• süper hızlı kargosu -dün sabah sipariş ettim, bugün öğlen kapımdaydı- ve ilgili müşteri hizmetleriyle takdirimi kazanmış site. özellikle elektronikte bulabileceğiniz en makul fiyatlar da burda.

yalnız, 6dan önce sipariş vermeye bakın, zira 6da kargolanıyormuş ürünler.
  • canlı desteğinde (bkz: live support) tüm harfleri büyük yazan biriyle konuşmanız olasıdır.
  • gayriciddi, güven vermeyen bir alışveriş sitesi

18.05 günü sabah 9'da ellerinde stok olduğunu teyit ederek cep telefonu siparişi veriyorum. siparişi aynı gün kargoya verme vaatleri var.

20.05 günü canlı desteğinden iteleye iteleye, nihayet aranıyorum ve ellerinde stok olmadığı bilgisini alıyorum.

yapılanın adı en hafif tabirle ciddiyetsizlik. stok olmamasına rağmen müşteriyi nasıl olsa kafesleriz, idare ettiririz, 1 haftaya tedarik eder 2 haftaya çakarız niyetiyle var deme ihtimaline girmiyorum.

bu siteden aldığınız teyide de güvenmeyin.
  • ürün elinde olmadığı halde 2 farklı şekilde ürünü sergileyen siz hemen kargo, o gün teslim seçenekli bir ürün alıp kontrol için telefon ettiğinizde size ürünün ellerinde olmadığını söyleyen bir firmadır. ilk görüşmemde satış iptali istedim ve tamam denildi. 1 saat sonra 2. görüşmemde bunun dikkate alınmadığını öğrendim. en son 3. görüşmemde iptalin ve para iadesinin yapıldığını ama bankanın bunu göremeyceğini öğrendim. inşallah 4. görüşmeye gerek kalmadan bankadan paramı geri alacağım. böylece tekrar öğrendik ki neymiş efendim asla kurumsal ve bilindik olmayan bir firma ile sanal alışveriş yapmayacaksın.
  • yerleri mecidiyeköy kervangeçmez caddesi musadayı sokakta bulunan sanal alışveriş merkezi.
  • pazar günü siparişini verdiğim cep telefonumu salı günü öğleden sonra tarafıma ulaştırabilen alışveriş sitesi. fiyat olarak teknosa, mediamarkt gibi elektronik mağazalarından %20-%25 daha uygun fiyatlar sunan hede.
  • sanırım istanbul bilişim'in taktiğini şiar edinmiş kendisine.. ellerinde olmayan (ve olmadığını canlı destek hattından teyid edebildiğiniz) ürünleri sepete ekleyebiliyorsunuz. istanbul bilişim en azından "stok sorunuz" diye uyarıyor, her ne kadar sitesinde tüm dünyada üretilmiş bütün tv'leri gösterse de..
  • akakce.com sayesinde, bazi sitelerde 1300 liraya satilan samsung s8500 wave 'in 742 liraya satildigini ogrendigim site.
  • bazı ürünlerin * fiyatının yüzde yirmi beş * ucuz olan ancak hakkında yeterince referans * olmayan site.
  • iyi ki, alışveriş etmeden önce ekşi sözlük'teki yorumlarını okumadığım site...

fi tarihinde bir şeyler daha almış olabilirim bu siteden.. en azından ismi oldukça bilindik bu alanda.. herhangi bir ürünü karşılaştırmalı olarak ararken illa çıkar bi yerlerde karşımıza.. bu kez de öyle oldu.. köpeklerim var olanını oyuncak zannedip yediğinden mütevellit acil cep telefonu ihtiyacıma binaen karşılaştırma yaparken, belirlediğim modelin en ucuzu burada diye, perşembe gecesi balıklama daldım alışverişe (her internet alışverişimde olduğu gibi).. üyeliğim neyim olmadan daldım dalmasına lakin işlemimi zırt diye tamamlanmış gösterince yönergeler, ben anca fark ettim "üye olmadan sipariş takibi yapamazsınız" yazdığını bir köşede ve dahi alışveriş adımları esnasında herhangi bir yerde benden e-mail adresi neyin talep eden olmadığını! ne olup bittiğini anlamadan her şey bitmiş, parayı çoktan bayılmıştım.. aynı gün kargolama garantisi de veriyorlardı benim ürün için bir de..

normalde başka yerlerde üye olmasanız dahi, en azından e-mail onayı gelir, di mi, "siparişiniz alındı, vırt zırt" diye? bunlar e-mail şeysi neyi istemedi ki, bir de oraya hesap versin! ben de sanki suya yazı yazmışım gibi hissettim kendimi.. sonra da bok varmış gibi ekşi'ye de bi göz atayım dedim, millet ne diyor haklarında diye.. hay atmaz olaydım! online para harcama konusunda gaaayet rahat olan benim bile içime kurt düşüverdi.. ertesi gün (cuma), öğlen saatlerinden itibaren umutsuzca (ekşi'de "ulaşılamayan numara" diyor ya) o malum numarayı birkaç kez aradım.. evet yaa, 4-5 kez aradım ve telefon çalıyor lakin açan olmuyordu tuşladığım dahili hatta.. sonra saat 16:00 civarı bir kez daha aklıma geldi, bir daha aradım ve cevap veren olmayacağından o kadar da eminken, karşıma nazik bir bayan çıktı.. siparişimin vaziyetini sordum.. nazik hanım hemen yardımcı olacağını söyledi, az ötesindeki bir hanıma "şu marka tel siparişimiz var mı dün geceden?" dedi.. diğer hanım hemen olaya hakim şekilde "evet" diyerek, benim ismimi zikretti.. nazik hanım hemen döndü bana ve, "kargo çıkışınız yapılmış efendim, isterseniz sipariş numaranızı da vereyim" diyerek onu da verdi.. helalleşip ayrıldık..

bugün pazartesi.. haftasonu işyeri adresime kargo gelse de beni bulamayacağı için, bugün gelmesini beklerken, sabah sabah gene bi arayayım şunları dedim.. bileyim ki şehrime varıp varamadığını, olaya müdahil olup, gidip kaplumbağadan yavaş yurtiçi kargo şubesinden kendim alayım.. ve ilk çalışta cevaplandım.. gene nazik (belki de aynı) hanım, "cuma kargolanmış ürününüz efenim, isterseniz kargo takip no'sunu da vereyim" dedi ve siparişimde yurtiçi kargo (allah muhafaza!) dışı seçenek olmamasına rağmen, yurtiçi kargo'da gecikmeler sık olduğu için, mng'ye verilmiş olduğunu da ekledi.. mng'yi duyunca "allahh!" dedim sevinçle çünkü bulunduğum yerdeki yurtiçi kargo şubesine gelen ürünümün benim masama dek olan 2-3 km'lik yolu 11 günde katettiğini de bilirim.. minimum süre 3-4 gün zaten.. mng'de ise asla sorun yaşamadım.. adamlar amerika'dan online aldığım bir zımbırtıyı bile 5. gün getirip masama koymuştur (yurtiçi kargo'nun kulakları patlasın)..

ve bugün aslında boşuna aramışım sanalreyonum'u çünkü zaten ben aradıktan 1 saat kadar sonra kargom da sağ salim masama varmıştı bile.. yani diyeceğim şudur ki; çok pimpiriklenmemek lazım.. ben sanalreyonum deneyimimden gayet memnun kaldım ama dediğim gibi, öncesinde buradaki kritikleri okusam, büyük ihtimalle tırsardım..
hesabın var mı? giriş yap