• on numara ve kanat pozisyonlarında oynayabilen portekizli oyuncu. yıllarca portekiz liginde mücadele etmiş, aslında yetenekli bir oyuncu olsa da bir türlü sıçrama yapamayarak belli bir seviyenin üzerine çıkmamamıştır. nihayetinde yolu ülkemize düşmüş ve önümüzdeki sezon hatayspor forması giyecektir.
  • az önce sivas hatay maçının özetini izleyip buraya yazmaya gelmiştim ama zaten yazan yazmış kendisi hakkında. volkan'ın yerinde olsam anında kadro dışı bırakırım bu adamı. ulan net sarı kartlık faul yapıyorsun, sarıyı yiyince hakeme önce bir elini sallayıp itiraz ediyorsun-ki aslında bu hareketten görmeli ikinci sarıyı, hakem vermeyince yetmiyor bir de alkışlıyorsun. bu kadar bariz kırmızı kart için kaşınma olamaz ya.

bu arada kendisi türkiye öncesi 15 yıllık kariyerinde sadece 3 kırmızı görmüş, türkiye'de henüz 3.sezonun başında 5 kırmızı karta ulaşmış bile.
  • resmi olanını görmedim ama açıklamaya göre hatayspor ile yolları ayrılan sarı kafa.

yeri geldi saçımızı başımızı yoldurdu. bazen gözümüz aradı. bazen de helal dedirtti.

depremden sonra herkes giderken izin istedi, christian atsu twasam olduğu enkazın başında bekledi. taraftar gruplarıyla beraber insanlara yardım ettiği yazıldı. neticede sahada da, dışarıda da elinden geleni yaptı.

yolun açık olsun.
  • bu adam daha önce kadro dışı bırakılmıştı, geri dönmüş. ben olsam ocakta gönderirim bunu.
  • geçen sezon sona ermeden takımdan gönderilen, bugün ise sözleşmesi yenilenen 34 yaşındaki portekizli futbolcu. madem takımda kalacaktı, neden sezon bitmeden gönderdiniz? madem sezon bitmeden gönderdiniz, neden sözleşme yenilediniz? çok garip işler.

hatayspor öncesi 14 sezonluk kariyerinde 3 kırmızı kartı varken hatayspor'da 2 sezonda 4 kırmızı kart gördü kendisi. çok can sıkıcı bir istatistik. çok faydalı olduğu maçlar oldu mu, oldu. olmadığı maçlarda eksikliği hissedildi mi, hissedildi. ama sahada olup hiç katkı vermediği maçlar da oldu. kısacası kafası sahada olursa iyi oyuncu. umarım verilen bu şansı iyi değerlendirir.
  • kendisinin attığı şu çalımın burada bulunması şart.
  • adama -haklı olarak- atıp tutulmuş ama bugünkü maçta o alkış hareketini hakemi protesto etmek için değil, yerde yatan robin yalçın'a yaptığı, vücut dilinden belli. bence kırmızıyı hak etmemişti. haa, takımı için risk midir? evet.
  • 3 nisan 2021 hatayspor galatasaray maçı sonrasındaki röportajında olağanüstü ingilizcesiyle beni benden almıştır. adeta kraliçenin bahçesindeymiş gibi şakıyordu.
    not: hata adamcağızda değil, adamı röportaja yollayanlarda.
  • gs maçındaki adam ile bjk maçındaki adam aynı olamaz.

tanım ; takım seçen adam.
  • az once sivas macinda bir kirmizi gordu, dunyanin hangi takiminda olursa olsun art niyetinden ilk ucaga bindirilip ulkesine yollanir.
hesabın var mı? giriş yap