• şeyh uçurmada gelinen son nokta. avrupa birliği bakanı ve başmüzakereci egemen bağış lafı.

efendim rte''yi doğurduğu içinrize, büyüttüğü içinistanbul, vekil yaptığı içindesiirt` mübarekmiş.

cümlenin tamamı: " “ülkemizde eğer urfa şanlıysa, antep gaziyse, maraş kahramansa, rize, istanbul ve siirt de mübarektir. çünkü bu 3 şehir, türkiye cumhuriyeti tarihinin en büyük liderinin doğmasına vesile olmuştur"

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22567341.asp
  • devlet bakanı söylemiymiş. inci sözlükte edilmiş laf olsa "açacağın başlığı" temalı bir "swf" verir kaçardım. ama bu kafadan nereye kaçacaksın? bu kafa devlet bakanı olacak seviyeye gelmişse değil kaçmak, sana kıprayacak yer kalmamış demektir artık.
  • kabineden yaprak gibi bakan döküldüğünü gören mevcut bakanların tutuştuğunu gösteren açıklama. egemen bağış yırttı, şimdi diğer bakanları telaş sarmıştır, slogan peşinde koşuyorlardır. yardımcı olayım kendilerine:

(bkz: başbakanı sevmeyen ölsün)
  • başbakanın doğduğu şehir mübarekse anası, babası, dedesi, yeğeni ve bilumum yakın akrabasının sıfatı ne olmaktadır.

egemen bağış buyurmuş bunu. mübareklik kısmına fazla girmeyeceğim, kendi dini inancı neyse artık, o inanca göre mübareklik dağıtıyor ama sayın bakan doğum yeri olarak üç şehir sayıyor, insan kaç defa doğabilir diye bir soru oluşuyor kafamda, reenkarnasyon'a mı inanıyor sayın egemen bağış, bilemedim. muhtemelen mecazidir diye düşünmek istiyorum.

işte o mübarek şehirler;

(bkz: rize)
    (bkz: istanbul)
    (bkz: siirt)

şimdi, bu şehirlerden en mübarek olanı hangisi?

youtube potpurisi

(bkz: mübarek)
  • yalakalığın bokunu çıkaran birinin beyanatı. şehit kanlarıyla sulandığı için üvan almış şehirleri adam ne işlere bağladı. ayıptır amk ya.
  • (bkz: ha)
  • hayal dahi edemeyeceği makamlara ve sefahate kendisini kavuşturan kişiye karşı memnuniyetini ve derin şükranlarını iletmeye çalışan insanın cezbe halindeki repliğidir. bana sorarsanız, her gün aynaya bakıp ulan ben kaç senedir bu ulkede bakanlık yapıyorum diye kendine şaşıran bir adam için az bile olmuş bir ifadedir. ancak akpartiye bağlı bütün belediye başkanlarında bütün milletvekillerinde il ilçe başkanlarında hepsinde aynı hali görürsüzünüz hepsi sözlerine; "kale başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan..." diyerek başlarlar ve en az üç beş başbakan sözü aktarırlar ve allah başımızdan eksik etmesin.... falan da filan... allah kimseyi böylesi sarmalların içerisinde kör etmesin. makam da mevki de allahtandır.... bu şartarda tayyip erdoğan olmak o kadar zor olmalı ki düşünün etraftaki ne ki adam var hepsi taklacı hepsi şakşakcı nasıl yolunu bulur ki bir insan bu şartlarda...
  • bunu diyen kisi bir sure sonra, allah'in dunyadaki yansimasi diyerek secde de eder. bir kisi de demez ki aga bu nedir.
    ucuk bir bakan beyanati.
hesabın var mı? giriş yap