• an itibariyle muhtemelen butun blockchain alaninda en hizli giden ve en ilginc isler cikaran takimi yonetmektedir, daha 30 bile degil. alameda research adindaki market making sirketinin ve ftx borsasinin kurucusu.
  • canlı yayında trading yapıyor milyon dolarlık işlemler. adam aşmış.

https://youtu.be/kmzckrbpw38
  • kıvırcık uzun saçlarıyla kripto para dünyasındaki en sempatik kişi olabilir.
  • 2016-2017 yillarinda bitcoin arbitraj islemleriyle voliyi vurmus 92 dogumlu amerikali.
    bu yillarda abd borsalarinda aldigi kripto paralari yuzde 10-15 fazlasiyla japon borsalarinda satmasiyla gunluk 10 milyon dolar para kazanmasiyla servet yapmistir.
    sonrasinda kurdugu ftx borsasiyla da servetine servet katmistir, kisisel serveti 10 milyar dolarin uzerindedir.

kripto dunyasinin bilinen en buyuk balinalarindan biridir, sam veya sbf olarak bilinir.
  • bitcoin dongusu halving’e gore devam ederse muhtemelen 9-10 sene sonra dunyanin ilk dolar trilyoneri olacak.
  • whale'dir.
    anasının gözüdür.
    anasının amı gibi zengindir.
    2-3 yıla bill gates'i unuttur
  • bu başlık ileride entry dolacak gibi hissediyorum. gelecek yıllara damga vurması muhtemel bu kıvırcık saçlı abimizin
  • kriptoyu abd'de legalleştirerek ve dolayısıyla kullanımını arttırarak kripto piyasasına çılgın miktarda amerikan doları pompalanmasını sağlayacak olan potansiyel dünyanın en zengin kişisi. bu amaç uğruna biden'ın seçim kampanyasının en büyük destekçisiydi kendisi. sam'in popülerleştiği dönemde hızlı gelişmeler yaşanmasından da lobisinin gücünü görebilirsiniz.

bu gelecek ön görüsünden hareketle, kendisiyle bağlantılı olan ve kendisinin ilerleyişinden nasiplenecek yapıları aşağıya yazalım.

(bkz: alameda research)
    (bkz: ftx)
    (bkz: solana)
    (bkz: serum)
    (bkz: ftx token)
    (bkz: uxd protocol)
  • yetenekli ve çalışkan nerd, değerlenir buralar.
  • 2019'da linkedin hesabıma gelen bir bildirim ile ftx diye bir kurumun varlığından haberdar olmuştum. sanırım bu adam veya bunun yardımcılarından biri ile kısa süreli bir sohbetimiz olmuştu. beklentilerimi karşılamadığı için bazı şeyleri geri çevirmek zorunda kalmıştım. keşke kalmasaymışım, adam uçmuş.
hesabın var mı? giriş yap