• rusya nın göt donduran soğunda stüdyo stüdyo gezerken gözümüze küçük paul gilbert takıldı. kendisi, basçı abisi, gitarı, amfisiyle tek gözlü bi stüdyoda yaşıyordu. kendisine sorduk:

+meraba küçük paul okula gidiyor musun?
    - hayır be yemişim okulu. sabahtan akşama kadar gitar çalıyorum.
    + kotu bisey degil mi boyle okula gitmemen? hem kaç yaşındasın?
    - sekkiz. hem sanane benim okula gitmemden alala.
    + vay çakal. ihım.. peki bize gitar çalarmısın?
    - tabe.
    jın jın jın da dart turrrr piuuuvvv...

+ehem..aferim küçük paul hep böyle. ağabeylerin ablaların okula gitti de ne oldu. senin yüzünden göt oldu kapak oldu. aferim hep böle…
  • eskiden bari$ manco'nun sundugu bi program vardi pazar günleri, olsaymi$ ozamanlar katilsaymi$ fena madara edermi$ bizimkileri..

- evet kübracigim, ispanak yiyo musun?
    - effeettt..
    - affaerim kübraya, bi $arkı söyler misin bize?
    - bir kücücük horozcuk vaaarmi$..
    - afferim kübra, 10 puan 10 puan, 70 puanla $ampiyon..
    - ehi ehi.
    - sen gel bakalım küçük.
    - hımmzz..
    - arabada ön tarafa oturmuyosun dimi?
    - ya ne arabasi amca?
    - kereviz yiyo musun peki evde, annen kereviz yapiyo mu?
    - ya ne kerevizi, ne hububati amcacim..
    - peki bi $arkı calar mısın bize?
    - tabi, divili rili rilili bürülürü lürürü, virili rivili jiiiiynnnn...
    - öhen, kurtalan ekspres'te calmak ister misin? aloo, akkuzu, maa$ina zam i$ine son!
  • iki günden beri kendimi sorgulatan adam. çocuk 8 yaşında racer x çalıyor ulan dedim kendi kendime. bi nedeni olmalı diye çocuklğuma döndüm, veletle kendimi kıyasladım. veletin elinde ibanez rgt serisi 2000$ lık gitar vardı benim elimde helvacıoğlu flüt. o paul gilbert i çözerken ben "ilgaz anadolunun.." diye zorla şarkı söylettiriliyordum. tabi haliyle o ekşi sözlük ünlüsü olurken ben zenginin malı zügürtün çenesi yorar misali onun için entry kasıyordum.

isyanım var, beni bu hale düşüren eğitim sistemine lanet ediyorum. sana da velet.
  • yanında bas gitar tutan zavallı çocuğun hali içler acısı. ve bu konserden sonra bunalıma gireceği su götürmez bir gerçektir.
  • kiskanmaya gerek olmayan cocuktur, sag el teknigi iyi degildir. arada notalari yutmaktadir!!! ayrica siskodur, boyu da kisadir.
  • dolma dombik parmaklarıyla gitarı yazmış, çizmiş ne yapmamış ki, çüküne asılayım yürü bee...
  • erkeklerin ister istemez bok atma eğilimine kurban olan gençtir.

çalışmış aferim.. çalıyor, eyvallah.. teknik var ama ruh yok. ne anladım ben o işten?

hey çocuk, baksana buraya! sen aşk nedir bilir misin?
  • duyulmamıs kufurlerin artık duyulmasını saglayan cocuk..buradan kendisine hazırladıgım lafı sunmak istiyorum: naapıosun oglum sen?
  • fotomontajdır.. yok yok film hilesi.. ya da yok bu çocuk 4400 dür.. ühühühühühü.. şu an ağlıyorum biliyor musun!?
  • onceleri inanmadim, cucedir kesin dedim.

sonra biyerde ayni videonun yuksek cozunurluklu olaniyla karsilastim.malesef.

oysa ki tam scenes from a memory de full kapasite asik atmaya kendi capimda tirt besteler yapmaya baslamistim. zerre kadar sevkim kalmadi, gitari biraktim nintendo'ya psp'ye dondum.

son peygamber olmasi muhtemeldir diye beddua edemiyorum korkumdan. yolu acik olsun. yngwie gibi olup motorize ekiplere katilmaz insallah.buyuk kayip olur dogrusu.

(bkz: it sipasi)
hesabın var mı? giriş yap