*

• yeni mezun oldum ve iş arayışı içerisindeyim. sürekli tecrübeli eleman vs. gibi şeylere alıştım ; fakat bugün gördüğüm bir ilan, gerçekten beni düşündürdü. burada paylaşmak istedim.
    https://www.secretcv.com/…zmani-is-ilanlari-1071627
    aradıkları özelliklerin birisi, bayansa tesettürlü olması. buna benzer bir olay daha önce de görmüştüm. madem dini bu kadar önemsiyorlar neden haksızlık yapıyorlar.
    edit: düzeltme
  • türkiye'de garip olmayandır
  • -asgari ücrete her işi yapacak birini arıyoruz. o çalışacak biz yatacağız.
  • sürekli yoğun tempoya ayak uydurmak ve kariyer hedeflemekten bahseden ilandır.

meali eşşek gibi çalıştırıp az para vereceğiz demektir. yani hak yiyecek adamlar. bu adamların tesettürlü eleman araması çok normal. çünkü dini ticaretlerine alet edecekler.
  • okuyamadığım ilandır. amk o ne lan destan gibi kısaca hertürlü sikeceğiz az para vereceğiz deselerdi ilana daha çok kişi başvururdu.
  • (bkz: seyahat engeli olmayan tesettürlü çalışan)

adamın bildiğin türbanlı fantezisi var lan...
  • şikayet butonu aratan ilandır.
  • ayrimcilikta cigir acmak. hem tesetturlu olsun, hem de seyahat engeli olmasin. bu nasil bir fantezidir?

universitede aldigim "is hukuku" dersine ve hatirladiklarima gore, yaptiklari kanuna aykiridir. keske bunu bunlari biri dava etse diyecektim, ama adalete inancim olmadigi icin vazgectim.

not: "seyahat engeli olmayan (özellikle bay adaylar için)" cumlesi, ozellikle kadinlara goz kirpiyor. erkekleri goturcez seyahate yahu, korkmayin basvurun diyor.
  • içinde geçen 'prezentable' sözüyle modernleşirken çarpılan değerlerimize ilginç bir referans oluşturuyor.

edit: yazım.
  • “yoğun iş temposundan keyif alan” kısmı ile beni benden alan ilan. bu ilanı vermenin yasal bir yaptırımı yok mu merak içindeyim.
    öyle bir ilan ki, hem işin mahiyetiyle alakası olmayan başörtüsü şartını hem islam dinine mensup olanların hassasiyetleri diyerek yasal olarak sıkıntı yaratacak combo yapmış bir firmaya ait. (eşitlik ilkesi, ırk, din,dil farklılığının çalışma durumu ile alakası)
    4857 sayılı iş kanununun 5.maddesine bakmalarını tavsiye ederim.

edit:içerik ekleme
hesabın var mı? giriş yap