şükela:  tümü | bugün
 • samuel gawith firmasının çıkardığı, adından da anlaşılacağı üzere flake kesimli saf virginia tütünü.

  kabını açar açmaz virginia delilerini kendinden geçiren kokuyla karşılayan ortalama nemli bu tütünü, kutusunu açıp direk pipo içine koymak yerine ihtiyacınız kadar flake parçasını bir süre* dışarıda tuttuktan sonra piponuza yerleştirin. flake kesimler daha yoğun ve kalıp tütün olduğundan biraz neminin uçması size daha tok ve sönme zorluğu yaşatmayan bir içim sunacaktır. tütünü klasik flake dolumuyla doldurabileceğiniz gibi kırılmaya müsait flakeleri parçalayarak piponuza yerleştirebilirsiniz. lakin bu şekilde içim bu güzide tütüne biraz haksızlık olur. çünkü minik nefes çekimlerini yoğunluğuyla yaşamak bu tütünle yaşayacağınız en güzel deneyimdir. filtresiz bir pipoda tam lezzetini doya doya tattırır. içinde kimyasal katkılar olmadığından** içtikten sonra bıraktığı külü beyaz ve tertemizdir.

  bu tütünü içerken sizi rahatsız etmeye çalışanı rahatlıkla dövebilirsiniz.
 • samuel gawithin pipo severler tarafından genel olarak oldukça beğenilen flake tütünü.

  not:henüz denemedim.
 • en son bir kaç yıl önce içmiştim. yaklaşık 3 yıl ne piyasada ne de yurtdışına giden arkadaşlarımdan bulamamıştım. uzun süre sonra buldum.

  bilindiği üzere pipo tütünü denildiğinde akla gelen tütündür. içinde sadece virginia tütünü olduğuna inanmak hayli güç. zaten piyasadaki en pahalı tütün menşeide perique'den sonra virginia. virginia sevilen hoş bir tütün.

  hafif bir tütün. karşılaştırma babında emsali dunhill nightcap'tan çok daha hafif. ama daha lezzetli.

  yurtdışına gidip bulabilen kapsın getirsin. şahane bir şey.
 • son 4 gündür içtiğim tütün, aroma olarak yoğun değil ancak tadı çok güzel, koku ve aroma olarak çok saf bir virginia tütünü, dört günün sonunda ilk defa düzgün bir şekilde içebildim, flake yapraklarını kırmadan olduğu gibi koyduğumda fazla ısınma yaptı, bunun dışında bir kez de tıkandı, benim acemiliğimden olsa gerek ama flakeleri parçalayarak ribbon ile broken flake arası bir kıvama getirdiğimde bir saat boyunca söndürmeden ve pipoyu ısıtmadan içebildim, (kişisel deneyimime göre aroması çok yoğun olmayan bütün tütünlerde) daha öncesinde aromalı tütün içilmiş bir pipoda içmemeniz gerekiyor sanırım çünkü önceki tütünün aroması ile karışıp anlamsız bir tat veriyor, benim gibi 50gr'lık bir tenekenin neredeyse yarısını bir şey anlamadan tüketmenize yol açabilir, çok kaliteli bir piponuz yoksa ve deneyimli bir içici değilseniz flake yapraklarını ufak parçalara ayırarak daha kaliteli bir yanış elde edebilirsiniz. uğraştığım şeye bak can sıkıntısı insana tütün analizi yaptırıyor.