• tele1'in sokak röportajında kral çıplak diyebilen vatandaştır.

edit1: tele1.com.tr'deki video eklendi. (silinmiş)
    edit2: web sayfasındaki link de silinmiş. bunun da "kral çıplak" diyen vatandaşı korumak adına yapıldığını biliyoruz. ben de vatandaşın olduğu fotoğrafı siliyorum.
    edit3: başlığı, saatinden de belli, twitter'da görür görmez açmıştım. ama öğleden sonra entry girilmeye başlanmış. başlığa kimse bi şey yazmayınca ben de bakmadım açıkçası. uyarıları, entryleri yeni yeni görüyor ve okuyorum.

not: uyaran arkadaşlara teşekkürler.

(bkz: demir ali'ye umut ol) okuyun, up'layın, bi el atın sözlük.

edit4: konu hakkında yeni bir haber var. belki yeni bir başlık dahi açılabilir ama ben buraya editleyeyim.
    vatandaşın adı ismail demirbaş'mış. aynı gün 6 polis evini basmış. gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakılmış.
    https://www.gazeteduvar.com.tr/…sildi-haber-1502568
  • yurek yemis kendi halinde bir vatandasin soyledigi cumle, umarim basina bir sey gelmez.

“böyle saca böyle tarak, böyle secmene böyle albayrak” adli fantastik vecizenin de sahibidir*

edit: bazi lolipop ve pamuk seker dusunceli yazarlarin “ama neden basina bir sey gelsin kiii hakaret yok” demeleri cok ilginc. dostum siz hic gundem takip etmiyor musunuz? bu ulkede hak hukuk mu var? millet bankadan kredi cekti diye teror orgutu destekcisi sayilip iceri atiliyor, valiye yalakalik yapmadi diye dukkani kapatilmaya calisiliyor falan normal bir ulke mi burasi? adam milyonlarca insanin dusundugunu sesli dile getirdi diye yakacak basini, kimbilir neler gelecek basina. cirkefle ugrasilir mi!?
  • yakında cbaşkanına hakaretten dava açılarak milyar tl tazminata mahkum edilmesi ve sonrasında fetö ile "bağlantısı" ortaya çıkarak silivriye tıkılması muhtemel deli yürekli vatandaştır.

helal olsundur.
  • ifade özgürlüğü kapsamında düşüncesini dile getiren vatandaştır.
  • büyük ihtimalle adama zarar gelmesin diye haber sitesinin kendisi bile uçurmuş.
  • doğru bir söylem. altına imzamı atarım.

not: aynı cümleyi yaklaşık 10 yıldır dile getiriyorum
  • o dayı bizim vatandaşımız olamaz hatta bu gezegende yaşıyor bile olamaz.
  • hemen silivri senaryosu yazmayın abi. hakaret yok, tehdit yok, halkı kin ve düşmanlığa tahrik yok. adam delikanlı gibi düşüncesini söylemiş. başına niye iş gelsin. ülkenin yarısı çok farklı mi düşünüyor sanıyorsunuz? yada onlar bunun farkında değiller mi?

tanım: açık sözlü bir vatandaş beyanı.

edit: vay anasını sayın seyirciler adam düşüncesini söyledi diye evi basılıyor! yetmiyor üstüne üstün yurtdışına çıkma yasağı ve adli kontrol şartı veriliyor!

neyse bu günlerde geçer, rahmetli yaşar kemal'in de elbet bir bildiği vardı "zulmün artsın ki tez zeval bulasın"
  • muhalefetin bile yapamadığını yapmıştır. helal olsun...
  • kuranı okuyup ateist olan dayı değil mi bu :) https://www.youtube.com/watch?v=we-fwdwdpns
hesabın var mı? giriş yap