• en cok da o 5 dakikanin nasil 1 saate ciktigina kafa yormakla sonuclanan haz.
  • çok güzeldir. bir yandan da tilki uykusuna yatmaktır, beş dakikada bir saate bakmaktır, o uykudan da bir şey anlamamaktır. ama gene de güzel be.
  • yöneticimin öperek uyandırmasıyla son bulmuştur. canım dedi, geldik. burası muhasebe; çıkışını alabilirsin.
  • en güzel hazlardan.
    bazen sırf o mutluluğu yaşayayım diye erken kalkmak zorunda olmadığım bi gün kuruyorum saati 6'ya diyorum "yazık la bazıları şimdi kalkmak zorunda." sonra huşu içinde yatıyorum sıcak yatağıma.
    ha ertesi gün aynı pislik duruma ben düşüyorum o ayrı.
    oyy bazen hayat çok zor.
  • kahrolasıca hazdır. hem nefret edilen hem de sevilen böyle ilginç bir şey olabilir mi? erteleyip yatağın sıcaklığına dönmek bu kadar güzel iken, ertelemenin bokunu çıkarıp geç kalmak nasıl bu kadar acı olabilir? ilk ertelemede risk yoktur, ancak her ertelemede risk de doğru orantılı olarak artar. son ertelemede her zaman trafiğin beni durduramayacağını, arabalar arasında makas atacağımı hayal ederim. yirmi dakika sonra bostancı'da kilit olunca söverim, lanet olsun sana snooze derim.

bu arada adamlar "snooze" yazmış düğmeye. yani kestirmek, şekerleme yapmak için o düğme. dana gibi yarım saat daha yat, başka rüyalar gör diye değil.
  • özellikle hafta sonları saati 6'ya kurup kalktıktan sonra, yihuu bugün tatil diyerek kendime salak mutluluklar yaratmama sebep olan eylem-i manyaklık. deliyim evet.
  • öğrenci iseniz paha biçilemez. çalışan için sorun teşkil edebilir.

--- spoiler ---
    o anı düşündükçe insana garip bir gülümseme geliyor.
    --- spoiler ---
  • işsiz olduğuma dua ettiren haz.

--- ismail abi modu ---

sabah yedi buçukta çalıyor kalkıyorum. on beş dakika evde gezdikten sonra yatağa geri dönüyorum. bundan sonrası full hd rüya zamanı. 10.30 da ezginin günlüğü yan kalbimle rüyama eşlik ediyor. bazen bir saat kadar tekrar tekrar çalıyor şarkı. en son alarm çalmaktan vazgeçiyor, benim rüyalar bitmiyor. sonra annemin sesiyle gözümü açıyorum. telefonu kurcalayıp, biraz daha keyif yapıyorum. yeminlen o kadan işsizim o kadan işsizim ki gün içinde hangi keyfi hangi zamanda yapsam şaşırıp hiçbirini yapamadan günü bitiriyorum :)
    --- fittiiri fittiri fit fitfit ---
  • tarif edilemez güzellikte olduğu kadar bedelinin de bir o kadar ağır olduğu hazdır.

çünkü muhtemelen o alarmı kapatıp yatıyorsanız işe, buluşmaya, bir randevuya, görüşmeye geç kalıyorsunuz demektir. güzel şeylerin bedeli zaten hep ağır olmuştur. hayatın kaçınılmaz ve acı gerçeği budur bence..
  • insana ister istemez şu sözü söyletir.

koy götüne rahvan gitsin.
hesabın var mı? giriş yap