• "seneler sürer her günüm
    yalnız gitmekten yorgunum
    zannetme sana dargınım
    ben gene sana vurgunum"
  • kürk mantolu madonna kitabının yazarı. betimlemeleri mükemmel olan, aynı zamanda severek dinlediğim pek çok şarkının sözlerini de kendisinin yazdığını öğrendigim (çocuklar gibi, ben sana vurgun, ...) şair. kendi adıma not düşmek için yazıyorum. 2020 yılındayız, eserin pek çok dilde yayınlandı. üzgünüm, nurlar içinde uyu...
  • çok iyidir iyi anlar iyi anlatır az bulunur sözlerine doyulmaz şahsiyet
  • hem sağ hem sol kesimden eleştiri alan, ayrıca melankolik biri olmasıyla beni kendine çeken yazar. kürk mantolu madonna romanı sevmek kavramını daha iyi anladığım ve hâla aklımda olan kitabıdır.

"kim olursa olsun, bir insanın yaşamakla ölmek arasındaki büyük köprüde çabalaması korkunç bir şeydi" demiş kendisi romanında.
  • 22 nisan 1935

çok sevgili aliye 'm,
    mektubunu ve resmini aldım. sana çok teşekkür ederim. resim fevkalade idi ve görülüyor ki sen, imkânlara malik olduğun zaman gayet güzel gülebileceksin. ben seni hayatın müddetince güldürmeyi vazife telakki ederim. sana almanca öğretmek benim de emelimdir. `müşterek bildiğimiz bir lisanda kitaplar okumayı ne kadar isterdim` . sana gönderdiğim resimdeki
    kitaplar maalesef hep almancadır , fakat bundan sonra her ay bir sürü de türkçe kitap alırız, beraber okuruz. yörük kıyafetindeki resme dikkat ettim, o kadar güzel ve tabii bir oturuşun, öyle harikulade bir gülüşün var ki
    derhal kollarımın arasına almak arzusuna kapıldım. sen eski fena günlerin bütün acı hatıralarını kafandan at, yalnız ileriye, gelecek günlere bak, yalnız onların güzel olmasını isteyelim, üst tarafı umurumuzda olmasın...
    kadıköy nikâh memurluğu hâlâ daha kâğıtları göndermemiş, yalnız bunları bekliyoruz. sonra üç tane de vesikalık fotoğraf gönderiniz. ben buradan izin kâğıtlarını alıp doğru ıstanbul'a hareket ederim.

seni hasretle kucaklar, binlerce defa güzel dudaklarından öperim.

(bkz: sabahattin ali)
  • sorular sordurtan yazar.
    sahi; “bir insanın diğer bir insanı, hemen hemen hiçbir şey yapmadan bu kadar mesut etmesi nasıl mümkün oluyordu?”
  • aldırma gönül, ben gene sana vurgunum haricinde tanınmadığı halde şöhretini herkesin üzerinde konuştuğu, instagram hesabında paylaştığı, ayılıp bayıldığı ama okumadığı meşhuuur romanı kmm sayesinde yapan edebiyatçı. markopaşa sayesinde de bir şöhreti var ama onun sefasını sürmek aziz nesin'e nasip olmuş.
  • “halbuki ne şeytanı azizim,ne şeytanı? bu bizim gururumuzun salaklığımızın uydurması...içimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu...içimizde şeytan yok...içimizde acizlik var...”
  • hayatta en güvendiğim insana karşı duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi...
  • çok zamandır çektim kahrı zindanı
    bize de mesken oldu sinop’un hanı
    firar etmeyilen buldum amanı
    eşkıya dünyaya hükümdar olmaz
hesabın var mı? giriş yap