• (bkz: rem uykusu)
  • yahu ben bu olaya inanmak istemiyorum zira bu kadar kısa sürmesi mümkün olamaz gibi hissediyorum. bildiğin sinema filmi gibi molalı felan izliyorum ben rüyalarımı, gayette zaman geçiyor. hatta en iyi örneği sabah alarm ertelerken yaşıyorum. yarım saat sonraya ertelediğimde kafamı koyar koymaz rüya başlıyor ve alarm çalınca rüya bölünüyor. ateistler bunu bana bi açıklayan rica edeyim.
  • tıpkı pet şişenin doğada 5000 yıl sonra yok olması safsatası gibidir...kim o kadar bekledi de gördü? aynı şekilde kim nasıl rüyaların bu kadar kısa sürdüğünü ölçtü? bence yalandır...mantıklı açıklamalar gerekli kesinlikle...
  • özellikle, gördüğünüz erotik rüyalar o kadar sürüyorsa erken boşalmaya delalettir... bu arada yeşil, murattır...
  • şehir efsanesidir. zira rüya görürken orayı burayı tekmeleyen, elini kolunu oraya buraya savuran bir insanı uyandırırsanız, rüyanın ortasında uyandırmış olursunuz ve uykusunda elini kolunu belki 10 saniye sallamış olan insanın rüyayı en az 10 saniyede gördüğü anlamına gelir. ama saatler sürdüğünü ben de sanmıyorum.
  • ispatlansa bile inanmak zorunda olduğumuzu sanmıyorum. yaşadığımıza inanmaya devam edelim, nasılsa hiçbir yağmur o kadar kısa süremez.
  • asla doğrulanmayacak olan teori.
  • sanırım sözlükçülerin bu böyle değildir diyerek çürüttükleri iddia. bu arada süper zeki ergen kardeşlerimiz bir gecede 1 rüya gördüklerini zannetse de o öyle değil.
    (bkz: bu başlıkta rüya problemini çözüyoruz panpalar)
hesabın var mı? giriş yap