• eylül ayında uydudan 24 saat yayına başlayacak olan hristiyan televizyon kanalı.
  • daha once hotbird uydusundan yayin yapan, an itibariyle (bkz: turksat) uydusundan 11824 v 8000 frekansindan yayin yapmaya baslayan, hristiyan misyoner kanali.
  • ehli sünnet tv'nin hristiyan versiyonu, anlatılan bilgilerin hristiyan teolojisine göre anlatıldığını program başında vurguluyorlar, bir katedral yapımını anlatan belgeseline rastgeldim resmen gıpta ettim, birde bizim camilerinin yapımını anlatan belgesellerle kıyaslayınca rahat fark atıyorlar, cami mimarisiyle ilgili bazı şeyleri katedral belgeselinde fark etmekte bir acayip oluyor. bu hoşgörü ortamında ne kadar süre yayında kalırlar orası belli değil.
  • 24 saat uydu yayinina gecen turkiyenin ekumenlik yayin yapan tek kanali. belgeseli filmi boldur ancak kendi yapimlari sahanedir. ızleyin.
  • laik devlette olmasi gerekendir. bir tek sen mi yasiyorsun lan bu ulkede hristiyan vergi vermiyor mu?
  • hitler döneminde polonya'da, yahudi ve hıristiyanlara karşı zulmü aktaran hayli başarılı bir film gösteren kanal
    .

film, 45 sonrası, sovyet dönemi başlarında, bir kiliseye komünist bir istihbarat sorumlusunun gelmesiyle sona erdi.

gelecekte de kilise düşmanlığının devam edeceğine gönderme diye düşündüm.

.

meğer devam filmi de varmış.

ikinci filmde, önceki olayların hemen arkasından ve kaldığı yerden, din adamlarına karşı bu kez komünist yönetimin hareketleri başladı...

bütün bunları anlatmamın nedeni, ikinci filmin başlarında bir türkçe şiir çıkması karşıma...

komünist istihbaratının gizli genç adamı, ilahiyat fakültesinde (ilerde papa olacak) karol'un dersine girer ve ilahiyattaki kızlardan biriyle ilişki başlatır.

kıza ben şiir bilmem ama üç dizelik bir türkçe şiir bilirim der ve şu dizeleri söyler:

en güzel deniz :
    henüz gidilmemiş olandır.
    en güzel çocuk :
    henüz büyümedi.
    en güzel günlerimiz :
    henüz yaşamadıklarımız.
    ve sana söylemek istediğim en güzel söz :
    henüz söylememiş olduğum sözdür.

polonyalı komünist istihbarat genci elbette nâzım'ı bilecektir.

senaristi tebrik ederim.
  • hristiyanlar'ın düşünce sistemi mezhepleri yaşamları ve inanç esasları hakkında bilgi edinmek isteyenler merak edenler kanala bakabilirler. çok kaliteli programları yoktur ama size onların bakış açısını göstermesi açısından önemlidir. çalışanları çok profesyonel gibi gelmedi ama bazı beğendiğim programlar var. adını hatırlamasam da türk ya da ermeni kilisesinden bir papaz ın katıldığı programda soru cevap eşliğinde hristiyanlik inancı ve mezhepler arasındaki farklılıkları ortaya koyan faydalı bir programdi. ben olaya tamamen genel kültür olarak bakıyorum.
  • türkiye'de hristiyan teolojisine ve kültürüne uygun; düzgün, özgün ve ekümenik yayın yapan tek hristiyan televizyon kanalı. ekibin başında aktör melih ekener var. kendisi de hristiyan. bence gayet başarılı ve meraklısı için izlenesi kanaldır.
  • hristiyan misyonerlerin tv kanalı.
hesabın var mı? giriş yap