• 20 ekim 1963, eskişehir doğumlu, pek latif, pek şeker, pek yakışıklı tiyatro sanatçısı.
    1984-88 mimar sinan üniversitesi, konservatuar, tiyatro bölümü mezunu.
    1988 yılında devlet tiyatrosu kadrosuna katılmış.1988-93 yıllarında diyarbakır devlet tiyatrosunda çalışmış. 1993 yılından itibaren antalya devlet tiyatrosunda çalışmalarını sürdürmektedir çok da iyi etmektedir.
  • mikado'nun çöpleri'ndeki oyunculuğuyla beni şaşırtmış oyuncudur. hala bazı sahnelerini hatırladığımda kalbim biraz hızlı çarpar. sanırım melih cevdet anday'ın metni de bunda büyük bir etken. haddime düşmez ama söylemeden edemeyecim, antalya devlet tiyatrosu'nda tuna orhan'la birlikte oyunculuğu göze batan iki kişiden biridir.
  • kurtlar vadisi pusu adlı dizide canlandırdığı kazım kaşifoğlu karakteriyle dikkat çeken başarılı oyuncu.
  • türkiye'nin en başarılı erkek oyuncularından. performansını deneyimlemek için halihazırda gösterimde olan son tango'yu izleyebilirsiniz. konu itibariyle sıradan, özellikle ilk perdesi fazlasıyla sıkıcı da olsa, ikinci perdenin son yarısını domine eden savtak tek kelimeyle olağanüstüydü.
  • diriliş ertuğrul'daki rolüyle kevin durand'in vikings'deki hâline (sîmâen) benzeyen aktör. dizide ilk göründüğünde, "k. durand türkçe mi biliyormuş!" deyip gülümsemeden edemedim.
  • çil horoz filminde oldukça gençtir.
  • eskişehirli, kırım tatarı olan aktör. çukur(dizi)'daki erdenet ailesinin üyelerinden birini oynamaya fenotipi çok müsait.
  • kaşifoğlu karakterini müthiş canlandırmıştı pusuda.
  • şöyle 1.85 boyunda filan olsaydı dünyayı kasıp kavuracak, altüst edecek kadar yakışıklı olacağını düşündüğüm aktör. eğer kırımlı giray hanedanının bir filmi yapılır da bu adam oynatılmazsa çok ayıp ederler. ek olarak yüz yapısını biraz rahmetli anneanneme benzetiyorum nedense.
hesabın var mı? giriş yap