• salı günü sipariş verdiğim ürün hakkında hiç bir detaya ulaşamayınca cuma günü iletişim formuna ¨ürünüm nerede?¨ yazıp yolladım, gelen cevap bugün kargoya yetiştirmeye çalışacağız oldu. 1-2 saat sonra ürün elimdeydi, buradan 800km'yi 2 saat içinde aşan bir kargo şirketiyle çalıştıkları fikrine kapılma salaklığını göstermedim tabii ki.
    neticede ürün problemsiz elime ulaştı ama görünen o ki ne yaptıkları hakkında hiç bir fikirleri yok.
  • canlı desteğinde (bkz: live support) tüm harfleri büyük yazan biriyle konuşmanız olasıdır.
  • aman sözlük dikkat et bu sitede, valla bir şey almaya kalkarsın da kargo ücretini görüp şoktan gidersin alimallah. mecidiyeköy' de bu sitenin yeri ben dördüncü levent' teyim taksi yedi bilemedin sekiz lira yazar. sabah en küçüğünden bir kettle alayım dedim beşyüz ml'lik böyle küçük sevimli bir kettle. kaç para kargo parası yazdı dersin sözlük? on üç lira kargo yazdı. yemin ederi. aletin kendisi yirmi bir lira yeminlen. "hata vardır" dedim "herhalde ağırlığı çok girdiler de o yüzden sistem mesafeye bakıyor ağırlıkla çarpıp geçiriyor kargo ücretini" hemen siteye mesaj attım "abiler on üç lira yazdı, ne iş bir bakar mısınız?" diye. kısa bir süre sonra son dönemlerde e-ticaret sitelerinden almaya başladığım efsane epostalardan birini aldım. diğeri için
    (bkz: www.hizlial.com)
    merhaba
    sistem kargo ücretini otomatik hesaplayarak atmaktadır.

bu işte sözlük, bakma öyle aval aval, mesaj; "merhaba (m'si küçük) sistem (k'si büyük) kargo ücretini otomatik hesaplayarak atmaktadır."dan oluşmakta. kim nereye ne atıyor? bu insanlar nasıl oluyor da çalışıyorlar hala ya da bu insanların yöneticileri nasıl insanlarki işlerin böyle yapılmasına ses etmiyorlar? ayrıca işleri bu denli özensiz yapıp hala nasıl ürün satıyorlar?
    sorular sürekli sözlük. o yüzden sen sen ol sinirlerini bozma alışveriş yapacağım diye...

bir eticaret sevdasından daha yılıyoruz be sözlük. başka bir sitede görüşmek üzere...
  • amacini anlayamadigim firma.

dun oglen saatlerinde cok da piyasada bulunmayan bi urunu bu sitede hepsiburadadan yaklasik 40-50 tl ucuza buldum. dedim bi eksiden yorumlari okuyayim. gayet kotu oldugunu gorunce dedim bi de mail atayim ellerinde var miymis. maile "stokta var" diye cevap geldi tabi. direk siparisi verdim ben de bunun ustune.

sonuc: dun "ayni gun kargo" gozuken urun bu sabah "hizli gonderi"ye cevrilmisti. ve az once beklenen telefon geldi.

- merhaba ben sanalreyonumdan ariyorum. bir siparis vermisiniz ancak urun stoklarda kalmadigindan iptal ediyoruz onu.
    + e ben siparisi vermeden hemen once sordum size var dediniz.
    - (bir duraksama) cevap veren arkadas karistirmis sanirim urun elimizde yok.
    + tamam tamam iptal edin para iadesini istiyorum. ne zamana yollayabilirsiniz parami?
    - (yine bir duraksama*) bugun iptal edicez biz onu.

yorumlari okumama ragmen "lan yine de deneyim" deyip verdim siparisi ama bakalim o 40-50 tlyi burnumdan getircekler mi heyecanla bekliyoruz.

edit: urunu siteden kaldirmislar evet.
  • ürünleri göndermemeleri dışında bir problemi olmayan, gayet ucuz fiyatlar bulabileceğiniz güzel bir alışveriş sitesi.

edit: ürünümü göndermişler, kargodan biraz geç çıksada elime ulaştı. teşekkürlerimi sunuyorum.
  • lanet edilesi bir servis sunuyorlar, uzak durun.

mecidiyeköy'den altunizade'ye 11 günde bir ürünü gönderemediler. metrobüse binse adam yarım saat sürmez. amına koyuyum ben dünyanın öbür ucuna kargo gönderiyorum 3 gün olmadan adamların eline geçiyor.
    bununla da bitmiyor sorun... teslimat adresine değil git fatura adresine götür ürünü. sonra durumu bildir, teslimat adresine göndereceğiz desinler. günler geçsin ama ürün gelmesin. sonra öğren ki şubede bekliyor ürün çünkü üzerine "şubeden alınacak" yazmışlar. şubeye gittiğinde daha siparişi verirken ödediğin kargo parasını istesinler. sonra durumu anlat, tamam yarın şu saatlerde getireceğiz desinler. tabi ki o gün de gelmesin ürün. tüm bu süreçte 30 tane mail at. en sonunda telefon edip, sinir stres bağırarak siparişi zorla iptal ettir. ürünü geri çağırdık, elimize geçince paranızı iade ederiz desinler.
  • eveeettttttt! yarışmada düzenlerlermiş efenim, ödül verirlermiş, pek te sosyal bir siteymiş, facebookta bir övgüler almışmış almışmış ki sormayın! amma velakin, bizim ikizlere sipariş ettiğimz iki küçük kemanın akıbeti faili meçhul olarak kalmış! neden mi? firma bir türlü kemanları göndermemiş. allahallah neden gelmedi diye merak edip arayalım demişiz telefonlar açılmamış, maillere cevap verilmemiş. facebooktan yazdığımız her mesaj silinmiş, twitterda bir tek eleştiri kabul edilmemiş. gelgelelim bugün itibariyle şikayetimvar.com'da 380'i aşan şikayeti var, kendi sayfasında ise muhtemelen telefon açmadığı için işi olmayan personelin takma adlarla yazdığı minnet ve teşekkürler! bir öngörüyle şunu söyleyelim olsun bitsin! gemin batıyor ey reyon sahibi, sanalı salak mı sandın?
  • geçen sene buradan bir tane katı meyve sıkacağını gayet uygun bir fiyata aldım.hiç bir sıkıntı da yaşamadım. tam zamanında kargoya verdiler, müşteri hizmetlerine ulaşmada sıkıntı çekmedim, gayet yardımcı oldular vs.
    yalnız burada fiyatı uygun gibi görünen cep telefonları ''kaçak'' diye tabir ettiğimiz türden. kvk garantili telefonlardan neredeyse %20 civarında daha ucuz. kvk garantili olanlar ise piyasa ile neredeyse aynı fiyata. yani alacağınız telefonun kvk garantili olması sizin çok bir şey ifade etmiyorsa buyurun alın. dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise kıyıda köşede kalmış, çok ütopik ürünleri böyle küçük çaplı sitelerden almak, yeni heyecanlar ve deneyimler yaşama konusunda size yardımcı olacaktır.
  • sanırım istanbul bilişim'in taktiğini şiar edinmiş kendisine.. ellerinde olmayan (ve olmadığını canlı destek hattından teyid edebildiğiniz) ürünleri sepete ekleyebiliyorsunuz. istanbul bilişim en azından "stok sorunuz" diye uyarıyor, her ne kadar sitesinde tüm dünyada üretilmiş bütün tv'leri gösterse de..
  • allah belasını seversin bu arkadaşların. arkadaş iki haftadır diyorum ki adamlara telefonun kulaklığı gelmedi kutunun içinde. iki hafta sonra lütfedip kargo firmasına tutanak tutturdunuz mu diye cevap dönüyorlar. e be angut benim sorumluluğum kutunun daha önce açılıp açılmadığını kontrol etmek banane o aşamada kutunun içindekilerden. telefon çalışmıyor desem kargoyu aldığınızda sim kartınızı takıp denediniz mi diye de sorar bu ibişler. bu arada kargo da siparişten 2 hafta sonra geldi. almayın arkadaş böyle sitelerden hiçbir şey.
hesabın var mı? giriş yap