• berat gitti ama karanlığı bitmedi. aq partisi gittikten sonra da böyle olacak, gün yüzü görmemiz baya vakit alacak.
  • çünkü saat aslında 6:45

şahsın damadının başlattığı uygulama idi

damat gitti eskiye geri dönsek mi ?
  • tam iskandinav ülkeleri gibi olduk ne güzel, esenlerde kendimi osloda yaşıyormuş gibi hissediyorum, allah hükümetimizden razı olsun, norveçi ayağımıza getirdi, hayaldi gerçek oldu.
  • akp nin eseridir. aksini iddia etmeye çalışanlar havagazıdır. yıllardır yürüyen düzene çomağı 45. boylam mı soktu, yoksa dış minnaklar mı?
  • hani gece uyanirsin da karanligi gorup sabah olmamis daha vaktim var diye sevinerek uyursun ya, dun zifiri karanlikta bi uyandim "oh ya daha geceymis uyucam daha ehehe" diye yattim ve bes dakika sonra alarm caldi troll gibi. sabahmis meger. cok uzuldum.
  • damat gitti yaptıkları bokluklar gitmedi arkadas .

ıran , suudi arabistan saatine göre yaşamak nedir , güya gün ışıgından faydalanacaktık , amk sabah şirketteki tüm ışıklar acık.
  • akşamın karanlığını sabah karanlığına göre tercih ederim. sabah dükkanlar kapalı, sokaklar ıssız; okula, işe giden insanlar için özellikle kadınlar ve çocuklar için sokaklar güvenli değil.
  • bu ülkeye atılan en büyük ikinci kazığın sonucudur.

birinci kazık, suriyeliler.
  • salonun penceresinden otobana bağlanan yol görünüyor. son aylarda sabahlara kadar ayakta olduğumdan her sabah 7.00-8.30 arası trafikte bir yerlere giden insanlara gözüm takılıyor. başlıkta da belirtilen saatte hava daha açılmadan trafiğe çıkan, işe, okula, oraya-buraya giden insanlara acıyorum galiba. tam olarak o hissin adını koyamadım daha. hafta içi her gün bu yola gireceğini, uykunu tam almadan, karnını doyurmadan havanın karanlığında, sabah soğuğunda o yolu kullanacağını bilmek insanları rahatsız etmiyor mu acaba. şimdi benim örnek verdiğim araba kullananlardı, bunun bir de toplu taşıma kullananları var. onun için bazen `yav bu sokaktaki insanlar neden bu kadar agresiv, toplum olarak bir-birimizi sevmiyoruz` falan konuşması geçiyor ya, sebebi tam da bu. her gün bu çileyi çeken insanların normal sinir sistemlerine sahip olması çok zor.
  • bu işi savunanların üç tane argumanı var;

1.sabah aydınlansa akşam daha erken kararacak.
    cevap: lan gerizekalı, birinde uyanmaya çalışıyorsun. uyanmak için de vücut ışığa ihtiyaç duyuyor. şunu bir anlayın artık. çocukların o karanlıkta uyanması saçmalıktan başka bir şey değil.

2.ab de tek saat uygulamasına geçecek.
    cevap: lan mal adamlar olması gereken saatlerinde kalacaklar. bizim gibi yaz saatinde kalmayacaklar. sen ülkenden bile geçmeyen bir meridyene göre belirledin saatini.

3.hollanda'da vs daha geç doğuyor güneş.
    cevap: lan coğrafya özürlü, kutuplara gidildikçe kuzey yarım kürede kışın güneş doğma ve batma saatleri nasıl değişiyor bir baktın mı hiç? adam ülkeyi taşıyamaz ne yapsın. senin coğrafi avantajın var kullanmıyorsun.
hesabın var mı? giriş yap