• ben bu gece izledim 15-20 dakika kadar bu yarışmayı.. öyle bir etki bıraktı ki cümle yapım bile değişti, düzgün konuşamıyorum resmen.

üç tane kız yarıştı. fakat yarışmak değil onların yaptığı. bildiğin akademik seviyede kezbanlık dersi verdiler.

şöyle izah edeyim sevgili sözlük yazarları. bir hanım kızımıza "içinde bulunduğumuz çağ hangisidir?" sorusu soruldu. şıklar da "yeni çağ, yakın çağ, teknoloji çağı ve uzay çağı". tam emin değilim ama yarışmacı kız da ya uzay çağını ya da teknoloji çağını seçti cevap olarak. haliyle bilemedi ve 500 tl kaybetti. bunun üzerine "insanlık ilerleyemedi diye 500 tl kaybediyorum." cevabını verdi gözlerini devire devire.

ben böyle üst seviye kezbanlık görmedim lan. resmen soruyu bilemediği için yeni bir çağ açamayan insanlığı suçladı kız.

yemin ederim akademik seviyeye taşıdı kezbanlığı. pes.
  • her hangi bir sayıyı eğer 0 ile çarpılırsa 1 eder diyen bir kız yarışıyor şu anda. muhtemelen 16 17 yaşlarındadır. anneside çok güzel bir cevap verdin dedi şimdi. babası ve diğer kardeşi ile tartışıp bu cevabın doğru olduğuna kanaat getirdiler.

inanılmaz ama şu anda cevabı veren kız matematik öğretmenine selam söyledi.

bu kadar saçma bir senaryoyla beynim eridi gerçekten.
  • "he osmanlı'da uçak varudur.atatürk kurdu osmanlı devletini.vahdettin atatürk'ten sonra evet."
    beyin fırtınası var resmen yarışmada.ah ahh.
  • şu an yarışan hanımefendiye ilkokul diploması veren öğretmenin evini boyayan ustanın ayakkabısının tabanını üreten makinanın start düğmesini sikeyim afedersiniz.

bir telefonun tuş takımında bululan sayıların çarpımı kaçtır sorusuna bir demekte ısrarla. bi rakam salla anlarım da bir nedir arkadaş.
  • oha dedirten embesil yarışmacılara sahip yarışma. soru "cep telefonundaki rakamların çarpımı kaçtır?",
    liseli ergenin cevap : 1*2*3*4*....*9 hmmmmm, çarpı 0 , hmmmm, 1 eder, evet yaa bir sayının 0'la çarpımı 1 eder.
    (arkaya ailesine döner)
    anne: evet bebeğim çok güzel cevap verdin. kesinlikle 1 eder.
    kardeş, baba : evet, sayının 0'la çarpımı 1 eder.
    ergen: burdan bana matematiği sevdiren ilkokuldaki matematik öğretmenim ....a teşekkürler, herşey onun sayesinde oldu.
    anne: kızım matematikte hep sınıf birincisiydi, eki eki eki

sunucu: sayıyı 0'la çarparak pratik zekanızı gösterdiniz. pratik zekanız hayatta size çok şey kazandıracak ama bugün değil.

bu ne lan böyle? kurgudur değil mi? gerçek olamaz herhalde!

soru 2: ç ile başlayan iller?

kardeş cevap: (epey saçmaladiktan sonra) çorum, çanakkale
    sunucu: yanlış, çankırı vardı.
    kardeş: ama çankırı ankara'nın ilçesiiiii, çankırı köşkü var orda
    anne: kızımın coğrafyası aslında en iyidir ama burda heyecandan şey edemedi!

oha diyorum başka da bişey diyemiyorum!
  • şu anda cahil aile rolü oynadığını düşündüğüm yarışmacılarından en cahil rolü yapanının ajanstan olduğunu görünce şaşırmadığım program

https://www.facebook.com/merih.ozturk.99?fref=ts

edit: bunlar ciddi ciddi gerçek aile ama facebooka bakınca..bu insanların rol yapması mı daha acı, gerçek olmaları mı bilemedim. sanırım gerçekler.. ne yiyip ne içtilerse artık
  • bir sayinin sifirla carpimi birdir diyen arkadasin oyuncu olduğu yarisma merih ozturk
  • 5 duyu organının içinde beyin olduğunu da öğrendiğimiz yarışma.
    beyin beyin beyin diye direten anneanne beni gülmekten öldürdü adeta...
  • yarışmacıların kesinlikle cast ajansından seçildiği ve senaryolu, danışıklı bir yarışmadır. (diye düşünüyorum)

aksine inanmak istemiyorum. insanlar bu kadar geri zekalı olamaz, olmamalı lan. sinirlerim bozuldu yeminlen. çankırı köşkü dedi ya.. 0'la 1'in çarpımı 1 eder dedi. siktirin gidin amk..
hesabın var mı? giriş yap