• kayahan'ın canımın yaprakları albümünden bir şarkı:

kar yağıyor dışarda
    kimsesiz sokaklara
    dallarda bembeyaz
    bir ayrılık bandosu
    ve ben yalnızım odamda
    aklım yok
    terkedilmiş bir deli

kar yağıyor dışarda
    kimsesiz sokaklara
    dallarda bembeyaz
    bir ayrılık bandosu
    ve ben suskunum odamda
    gönlüm yok
    terkedilmiş bir deli
    aklım yok düşünemem
    gönlüm yok sevinemem
    bir senim var (benim kimim var)
    son söz sana kaldı
  • kayahan'ın aslında ajda için yazmış olduğu ve muhtemelen kayahan'a has nedenlerden ötürü geri dönen (bir ipte iki cimri oynamaz.) şarkı. çok geçmeden küsmeyi pek seven bestecimizin başka bir dargınlığına merhem olup birkaç sene evvel albüm hazırlamak gibi bir hadsizliğin peşine düşmüş olan demet'e kısmet olur, böylece şarkıya sesiyle ilk -ve bence son- kez demet can verir.

sonrası malum, tıpkı nilüfer'de olduğu gibi, belki de şarkıların asıl sahiplerinin yorumcuları olduğunu kanıtlamak istercesine sıradaki kayahan albümünde yer alır bu şarkı da. her şeye rağmen demet' ten dinleyerek ve süperstarın nasıl söyleyeceğini hayal ederek teselli buluyorum ben.
  • elmanın yarısı gibi kayahan'ın şarkıdan kopuk nakarat ekolünün bir örneği.

ara bölümleri çok sıkıcı, sırf nakaratı için dinlenen şarkılardan biri. o nakarat başka bir şarkıda olmalıydı.
  • geç keşfettiğim ve dinlemekten bıkmadığım efsane ustanın efsane şarkısı. fakat kabul edelim ki demet sağıroğlu da iyi söylemiş.
  • demet sağıroğlu'nun seslendirdiği harikulade bilinmezlik ötesi adı altında rastlanılan bir kayahan şarkısıdır.
    soğuk ve kapalı bir havada cam kenarında dinlenebilecek nadide parçalardan birisidir.
    hatta cumartesi gecesinin en mistik bir parçası da diyebiliriz.
    bu şarkıya denk gelen kişi mutlaka kendisini bilinmezliğin ötesine bırakmak ve teslim olmak ister.
    ve bunu sebepsizce yapmak ister.
hesabın var mı? giriş yap