• değeri anlaşılamayan, gerektiği kadar değer verilmeyen oyunculardan. iki günlük sohbetim ve izlenimim sonucunda kaliteli bir adam olduğunu gözlemledim.

(bkz: antakya /#38810397)
    (bkz: direnen sevgi /#38810607)
    (bkz: 8. uluslararası işçi filmleri festivali /#38812044)
  • beyoğlu'nda senelerce mekan işletmiş, semtin yerlisi, herkesin tanıdığı bir yüz olarak "beni sokak çocukları bıçakladı" diye yalan söylemekten çekinmemiş insan evladı. arkadaşını koruma isteği mi mafya kavgası mı nedir bilinmez ancak rıza sönmez'in yaptığı ayıptır. polis o sırada civarda olan 20 tane adamı toplamış, sorgulamış, allah bilir daha neler yapmış; bu ağbimiz yalanından dönmemiş. neden? çünkü suçu "sokak çocukları"na atmak kolay. hem onları kim takar? aman biz birbirimizin sırtını kaşıyalım da...

2014 yılında herhangi bir yerde yaşanan bir olayla ilgili güvenlik kamerası, cep telefonu kamerası, mobese vs. görüntüleri er ya da geç (ama çoğu zaman er vakitte) ortaya çıkarken, rıza sönmez'inki iyi cesaret. vallahi pes!
  • bir zamanlar cilgin bedi$'teki geek sava$'i oynayan, neredesin firuze'de kur$at roluyle boy gosteren oyuncu.
  • siyah beyaz filminde barmen rolünü kendi ismiyle canlandırmış oyuncu.
  • nefes'te terörist lider doktor'u canlandırmıştır. fotoğrafıyla ve sesiyle.
  • yaşlandıkça tipi oturan insanlardan. baya karizmatik olmuş. 20 yıl önce bu haliyle alakası yoktu.
  • bir aş hikayesi adlı programı sunuyor bu günlerde. yemek yediği mekanlarda aşçı, mekan sahibi yemeği anlatırken hızlı hızlı gömüyor yemekleri. yemeği tabaklara kendisi servis ediyor, kaşık ve çatalı yan yana tutup servis ettiği değişik bir stili var. yalnız bir taraftan çatalı ağzına götürürken diğer taraftan aynı çatalla karşısındakine servis yapıyor. masada başka çatal var mı diye bakıyorum yok. adam direkt ağzından çıkarıp ete dalıp karşısındakinin tabağına koyuyor.
    yemek programı sunuyorsun da biraz da hijyene dikkat etsen.
  • ses tonu baya iyi olan oyuncu, yönetmen, sunucu. iyi bir adam izlenimi veriyor, ama aynı zamanda yüzünde tuhaf bir hüzün de varmış gibi.
  • eğlence hayatının kült mekanlarından biri midir cambaz bilinmez ama kanımca beyoğlu eğlence hayatının en çok konuşan mekan sahibidir.
hesabın var mı? giriş yap