• 1940 yılında topuklu sandaleti yaratan modaevi.
  • salvatore amca 1915 yilinda kendi atolyesini kurup elyapimi ayakkabilarla baslamis bu ise...once california'da film yildizlarina falan ayakkabi yapmaya baslamis...1927 de floransa'ya donmus evlenmis; isini buyutmus...6 tane cocugu olmus... sonra sirketi su an dunyadaki aile sirketleri arasinda en basarili hale getirmis...kadin ayakkabilarindaki en onemli ozelligi, ayni ayakkabi numarasi icin 6 farkli size olmasi...
  • diger ürünlerini bilemem ama ayakkabi konusunda kullanim süresi ve dayaniklilik acisindan designer markalari arasinda en iyi olan modaevi. bir ferragamonun yapim süresi on gün(!)dür, ilk basta verdiginiz paraya acisaniz da daha sonra verdigim her kurusa helal olsun dersiniz. yillardir klasik cizgisini bozmamasi ve daha degisik tarzlarda kreasyonlar üretmemeleri sirket stratejisidir.
  • napolili italyan modaci-modaevi. 1960'da olmu$tur. son yillarda egzotik derilerden tasarladigi cantalar revacta ancak ayakkabida, kemerde, e$arpta cok farkli $eyler yok. cuzdan, anahtarlik, bijuteri parcalarina agirlik verse daha iyi cunku bu tasarimlar digerlerinden cok farkli tarza sahip ve cok ho$.
  • musteri temsilcilerini acilen gozden gecirmesi gereken italyan firmasi.
  • nisantasinda dukkani acilmistir, brandroom isimli tuhaf magazayla ic ice, harvey nichols'un su anki temsilcisi demsa tarafindan.
  • 'saint anne, leonardo da vinci’s ultimate masterpiece' sergisine sponsor olup, louvre muzesi'nde defile yapan moda evi. massimiliano giornetti tasarimli 2013 resort koleksiyonunu tanitirken moda dunyasi icin bir ilke de imza atmis oldu saniyorum cunku yamulmuyorsam daha once louvre'da hic defile olmamis...

ulan zaten cok pis severdim, kalkip leonardo gibi hastasi oldugum bir adamin eserleri sergilensin diye sponsor oldu, daha bir bayildim. sanatla moda ic ice anca bu kadar guzel gecebilir. aferin, 5 pekiyi!
  • zarif çanta ve ayakkabıların tasarımcısı. zarif, çünkü eşşek yükü para ile alınır yine de görgüsüzce bağırmaz louis vuitton yada miu miu gibi.
  • kim seciyorsa defilelerinde kullandiklari sarkilarla takdiri hak eden marka. koca kreasyondan begenilenin sadece ayakkabilarin taban rengi olmasi da ayakkabinin ehli gecmisindendir herhalde.
  • nurjuvazi'nin favori markalarından.
hesabın var mı? giriş yap