• riza calimbay in
    "ben fakir bir aileden geliyorum, cok yokluk cektim, ama sonra ingiltereye gidip kendimi gelistirmeye calistim, bunu asla saklamiyorum, inkar etmiyorum. fenerbahce cok buyuk bir camiadir, birkac fener taraftarinin yaptigi ayibi butun camiaya mal etmek yanlis olur. kimseye sinirli degilim, hayatimda kimseye yanlis yapmamaya calistim, ben buyum"

diye bir aciklamayla cevap verdigi pankarttir ayrica..
  • fenerbahce taraftarinin, babasi kapicilik yapan riza calimbay a gönderme olarak actigi, tiksinc pankarttir. riza calimbay, az önce yaptigi aciklamayla butun fener camisanin utanmasina sebep olmustur...
  • bir fenerbahçe taraftari olarak beni utandiran pankarttir.
  • bir besiktas taraftari olarak varligindan haberdar olunca fenerbahçeli taraftarlar adina utanip yerin dibine girdigim "keske hiç haberim olmasaydi bundan" dedigim pankart yazisi...

dogru dürüst insanlar olup da fenerbahçeye gönül veren arkadaslarim, utancinizi paylasiyorum...
  • ne şampiyon olmadan sahaya fırlamamız, ne bilica'nın sondaj çalışması, ne de başka bir şey... fenerbahçeli olmaktan utandığım yegane an bu pankartı gördüğüm andır. daha kötüsü ise bu rezaletin "ayar" olduğunu söyleyenleri görmek!
  • sanirsiniz ki bu pankarti açanlar harvardlarda stanfordlarda okumuslar, malikanelerde oturuyorlar, ferrarilere biniyorlar (öyle olsa bile haklari yok tabi). e be öküzler, riza hoca kapicinin oglu olsa ne olur, cumhurbaskaninin oglu olsa ne olur? sizler kendinizi ifade edecek olsaniz; "fenerbahçeliyim abiiiiüüaaa" diye agzinizdan salyalar akitacaksiniz. riza'ya sorsaniz, futbolculuk kariyerini, nasil hoca oldugunu, kendisini nasil yetistirdigini ve su anda türkiye'nin en büyük kulüplerinden birinin basinda oldugunu anlatacak. tabi bu size bisey ifade etmeyecek. siz hala süt, ekmek filan diyeceksiniz. belli ki sütünüzü içmemissiniz, önemli besinlerden birini almadiginizdan beyniniz de tam gelismemis.
  • aziz yildirim'in muhtemelen hakkinda, "o pankarti açanlar fenerbahçeli degildir, galatasarayli falandirlar" yorumunu yapacagi pankart...
  • bu rezil pankartla ilgili görüşlerimi daha önce açıklamıştım.

ne gerek varsa sözlükte yeniden diriltilmiş. bu vesileyle bir fenerbahçeli olarak rıza çalımbay'dan bir kez daha özür dilemek isterim. her hatırlatıldığında da bu özrü yineleyeceğim.

bizim taraftarın bazıları düşük kapasiteli beyinleriyle kapıcı çocuğu olmak sanki olumsuz bir şeymiş gibi düşünerek bir eşeklik, hatta eşşşşşoğlueşşeklik yapmış, ama hepimiz öyle değiliz rıza abi. bizim için sen hem beşiktaş'ın hem türk milli takımının sakin, efendi, formasına aşık, kolay sakatlanmayan, çıktığı her maçta elinden gelenin en iyisini veren, kimseyle takışmadan işine bakan, kapris yapmayan, futbola beşiktaş'ta başlayıp beşiktaş'ta bırakan, oynadığı 16 sezonda 6 lig, 3 türkiye kupası, 4 cumhurbaşkanlığı kupası, 1 başbakanlık kupası ve 6 tsyd kupası kazanan, kara kartalların efsane kadrosunun en önemli elemanlarından birisin ve daima öyle kalacaksın.

kapıcı çocuğu olman ise seni benim gözümde daha değerli kılıyor. fenerbahçe taraftarının çok büyük bir kesiminin üç beş tane sümüklü ergenin yediği bu haltı kabullenmediğini ve tiksinerek kınadığını lütfen bil.

ekleme: bu pankart ile ilgili olarak beni utandıran şey üzerinde yazan değildir. kapıcı olmak, kapıcı çocuğu olmak elbette utanılacak bir şey değildir. beni utandıran bunun utanılacak bir şey olduğunu sanarak rıza çalımbay'ı incitmeye çalışan insanların varlığıdır.
  • rıza hoca trabzonspor'a 'o pankart açıldığı zaman neredelerdi' demiştir, haklıdır da.

ayrıca vicdanı olan hiç bir taraftar, böyle bir şeyi kabul edemez. fenerbahçeliyim ama bundan utanıyorum.
  • fenerli olsam utançtan yerin dibine geçmemi saglayacak olan pankarttaki slogan.
    (bkz: iyi ki besiktasliyim)
hesabın var mı? giriş yap