şükela:  tümü | bugün
  • liyakat, gelir dağılımı adaletsizliği, eğitim sistemi, sağlık sistemi, medya, ekonomi, bireysel hak ve özgürlükler vs vs yüzlerce konu var, hepsinin durumu da ortada. peki.

ülkede seçim var bildiğim kadarıyla, iptal edilmedi. işte bu noktada eleştiri yönünde sorun var daha doğrusu enerji ve kaynakların israfı var, bizler için bireysel olarak bile böyle ama daha kötüsü ana muhalefet partilerinin yaptığı da böyle, muhalefet yapıyormuş gibi yapmak, işleri bu.

yani bir işletmen var, kleptoman birine kasayı emanet edip sonra para aşırdı diye şikayet etmek gibi bu. eleştiriyi o adamı oraya getiren kişilere, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza yapmalısınız, muhalefet partileri de oy veren kişileri değiştirmeye, o kişilere bir şeyleri göstermeye çalışmalı.

ana muhalefet partisine bakıyorum, ellerinde maddi manevi oldukça büyük bir güç var. bu şöyle yaptı, bu böyle yaptı diye hiçbir işe yaramayan, yaramadığı 20 yılda ve tüm ortadoğu ülkelerinde gözlemlenebilecek efektif olmadığı belli olan bir şekilde hareket ediyorlar, haliyle hiçbir işe de yaramıyor. zaten yaraması mümkün de değil, ki durum ortada.

israf sadece iktidarda değil yani, biliyorsunuz biz muhalefete de para veriyoruz üstüne manevi destek veriyoruz, gerekirse örgütle diyoruz, hakkımızı ara diyoruz ama yok işte. muhalefet de işini yapmıyor, bir işe yaramıyor, 20 yıldır sadece gaz alıyor, işi bu. siz 20 yıldır aynı kişinin yönettiği, muhalefetini hep başarısız olduğu gelişmiş ülke biliyor musunuz?

-----------------------------
    not: bu tabii ki gelişmiş ülkelerde böyle değil, gelişmiş ülkelerde denetim mekanizması olur. muhalefet, yönetici erkin yaptığı bir konuda yanlış bulursa, bu yeterlidir zaten.