• eger uzun süreden beri bıraktıgınız sakallarınızı kökten kestiyseniz,öncelikle suratınızdan bir ağırlık gittiğini farkedersiniz.ama can sıkıntısından oynadıgınız sakallarınız artık olmadıgından ,her elinizi cenenize attiğinizda babayı alırsınız.
  • düşünürken sakala asılmaya alışmış insan salaklaşır. mesela ben. acaip bir etkidir.
  • eğer uzun zamandır uzattığınız ve kesmediğiniz keçi sakalınızı keserseniz esecek rüzgar ilk önce orası tarafından hissedilir ve bir küfür edersiniz içinizden.
  • insan hafifler, gençleşir, yüzü açılır... bir de ayna karşısında kendini tanıyamama durumu oluşur. insanın ağzı da küçülmüş gibi olur dudaklar çok ince gelir falan...

edit: bir de lavabo tıkanır. ben lavabo-aç almaya gidiyorum şimdi.
  • iyi bir iş yapmak.. yüzün gözün ortaya çıkması..
  • olayın akabinde her gördüğünüz tanıdığınızın
    -oooooo parlamışız / yumurta gibi olmuşuz / dur suratına bakıp saçları bi düzeltiyim
    şeklindeki laflarıyla cinnet geçirdiğiniz hadisedir.
  • (bkz: cillop)
  • zorunlu olarak yaptırılıyorsa bir insan hakları ihlalidir.
  • 1 yıl aradan sonra gece gece yapcak iş bulamama sonucu yaptığım iştir. yaptığıma, yapacağıma söveceğim de iştir aynı zamanda. lan bildiğin çocukumsu bir yüz çıktı ortaya. şimdi birine sövsem, etsem fln ciddiye alırlar mı bilmiyorum. belki çoluk çocukla uğraşma bilader, söver söver geçer diyebilirler.
hesabın var mı? giriş yap