• yurdum dişilerinin zevkine son derece uygun olmuş dizi. emektir, eleştiremem fakat ayşenur yazıcı'ya rum ağzı yaptırmak ne büyük hatadır arkadaş. anlıyorum ege dizisi demişsiniz, renk katmak istemişsiniz ama kimse mi bu kadının bu işi kıvıramadığını farkedemedi?
  • senaryonun saçmalığına girmeden (zira bu senaristlerle aynı ülkede yaşamıyoruz, hepsi ütopik dizi aslında efendim) mekan çekimlerini çok beğendiğim dizi
  • başıma bişey gelmeyecekse beğendiğim dizi. ama hikaye bittiğinde sıçacakmış gibi duruyor. yani 3-5 bölüm sonra napacaklar çpk merak ediyorum. ya bizim memlekette dizi çekileceğine neden film çekilmez anlamıyorum. güzelim hikaye piç olacak bi kaç bölüm sonra. bi sona bağlanmadan diziden soğuyacağız ve bi daha izlenmiyecek. halbuki bi sinema filmi yapılsa hasılat yapılmasa bile en azında sektörü canlandırır belki. komedi furyasını tekrar yakaladık. artık komedi filmleri çekiliyor sinemamızda. ama o türk filmi dediğimiz tarz geri gelmedi. izzet günayların türkan şorayların film çektiği zamanları ucundan da olsa yakalamak için bu tarz dizilerin sinema filmi olarak karşımıza çıkması lazım. belki o zaman bu filmler sinemada da seyredilir.
  • ileride ne olur bilemiyorum şimdilik tempo, konu, oyunculuklar, sahneler vb.. olarak bakılınca gayet güzel dizi. bir kere herşeyden evvel foça'da geçmesi iyi olmuş, genelde dizi yapımcılarımız batıda veya doğuda bir kaç yer belirleyip aynı yerlerde diziler çekiyorlar. aynı zamanda diziyi bir kenara bıraksak bile sırf foça'nın doğal güzelliği yeter. başak daşman, burak serdar şanal, ahmet saraçoğlu vb.. gibi çok iyi ve zengin bir kadrosu var. konu şimdilik iyi ama çok yakın bir zamanda tıkanacak gibi görünüyor bu yüzden hata payı bırakıyorum. kritik sahnelerde çok fazlasıyla fazla ağır çekim kullanılıyor. (türk dizileri için aşk-ı memnu dan kalma alışkanlık)
    kemal sunal filmlerinin değişmez oyuncularından müge akyamaç'a ayrı bir yer ayırmak istedim, uzun zamandır ilk defa bu dizide gördüğüm için sevindim açıkçası.
    bir de dede cezmi baskın'ın oynadığı karakter şevkat yerimdar filmindekinin hemen hemen aynısı ama iyi mi? iyi laf yok.
  • aklı başında muhalif tek kanal fox tv kaldığı için, zorla da olsa izledim geçen gün. tabii, aradan girince bir bok anlamadım; 1 – 2 bölüm geriye doğru baktım hızlı hızlı netten... ve anladım ki: 7 – 12 yaş arası kız çocuklarını eğlendirecek bir dizi.

dizi içinde (benim seyrettiğim 5. bölümdü sanırım) 3 veya 4 tane klip yapmışlar. resmen başından sonuna kadar şarkıyı koymuşlar, kendi görüntüleri eşliğinde utanmadan izletiyorlar. 15 – 20 dakika öyle yediler. slo-mo görüntülerle de bir 5 – 10 dakika yemiş olsalar... replik yazmaya gerek kalmadı neredeyse.

la olm, ya adam gibi senaryo yazın ya bırakın bu işi allah aşkına.

not: dizideki esas oğlan —çeneyi azıcık daha içeri soksan— bildiğin keanu reeves.
  • başrol oyuncusunun bölüm boyunca bok görmüş gibi baktığı dizi.
  • aile büyüklerinin manasız zapları yüzünden denk geldiğim açık ara en gerizekalı dizidir, bunu bilir bunu söylerim..

işsiz güçsüz bir grup bilmiş kız, sanki hayatın sırrıymış gibi söylenemeyen basit gerçekler üzerine çevir babam çevir.. oraya buraya koştur, her boka burnunu sok, silahla tehdit edil, bıçakla kaçırıl, sonra da teyzoşum kalbini düşün heyecanlanma, siktir oradan... ayyyhhh çok çok kötü...
  • fox tvde kanalları değiştrirken tanıtımına rastladığım dizi. o ne lan touristdeki johnny deppi getirmiş adamlar dememe yol açtı. benzerlik şaşırtıcı derecede.

rüzgarın çocuğu
    johhny
  • ilk bölümden sonra pek de ilgimi çekmemiştir
  • izliyordum lan ben bu diziyi. milyon tane mantik hatasina ragmen izliyordum. bornova'da otururlarken "biraz yuruyelim mi" dediklerinde foca'ya varmalarina bile eyvallah ediyordum da dun bi yogurtlu kupa baligi muhabbeti vardi. 1 dakika icinde 85 kez kupa baligi dediler. hem foca'da o baliga kupa baligi degil gopez denir lan. hatta birak foca'yi butun izmir'de gopez denir. kupa baligi nerden cikti. o italyan orijinli aşçı yuzundense ayri ama.
    edit: diziye nasil atarlandiysam yayindan kalkti. kupa baligiymis.
hesabın var mı? giriş yap