• ing. akli kari$ik kimse.
  • (bkz: scatterheart)..
  • diger adi ''as dead as leaves''.
  • ünlü rock gitarı virtüözlerinden jeff beck'in blow by blow isimli fusion albümünden etkileyici bir çalışma. ecnebi rock müziğinde pek az rastlanan 9 8'lik bölümler içerir.
  • four tet bu parcayla ugrasip ortaya nefis bi calisma cikarmistir.
  • as dead as leaves olarak da bilinir radiohead'e ait olani.
  • --- spoiler ---
    somewhere i'm not
    --- spoiler ---
    ıle sarkının noktasını çizittiren thom..yıne +
  • an australian psy-trance artist.dark-psy icra eder.infernal angel adında türünün başyapıtlarında birine imza atmış ama o gunden beri başka hiç bişey yapmamıştır ve beni sinir etmiştir.
  • en güzel bi kaç şarkıdan benim için. hep kusurlu olacağımı, dünyada başıma geleceklerden kurtulamayacağımı anlatır bana. hadi kişisel saçmalıklar: sevdiğini kaybettiğinde ona zarar verdiğinde, onun için bi tehdit olduğunda, onu değiştirdiğinde, sevgisini boş çıkardığında dinlersin öyle. o sevmeyi bırakıyo dersin. dinlersin öyle. ne zamandır sana seni anlatan şarkı yine anlatır. dinlersin. ben de sevmemeliyim dersin. işkence bu. ilgi görememek öldürür beni, çünkü ben bencil aptal bi varlığım. ben buyum. beni seven böyle sevecek belki, ben hiç düzelemicem. her denediğimde pişman olucam. o beni hiç sevmicek. o benden umudu kesti. bana sadece acır artık. keşke bi karar alabilsem, tamamen aşsam bişeyleri. aptalım, ilgiye muhtacım. bana beni sevdiğini söylesin diye neler yazdım kaç gündür. söylemedi. söylemek istedi belki. ya fırsat yoktu ya da yalan söylemiş olacaktı. fark etmez artık. başkasından farkım yok artık. "insanlar ne kadar bencil"deki insan oldum ben. kabullenmedim, kendimi iyi tanıttım. kötü bitirdim. parçaladım, bencilleştim. sevgiyi kaybettim. bitti işte. hayal kırıklarıyla dolu olmak zorunda ya. hiç istediğim gibi gitar çalamıcam. hiç istediğim gibi basket oynayamıcam. hiç bencillikten kurtulamıcam. hiç sorumlu bi insan olamıcam. belki öyle gözükücem. ama içimden neler geçicek. içimdeki scatterbrain hiç değişmeyecek. unutmaya mahkum, kalıplarıyla yaşayan benliğim hiç o üstün farkındalığa ulaşamıcak. insanlar anlamıcak. bazıları eksik yaratılıyor. aslında herkes eksik, ama ne kadar eksik olduğun önemli. kabullenmek önemli. denersin başaramazsın yoksa. en baştan yenilirsin. kendine küfreder durursun. bağırır durursun. herşeye inancın zayıflar. herkes bişeyleri basit sebeplere bağlamaya meyilli. birileri aa sevgilisinden ayrılmış bu der. küfrederim. iki üç tane daha nedeni bir sonuca birleştirdiğinde sanat yapıldığını sanıp hayran kalır bunlar. dünün başlıkları uçup gider. acılar içinde birikir, sevinçler kaybolur. eksik yaratılmışsındır sen çünkü. en baştan kaybedeceğini söyleyemezler ya. yaratıp bırakıverirler. o yollardan geçersin. geçileceği belli olan yollardan. nasıl geçileceği belli şekilde. insanlar senin hakkında düşünür, insanlar değer verir. insanlar vaz geçer. insanlar senin hakkında pes eder. çaresiz kalırlar. sana aptalsın diyemezler de seni bırakıverirler. tanıyınca bırakılmak ne iğrenç bişey. uzaktan iyi gözüküp yaklaşınca soğunan şeylerden olmak. sevilmemek. bencil olmak. değişememek. hayal kırıklığına uğramak. uğratmak. kimin umurunda? bencil olmayanın umurunda. onun da yapabileceği birşey yok. yardım edemez sana. ne farkı kaldı senden? gülümseyen yüzü sadece... unutulmak, yeniden başlamak istersin. gideceğin yolun aynı olacağını bile bile. aslında çözüm, kendinin nasıl olduğunu umursamamak. ama herkes bunu yapsa ne korkunç olurdu. ama herkes olduğu gibi işte. olabildiği kadar iyi. engelleyebildiği kadar bencil. eksik yaratılmışsın sen. terk edilmişsin sen. aptalsın sen. başkasından farkın yok senin. onun düşüncelerini umursamayan diğerlerinden farkın yok senin. hiçbişeyi hak etmiyosun sen. sana seni sevdiğini söylemesin, umudu kestikten sonra. sana acımasın. bitti desin bitirdin desin. ilişkiyi değil, o dostluğu. kimsenin anlayamadığı o dostluğu bitirmişsin sen. eksik yaratılmışsın sen.

ulan sözlüğe kendim hakkında saçmalamaktan nefret ediyorum. ama başka yerim yok be ağbi. kötüyüm ben. acıyın bana.
  • 1989-1995 yılları arası aktif olan new yorklu thrash metal grubu.

kaynak:
    http://en.wikipedia.org/wiki/scatterbrain_(band)
hesabın var mı? giriş yap