• sabah yeni notebook'umu buradan aldım, biraz da tırsarak. pek çok insan gibi, ben de akakce.com'dan ulaştım buraya. ekşi'deki olumlu yorumları okumuş olsam da, pr'cıların sosyal medyayı nasıl da işgal ettiğini bilmemden kelli 'hadi bismillah' diyerek bastım onay tuşuna. hele bir de işlemler tamamlandıktan sonra siparişini verdiğim laptop'un sayfasında 'stok dışı' yazısının zuhur ettiğini görünce hepten işkillendim (iç ses: lan yoksa...?) velhasıl az önceki kontrolümde gördüm ki siparişim kargoya verilmiş, kuvvetle ihtimal yarın akşam saatlerinde eve ulaşmış olacak.

eğer yeni oyuncağıma da kazasız belasız ulaşırsam tek sorunumuz ödeme seçenekleri olacak. yalnızca axess karta taksit yapıyor olmaları bana biraz zayıf geldi, onun dışında uygun fiyatlarını gerçekten takdir ettim. yaygın online (ve store ) elektronik satışçıları ile en az 300 lira fark olması pek keyifli bir şey zira.

dediğim gibi, siparişimi sorunsuz biçimde ulaştırırlarsa, bundan sonra kendilerine sadık ve teknofil olmasından kelli bir hayli karlı bir müşteri kazanmış olacaklarını söylemek isterim, benim için zorunlu olan tek çekim olayına rağmen...

geç gelen bilgilendirme: sorun yok, lüzumsuz paraları ödeyip düdükleniyormuş gibi hissetmek yok. favori alışveriş sitelerimden biri bundan sonra, nah buraya yazıyorum.
  • laptop çeşitliliğini yüksek tuttukları sürece ve şu andaki hizmet kalitesini korudukları sürece laptop almak için en iyi internet sitelerinden biri. fiyatlar da diğer internet sitelerine göre oldukça uygun. freedos veya ubuntu yüklü notebookları satmaya devam etmeliler. işlerini iyi yapıyorlar.
  • şuan kullandığım laptopı yılbaşından önce kendilerinden aldım. peşin ve hatta taksitli fiyatı bile piyasada bu laptop için verilen en düşük fiyattan aşağıydı. peşinde yaklaşık 400 liralık bir farktan bahsediyorum. bu yüzden biraz çekinerek alışveriş yaptıysam da, açıkçası hem sipariş süreçlerinden hem ilgilerinden memnun kaldım.laptop da canavar gibi çıktı, en ufak sorun yok. bence güvenle alışveriş yapılabilir sitelerden biri.
  • bir urunle ilgili bir yanlisliktan dolayi (bkz: bu tatsızlığı unutalım) urunu iptal etmek istedigimi ifade ettigimde hic sorun cikarmadan (ama bir iki gun sonra) parami aynen iade etmis sitedir.sitenin takdir edilesi diger yani ise urunle ilgili duzeltmeyi hemen yapmis olmalari. bu duzeltmeyi yapmalari aleyhlerine olsa bile gozlerini kirpmadan bunu yapmalari goz yasartici.
  • rakiplerine göre birkaç kuruş ucuz diye tercih edilip sonrasında o kuruşları misli ile sizden çıkaran notebook satıcısıdır. kendilerinden kaynaklanan kargolama ve hasarlı ürün yüzünden sıfır aldığım notebook için arıza parası ödedim. çektiğim stres ve zaman kaybı da cabası.

mağazaya en nazik şekilde durumu anlatmama rağmen aldığım cevabı aynen buraya yapıştırayım:

"kargoda hasar görmüş bilgisayarınız kargocunuza tutanak tutdurmanız gerek yoksa aksi taktirde hiç bir şey talep edemezsiniz"

türkçeyi nerede öğrendin senin müşteri hizmetleri canısı!
  • dün verdiğim siparişi bugün elime sorunsuzca ulaştıran güvenilir site.
  • site daha kimin neyi nesidir belli bile değilken(2 yıl kadar önceydi) o dönemde yeni çıkan hp pavilion 3031'i sipariş etmiştim. internetten yaptığım ilk alışveriş olduğu için bir yamukluk çıkar mı diye korkuyordum ama söz verdikleri gibi makineyi aynı gün kargoya verdiler, ertesi gün de teslim aldım cihazı. hatta 3-4 gün kullandıktan sonra klavyedeki bir tuştan gelen gıcır gıcır sesten rahatsız olduğum için makineyi geri gönderip arızalık bir durum olmamasına rağmen değişim bile yaptırmıştım. hatta hatta mecbur olmadıkları halde değişim cihazının kargo ücretini yatırarak 2 gün içinde geri göndermişlerdi.

kısacası, işlerini düzgün yapan sağlam bir firmadır ama sitelerinden alışveriş yapmadan önce bilmekte fayda var; tüketici kanunlarına göre internet alışverişlerinde 7 gün içerisinde herhangi bir sebep yokken değişim veya iade hakkına sahip olunmasına rağmen sadece notebook ve pcdepo gibi makineleri doğrudan distribütörden alan firmalar bu topa girmiyor. ölü piksel vb. gibi takıntıları olan bir adamsanız makineyi mağazada görerek ederek alın.
  • pcdepo.com'un batmasıyla beraber piyasada tek kalacaklar. 5 yıl içerisinde kendilerinden herhalde bir 7-8 kez alışveriş yapmışımdır. internet ortamında müşteri memnuniyetini bu adamlar kadar önemseyen başka bir firmaya denk gelmedim henüz. umarım hak ettikleri yere gelirler. hiçbir alakam olmamasına rağmen ilk kez bir ticari kurumun/firmanın hak ettiği yere gelebilmesi için hayvan gibi kar etmesini istiyorum.
  • şans eseri bulduğum bir site olmakla beraber ekşi sözlükteki olumlu yorumlar sonucu uygun fiyatlarından yararlanmaya karar verdim. ödememi havale ile yaptım ve yaparken aklımdan " lan ekşidekiler acaba şirketin adamı mı " şeklinde içim içimi yedi. cumartesi 17 gibi siparişi verdik bakalım pazartesi kargolanması gerekiyor.. beklentiler/ olanlar bakalım nasıl olacak.
    edit 1 : pazartesi aradım bugün kargoya vereceğiz dediler, sonra beni aradılar salı vereceğiz dediler. hafif bir tırstım.
    edit 2 : salı günü itibari ile kargoya verilmiş durumda. yarın ürünü alacağım.
    edit 3 : çarşamba itibari ile ürün almış bulunmaktayım ve hatta şu yazıyıda ürünle yazıyorum. gayet temiz, miss. $ükela..
  • müşterisini memnun etmek için canla başla çalışan firma.

gecen hafta buradan asus n56vz model laptop satın aldım. sipariş verip ofislerinden satın alma rahatlığı bir kenara telefonla ve chat servisleri ile ulaşabilmeniz mümkün, kald ki ürün kaynaklı bir problem yaşadım, kendileri ellerindeki imkanlar dahilinde en iyi şekilde yardımcı oldular.

internetten alışveriş yapmaktan çekiniyorsanız dahi sadecenotebooktan güvenle alışveriş yapabilirsiniz, benim ilgilendiğim 3 laptopta da (1500-2500 tl) en düşük fiyat buradaydı. üstelik fark ödemeden 9 ay taksitle satın aldım.
hesabın var mı? giriş yap