• saç renginiz küllü kumralsa çok sırıtmaz.

(bkz: küllü sarı)
    (bkz: küllü kumral)
  • tanım: anne tarafından aldığım en güzel genetik özellik.

12 yaşından beridir beyaz saçım var. birken iki oldu, iki iken dört oldu derken şu anda hatırı sayılır bir miktarda beyaz saçım var ama çok seviyorum sözlük. kendisine has bir tarzı var. 20 yıldır aşkımız dolu dizgin devam ediyor. yaşımdan büyük sanılıyorum ama insanların şaşırması daha ilgi çekici. eğleniyorum

ve evet kesinlikle dökülmüyor, şakaklar bile açılmadı*
  • sarışın olmaya mütevellit,çok belli olmasalar da,saçlarımın yarısından fazlası beyaz.
    ve bu sadece son 2-3 senede oldu.başlarda üzülürdüm ama şimdi her bir saç telimi seviyorum.

edit;saçlarımın beyazlamasında,yaşanan üzüntülerin etkisi çok büyük.bu yüzden kendinizi üzmeyin hiçbir şey için.değmiyor.
  • t: yakın çevremde birçok kişide gördüğüm kadarıyla, evlilikten sonraki ilk birkaç yılda korkunç bir hızla oluşan fizyolojik durum.
  • parfümün dansı nda kahramanımızın hükmettiği pagan ülkesinde kralın saçının beyazlaması uğursuz bulunur, yeni ve genç bir hükümdara yerini bırakmak üzere eski hükümdar idam edilirdi.
  • kimyasal içeren ürünleri kullanmak bu süreci hızlandırıyor diye düşünüyorum. 40 yaşındayım, 10 senedir saçlarımı boyamıyorum. değişiklik için birkaç kez uçlara ombre yaptırdım. şampuan olarak da en doğal ürünleri tercih ediyorum. şu an saçımda 5-6 tel beyaz saç var.

stresin ve kimyasal içeren ürünlerin süreci hızlandırdığı durum.
  • üzüntüden olabildiğini net bir şekilde gördüm. keko melanin sen iki gram strese de dayanamıyorsan sana ben ne diyeyim?
  • hz. ömer'in maaşlı çalıştırdığı bir adam varmış. tek görevi hz. ömer'e "ya ömer allah'tan kork, ölüm var" diye hatırlatma yapmasıymış. bir gün halife adama ,artık bu hatırlatmaya gerek kalmadığını söyleyince, nedenini sormuşlar. hz. ömer de "saçlarımda beyazlar gördüm, artık ölümü hatırlatacak başka bir şeye gerek yok" demiş.

tanım; kimilerine göre estetik kaygısı, kimilerine göre ölüm hatırlatıcısı durum.
  • bazı kültürlerde ölümsüzlüğü temsil ediyor sanırım, oyun sektöründe de sık sık kullanılıyor. ayrıca yaşlılık ile arttığı için de çoğu yerde bilgeliği temsil etmekte, bizim kültürümüzde ise ölümlülüğü temsil ediyor. aslında ölümden sonra yaşama inananlar için bu da bir ebedilik göstergesi olabilir ancak dünya hayatının gelip geçici olmasına daha çok vurgu yapıyor. bir nevi ayağını denk al, ölüm karşısında herkes eşit ve çaresiz demek gibi. kibarlık olsun diye çevreden sana yakışıyor, olgun gösteriyor iltifatları duyulsa da pek gerçekçi gelmiyor bana. ayrıca yaygın bilinen bir yanlışı açıklığa kavuşturmak istiyorum, beyaz saç dökülüyor!
  • genetik nedenledir, gerisi de yaş sebebiyledir
hesabın var mı? giriş yap