• 2005 - 2009 yılları arasında sık olmakla beraber, 2009'dan sonra da senede 1 defa da olsa kullandığım taşıma şirketidir.

adapazarı ekspresinin haydarpaşa seferinin sağlıklı olmayışı sebebiyle iyice doluluk oranlarını arttırmışlardı. araçların güzel oluşu, hizmetin iyi oluşu, metro'nun kötü oluşu gibi unsurlar çok güzel kılıyordu bu abileri.

metro ile birleştiklerini bir üstteki öğrendim. üzüldüm.

zamanında sakarya'da iki firma vardı. birisi klas, birisi de vib'ti.
    metro önce klas'la birleşti. adı metro klas oldu. sonra klas'ı attı. tek metro oldu.

şimdi de vib'le birleşmiş. yakında tek el olurlar.

(bkz: rip vib)
  • insanlık ve profesyonellik namına hiçbir şey aramamanız gereken firmadır. hiçbir düzen, nizam, kural yoktur. tek kural kendileridir. istanbul'dan adapazarı'na geldiğinizde serviste oturur kalkmadını beklersiniz. her sorduğunuzda da adam gibi saat söylemek yerine şimdi kalkıyor diyerek yarım saat bekletirler. aceleniz vardır falan, aman diyim. yine birçoğunun muavininin, şöförünün küçük çakma polat alemdarcık kılıklı, herhangi bir şey istediğinizde suratınıza küfür etmişsiniz gibi bakan tiplerden oluştuğunu da söylememe gerek yok heralde. (iyi niyetli olan birkaçını tenzih ederim) üstteki yazarlardan metro ile birleştiğini öğrendim. isabet olmuş.

sakarya sev ile seyahat ettiğimde ramazanda su, içecek vs. ikramı yapıyorlardı. bunlar onu da kesmişler. bir tek müslüman kendileri çünkü oruca falan onlar karar veriyor. şimdi su vermediler ya nasıl sevap yazıldı belli değil.

adapazarı istanbul arası eskiden sürekli kullandığım (zaten sefer sıklığı olarak tekel gibiler) birçok defa tecrübe ettiğim farklı tatsızlıklar yüzünden artık mecbur kalmadıkça kullanmıyorum. elbet birgün herkes insanlığı, medeniyeti öğrenecek.

harem-adapazarı arası alternatif için (bkz: sakarya sev turizm)
  • klima sistemi bozuk arabayı sefere koyup yoldaki bir dinlenme tesisinde 10 dakika otobüsü havalandırmak için durmayı reddeden firma.
  • en yakın zamanda deneyeceğim
  • metro ile birleştiğini duyduğumda beni hayal kırıklığına uğratan firmadır. bu birleşme öncesinde sakarya-istanbul arasında yolculuk edeceksem hiç düşünmeden tercih ettiğim firmaydı. artık eski güvenim yok firmaya.
  • bir erkek host ve bir kadın hostes ile hizmet veren, şoförleri adam gibi süren sakarya merkezli otobüs firması. eğer metro turizm ile birleştiyse yazık olmuş.
  • internette yazan servis saatlerinin yalan olduğu otobüs firması.

orada yazan saatte yazıhaneye gittiğinizde ağzını şaklata şaklata "ya orada yazan saatler yanlış keşke bir arasaydınız." diyen bir kevaşe sizi karşılayabilir.

be sığır ben seni neden arayayım? bir düşündün mü hiç acaba?
  • “vip değil vib” yeterli sanırım. bir de vif vardı bir zamanlar.
  • yaz günü donmama sebep olan rezil firma, hala 30 yıllık araçları kullanıp bileti satarken müşteriyi yanlış bilgilendiriyorlar.
  • kırklareli'nden artvin'e kadar karadeniz sahil şeridi boyunca ekonomik sınıfta kullanılabilecek en iyi ulaşım firmasıdır. araçları genelde adapazarı terminali'ne girecek şekilde güzergah çizerler.
    istanbul anadolu yakası için harem'e giren nadir firmalardan olması hasebiyle ayrı bir konfor sağlarlar. adapazarı kalkışlı iç anadolu seferleri de gayet seri ulaşım sağlar.
    erkek-kadın yolcuyu beraber oturtmamaya ilişkin yersiz bir ayrıma takılmadan, eser miktarda kurumsallığa güvenerek gönül rahatlığıyla kullanılabilir. bu ülkenin metro gibi bir vakası olduğu unutulmamalıdır.
hesabın var mı? giriş yap