı oluyor ve kahvenizi gerçekten özenle hazırlıyor. bardakları da çok orijinaldi.
    ayrıca, rispetto kelimesi italyanca ”saygı ve hürmet” anlamına geliyormuş. kahveyi toplayanlara, çiftçiye saygı duyulması gerektiğini düşünerek mekana bu ismi uygun görmüşler. bu da ince ve güzel bir detaydı. tavsiye olunur.
  • 7. caddenin bir paralelindeki sokaktan geçerken ışıl ışıl tatlı bir cafe göreceksiniz. barın arkasında dünya tatlısı bir kadın ve bir erkek kahve yapıyor olacaklar. nihan abla ve berk onlar. bu kenarda.

zamanınız varsa mutlaka girin. kahveleri sorun. zevkinize göre güzel çekirdeklerinden birini önerecekler. hayatınızda içtiğiniz en özenle yapılmış -istanbul ve ankara'daki tüm üçüncü nesil kahvecileri gezmiş biri olarak söylüyorum bunu- kahveyi içmek üzeresiniz. yanına kiş söyleyin aç iseniz. elleriyle yapıyor onu nihan abla. canınız tatlı bir şeyler çekiyorsa tatlılarına bir bakın.

şimdi etrafınıza bakın. rispetto beni ankara'ya ısıtan, tanıyabileceğim en güzel insanları katan ve tadabileceğim en lezzetli kahveleri bana gösteren yer oldu.

ev gibi bir şey.
  • ankara'da özlediğim mekanlar arasında ilk sıradaki kahveci. sürekli olarak probador colectiva ve baristocrat kahveleri bulundurmaktalar ancak ara ara yurtdışından (has bean, five elephant, rave coffee) kahveler de sunabiliyorlar. çok kez tek başıma sadece muhabbet ve kahve için gittiğim oldu, ev samimiyeti gördüğüm az sayıda yerlerden.
  • standart ve lezzetli ve özenli ve orjinal kahve yapmayı becerebilen pek hoş bir kahve. saygı duyuyorum. rispetto....
  • v60, kalita, aeropress ve chemex turu demleme ekipmanlari mevcut. pek cok degisik ve ithal cekirdeklere sahipler. mekanin onu de icerisi de oturmak icin pek guzel dekore edilmis. calisanlar oldukca nazik. yalnizca masalar biraz dip dibe. kalabalik zamanlarda sohbet etmek biraz zorlasabiliyor.
    kendi yapimlari tiramisular da oldukca lezzetli. yeni mekan ve guzel cekirdek arasindaysaniz kacirmayin derim :)

edit: erenjan sag olsun ben tatlilar pone saniyordum, kendi imalatlariymis. her sey simdi daha da sevimli hale geldi.
  • kurulduğu günden beri nitelikli ve üst seviye çekirdek kullanma çizgisinden şaşmamış butik kahveci. dünyalar tatlısı bir işletmecisi vardır, sıkça yurt dışındaki kavurmacılardan kahve getirir. bir gıda mühendisinin elinden kahve içmek ve tatlı yemek mümkün kılınmış.

probador colectiva, baristocrat, coffee department ve kimma'nın çekirdekleri rutin olarak bulunur.
    yurt dışından da has bean, square mile, stumptown, coffee collective, the barn, five elephant, gardelli, rave, screaming beans, lot sixty one ve nomad'in çekirdeklerini deneme fırsatı dönemine göre değişiklik göstererek bulunabiliyor.