• bu modelin en gelişmiş versiyonu arkadaşımın annesi,şöyle ki babasından kalan evin kirasını biriktirip ikinci evi almış sonra iki evin kirasıyla üçüncüsünü sonrada üç evin kirasıyla dördüncüsünü.beyniniz acıdıysa otuz yedi evi olduğunu söylemek isterim.kadın akıllı.
  • özenilen, kıskanılan insandır.

vay efendim haram paraymış, vay efendim üretime katkısı yokmuş. bunları söyleyenlerin şu an aldığı maaş kadar kira geliri olsa çatır çatır yerler. ama gelip burada fakir edebiyatı yaparlar.

olay kira geliri değil aslında. burada milletin laf sokmaya çalıştıkları insan tipi babadan, dededen kalma kira geliri ile geçinen insan. kendi emeğiyle kazanan değil. e ona da yapacak bir şey yok. kimisi öyle şanslıdır. kimisine ise babadan borç kalır. hayat bu.
  • toplamda 600 milyar* biriktirip ayda 3 milyarla* yaşamaktır.
  • rahat ve mutlu bir hayat sürmekten öte gergin ve korkarak bir hayat sürerler genelde. ya kiracım çıkar da yerine yine aynı parayla kiracı alamazsam, ya kiracı evin/işyerinin amına koymuşsa, kirayı aksatırsa, kiracının yaptığı tadilat şehir planına aykırıysa ve çeşitli davalarla uğraşırsam, aidatları ödemez de bana çakarsa, emlak vergisi, çöp vergisi, çevre vergisi, evin/işyerinin tadilatları onarımları.. daha sayarım da bezdim, ev sahibi olmak ve onu kiraya vermek zordur, kira geliriyle geçinmek ise daha zordur.

ulan benim üniversitede tuttuğum evin sahibi böyle bir amcaydı, az bir şey dayıyla konuşup benzer cümlelerle dayıyı korkutup caddeye sıfır ve en az 2.500-3000 lira arası kira geliri sağlayacağı mülkü ev olarak 750 liraya kiraladım. o her ay 750 lirasını aldı kafası rahattı, ben ise o güzelim evde 750 liraya kaldım kafam rahattı.

bekara karı boşamak ne kolay be.
  • hayatta hicbir gayesi olmayan hedefsiz yasayan sıkıcı bir hayata sahiptir
  • ülkemizdeki yatırımcılığın ne kadar vasat gerçekleştiğinin kanıtıdır . 250 bin liraya ev alıp sadece parasını çıkartmak için 250 ay beklemek evet çok mantıklı .

(bkz: lisede ekonomi dersi verilmesi gerekliliği)
  • benim ev sahibim bunlardan biridir. kendisi eşi ve iki dangalak oğlu ile sözde emlakçılık yapmaktadırlar. ben bu insanları keneye benzetiyorum. topluma üretim,ticaret alanında hiç yatırım yapmayıp mevcut üretim ve ticaret alanında kazanılan parayı tüketiyorlar. hayattaki tek başarıları dedelerinin istanbul'a erken gelip araziye çöreklenmesi.
  • hem çalışan hem de iyi kira geliri olan biri olarak bunlara haram diyenin, bu insanlara boş diyenler bir zahmet siktirsin gitsin. babadan veya dededen kaldı diye sırf sen memnun ol diye yemim mi bu paraları ?
  • tipik alamanci hayati...

yillarca gotlerini siktirip ev ev ev hirsina girerler... sonra kiracilariyla ugrasirlar... en sonunda da aldigi kiralarla ozel hastane de yasarlar...

sor hepsine, o kadar sene naptin diye.. ev aldimdan baska cevap veremezler.. bana gore bosa giden hayat.. insanin evden baska bi hayali olmaz mi aq ??

neyse heralde ben yaniliyorum zira o kadar insanin haksiz olup birtek benim hakli olmam mantiksiz geliyor...
hesabın var mı? giriş yap