• izlenilesi fantastik-romantik kore dizilerinden biri. ancak ilk bölümler hyun bin nam-ı diğer kim jo won korkunçtu yaaa, diziye yakışmayacak kadar tipsizdi. sonradan güzelleşti ya da karakteri sevdim diye gözüme güzel gelmeye başladı, bilemedim.

--- spoiler ---

bunlar ikinci kez bedenleri değiştiklerinde, oska kim jo won'a, yönetmen de gil ra im'e "sen kimsin" diyordu ya, o sahnede yönetmenden feci korktum. niye bilmiyorum tüylerim ürperdi "sen gil ra im değilsin, sen kimsin?" derken. gözleri birbirine çok yakın, ondan olsa gerek. halbuse o yönetmen ne şeker bişidir, faith'teki kraliyet doktoru karakteriyle gözüme girmişti kendisi.

ayrıca bu romantik dizilerde kız kısmısının erkeğin anasından çektiği nedir yahu? ay bunaldım. her seferinde kötü, naaalet, aksi bir anneyle karşılaşıyoruz. birisi de demiyor ki "gel kızım ben seni gelinim olarak kabul ederim tabikisi" diye. cıx cıx cıx.

--- spoiler ---
  • ders çalışırken dinlediğim bir müzik grubu idi. ama artık aklıma sadece k-drama olan secret garden geliyor. diziyi 2 defa izledim. ilerleyen yıllarda tekrar izleyebilirim. fantastik-romantik-komedi sevenler için bulunmaz hint kumaşıdır.
  • kore'de popüler olan zengin erkek - fakir kız konulu diziler arasında izlemesi en keyifli olan dizi. diğerleriyle vakit kaybetmeyin diye söylüyorum.
  • sevemediğim kore dizisidir. bu kadınlar bu dizide ne buluyor anlayabilmiş değilim. ya hyun bin aşkı ya da sürü psikolojisi deyip geçiyorum.

ama hyun abinin evi yok mu o ev. ferah ferah, manzaralı manzaralı. süperdi. bundan bana da bir tane lazım.
  • the reel gibi coşkulu, keyifli parçaları da vardır; song from a secret garden gibi hüzünlere gark eyleyen de.
    her türlü dinlenesidir. özellikle kitap okurken kendinizi buna alıştırmak, vazgeçilmez hallere vardırıyor; hem kitap okumayı hem bu grubu dinlemeyi. hayatta başka hiçbir şeye ihtiyacınız yokmuş gibi..
  • biraz eğlenceli biraz hüzünlü kore dizisi. hyun bin tabi baş faktör bunda. yoksa baş roldeki kıza ben baştan uyuzdum dua etsin. kim joo won a öyle bir aşık profili çizmişler ki tipik ' ay ne kadar tatlı, romantik' demezsiniz. fazla açık sözlü, kendini beğenmiş , huysuz , hep şikayet eder modda ama bir o kadar da fedakar. oska ile de atışmaları şahane. başta bırakacak gibi oldum ama sonra iyi toparladı zirveye doğru baya baya bir ağlattı.
    personal taste kadar gülmemem yada my girlfriend is a gumiho kadar eğlenmememe rağmen bu diziyi onlardan yukarıya koyarım. daha iyi bir hikaye ve dizi bittiğinde geçmişe dair aklınızda hiç bir soru işareti kalmıyor.
    dizinin müzikleri de çok güzel tabi. hyun bin in sesinden that man özellikle.
    bir de güzel bir tekerlemesi var ne demekse artık:

kim su han moo keobugiwa durumi samcheongabja dong bang sak chichigapo sarisarisaenta woriwori saepeurika moodoosella gureumi heorikaein dambyeorak seosaengwonae goyangyi badookineun doldolri

edit: gece gece aklıma geldi de sekreter kim ne komik tiplemeydi ya. samsung reklamında da sonra beraber oynamışlar hyun bin le.
  • hazırlık sınıfnda bize okutulan kısacık oxford library versiyonundaki kız çocuktan, o kibirinden nefret etmiştim.

bu isimdeki darzamat şarkıları ise tadından yenmez!
  • ortalamanın üzerinde bir kore dizisi. oyuncular iyi, çekim iyi, yaratıcılık iyi, yalnız diziyi o türkçe çeviriyle izleyen binlerce genç romantik muhtemelen kör olmuştur, o da diziyi yapanların hatası değil tabii.
  • etkisinden kolay kolay çıkamayacağım, 2010 yapımlı güney kore dizisidir. başrollerini hyun bin ve ha ji won paylaşmakta olup aşkın en güzel hallerini bize seyrettirmişlerdir ve bir yandan da hiçbir zaman böyle bir aşka sahip olamayacağımızı bilip bizi hüzünlere itmiştir. fakat yine de bu diziyi izlediğim süre boyunca gerçekten bir masalın içine dalmış gibiydim. aşkı o kadar güzel örneklerle tasvir etmişlerdir ki.. ama benim en çok etkilendiğimse tabi ki, deniz kızı masalıydı.. ve dizinin içine yerleştirilişi..ve bir dizi düşünün ki, gülme krizlerine gireceğiniz ve ağlamaktan helak olacağınız. işte bu dizinin adı secret garden.
    --- spoiler ---

yer değiştirme sahneleri benim en çok güldüğüm sahneler oldu. özellikle ra ım'in joo won'un bedenindeyken davranışları çok komikti. burada hyun bin faktörünü atlamamak gerekir. oska'ysa diziye çok ayrı bir renk katmış. kesinlikle unutamayağım bir karakter oldu. özellikle japonca konuşurken ki halleri.. sekreter kim de çok iyiydi. ses tonu bana göre harikaydı. dizinin olmazsa olmazlarından olmuş. diziye komedi kontenjanından girmiş ayrıca. ama her şeye rağmen dizinin dram ağırlığı çok ağır basmaktadır. ve son bölümlerde insanın kalbi dayanamamaktadır. çok pişmanım sözlük çok. "bu diziyi keşke daha önceden izleseydim." diyorum şimdi. bir daha bu noktada bir dizi çıkar mı bilmiyorum güney kore'den. ayrıca replikleriyle de akıllara kazanmış bir dizidir. "yapabileceğinin en iyisi bu mu? emin misin?" "5. kaburgan 6. olsun ister misin?" ..... diye uzar gider bu liste. çok güzeldi bu dizi çok.. fantastik sevmeyen ben bile böyle hayran kalabiliyorsam demek..
    --- spoiler ---
    ayrıca hyun bin ve gamzeleri dizide önemli bir yer tutmuştur.
    dizinin ost'leri de ayrı bir güzeldir. özellikle scar diye bir parçaları vardır ki bu parça tam anlamıyla olmuştur.
    daha ne yazsam bilmiyorum. etkisinden çıkamadım sanırım hala.
  • cg mi photoshop mu belli değil ne kullandıkları. 18.bölümde karlar yağarken ki yemek sahnesinde komik bir hata olmuş.

http://youtu.be/ebwqpoem5-o malum kar kısmı 2.13-2.14 o bir saniyelik kısımda meydana geliyor.
hesabın var mı? giriş yap