• hayat güzel, çicek, böcek, hepsine eyvallah. ama sabahın köründe pürneşe takılan insanları anlayamıyorum şahsen. şöyle bir tip: sabah 08.30. diyelim işe ya da okula geldiniz. arkadaşta bir neşe, bir nüktedanlık, bir pozitif durum, bir hareketlilik. nasıl becerebiliyor bunu, anlamak için kafa yoracak bile halim yok benim. iki koyu kahve ve en az iki saate ihtiyacım var, hayata başlayabilmek için benim daha. ama bu arkadaşlarda böyle bir ruh halinden eser yok. kabul ediyorum belki de tuhaflık bende. sabah uyanır uyanmaz agresif insan olalım da demiyorum, altını çizeyim. ama insana kendine gelmek için biraz süre tanınmalı değil mi? en zorunu başarmışım, işe ya da okula gelebilmişim sağ salim. bi durun da olup biteni anlamlandırayım, ruhumu dünyaya hazırlayayım. kişisel bir manifesto gibi görünüyor, ama değil. yalnız değilim, bunu biliyorum.
  • nasıl uyandıgına, kiminle uyandıgına, nasıl bir gune uyandıgına baglı degıskenlık gosterebilecek insanlık hali..
    abartmamak lazım..
  • neşeli olmayı kestiği anda uyuya kalacağının bilincinde olan insan.
  • büyük iskender i sinir eden diogenes in tavırlarındandır bu tavırlar..
    -nerdeyse herşeyim var,dünyayın 1/3 ünü fethettim nerdeyse, bu genç yaşımda,ulan sen şu fıçının içinde donsuz nasıl mutlu olabilirsin?
    -sabah kalktığımda önümde sadece 2 seçenek var ve ben mutlu olmayı seçiyorum,çok kolay eğer bilincin varsa evladım..
    -dur o zaman ben şu hindistan ıda bi fethedeyim sonra aynen senin bu dediğini yapacam amca.
    -olduu,sen şimdi gölge etme de,yürü git fethet ben bi kepab yaptırayım heryerlerime,ohhhh.....
  • toplumun psikolojisini bozan insandır. tam dayaklık.
  • enerjisi beni delirten insandır. normal bir insan sabah 6.15'te neşe pınarı gibi akmaz, yüksek sesle şarkılar söylemez. çünkü her normal insan gibi sabahın köründe olmanın getirdiği somurtma hakkını kullanır.

az önce aldıklarımı kasaya bırakıp adama "günaydın, ne kadar?" dedim, "ne ne kadar?" dedi bana.

ne ne kadar?

bir an dedim ki acaba uyuyor muyum, suyu krakeri rüyamda mı aldım. önüme baktım, yuooo, hepsi orada işte. ben olayı anlamaya çalışırken, neşe pınarı çağladı:

- ahahahaha günaydın, günaydııııın! ayakta uyuyorsunuz bağyan, biraz enerji hadi hop hop!

hop hop mu? büfenin ortasında eller havaya mı yapacağız nedir yani? bu ne enerji? tamam somurtuk olmasın, güler yüzlü esnaf iyidir ama dede bildiğin manik! zıplaya zıplaya poşete koydu, bir de bana "kızım sabah sabah şeker yeme" diye öğütledi. "bana ne ya, yiycem işte yiycem" diye kendimi yere atasım geldi.

şimdi ofise gidiyorum, orada da var böyle bir sabah maniği. ben girince "günaydın, günaydın, günaydıııııın" diye şarkı söylemeye başlayacak. ben gıcık oluyorum diye yapıyor. enerjim yükselsinmiş. sabahın köründe karşıma darth vader getir "sarılıp uyuyalım mı" derim, kahramanlık yapamam açıkçası. zaten öğlene kadar telefonlara bile bakmıyorum, gelmiş bana önörjön yöksölsön...

bıktım sizden sabah manikleri. gidin benden uzakta çıldırın sabah sabah...
  • benim bu. sadece "ben de gülmezsem herkes somurtacak. neden hepimiz somurtalım ki? bence hepimiz hep çok eğlenmeliyiz." mantığındaki insandır. bu tavır kimisine garip gelir, kimisi hazmedemez laf sokar, kimisi de kapılır sana hep beraber gülersin!

sabah, öğle, akşam, ikindi ne fark eder?
  • ay çok afedersiniz ama kendisine günaydin, deli mi sikti diye sorulasi insandir bu. hayir insanda bi sabah mahmurlugu olur, bi uyku tozu olur; hem zaten bütün gece uykumuzda yüzümüzü seytan yaladigi icin * bi çapaklarindan arinip kendine gelmesi gerekir. tüm bunlara ragmen ortada zip zip dolasabiliyosa, evet kendisine bu soru sorulmalidir.
  • manyakmısınız lan sabah sabah ne derdiniz olcak neşeli olun tabikide , günün en enerjik zamanındasınız. hiç birşey olmasına gerek yok , belki de hayatımda sürekli olarak tek mutlu olduğum andır.
  • sabah gözümü açtığım gibi 15 aylik oğlum bana ba baa diyo,mutlu olmayayımda ne yapayım.
hesabın var mı? giriş yap