şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ağlama melis)
 • içinde gayet haklı serzenişlerin bulunduğu mektuptur.
  başına geldiğinde götünü 'adalet' diye yırtacak zırtapozların maalesef desteklediği durum.
  adaletin herkes için istenmesi gereken birşey olduğunu bilmeyecek kadar da salaklar.
  kendi anayasasına aykırı davranan bir hukuk sistemi mi dersin,çocuk oyuncağı gibi yönetilen ülke mi dersin,ifade düşmanlığında zirveyi bırakmayan bir halk mı dersin.
  allah bütün belaları bu ülkenin başına musallat etmiş.
  en aydınım diyeninin bile kendisini ilgilendirmiyorken adalet düşmanı kesildiği bir ülkede bu belaların ebediyen devam etmesi dileğiyle.
  o ok döner dolaşır elbet birgün kendilerine de saplanır.
 • türkiye yargı sisteminin teorideki ve pratikteki işleyişinin kısa bir özeti olan yazı. örneğin, anayasa hukukunda demirtaş'ın vurguladığı dokunulmazlık ve sorumsuzluk kavramlarını alıyorsun, doğal olarak tahmin ediyorsun ki aldığın bu kavramların pratikte bir karşılığı var. ya da medeni usul alıyorsun, adliye koridorlarında bakıyorsun ki aldığın usulün medeniyetten zerre miskâl nasiplendiği yok; sudan çıkmış balığa dönüyorsun. çok sonra öğreniyorsun; kanunlar iktidarların elinde tıpkı bir hamur gibidir. diledikleri şekli verir ve dilediklerine yedirirler. selçuk kozağaçlı'nın bahsettiği "helvadan put" bu kanunlardır.

  biraz daha halk diliyle örneklendireyim ki ışığı görmeniz kolaylaşsın. evine sevmediği bir misafir geldiğinde suyun içine tükürüp suyu ikram eden karaktersizler vardır ya, yani, muhakkak çevrenizden duymuşsunuzdur, hah işte öyle bir şey. saf suyumuz bizim teorik olarak aldığımız kanunlar. içine tükürülmüş suyumuz ise esas bünyemize kattığımız, kanunların pratikteki hâlidir. biliyorum çok iğrençleştim, şimdi toparlıyorum.

  cagdas donem kuramcisi'nin boş bkz vermemek adına oluşturduğu başlık buraya cuk oturan cinsten; dostlarım için her şey düşmanlarım için kanunlar. 15 temmuz 2016'dan bu yana yapılan gözaltı ve tutuklamalar iktidarın kendinden olmayanlara karşı beslediği ideolojik düşmanlık ve yok etme isteğidir. hukuksuzdur, aykırıdır. hdp'yi kentsoyluların sevmiyor oluşu, partiye ve parti mensuplarına hukukun uygulanmayacağı anlamına gelmez. siz selahattin demirtaş'a karşı sevimsiz duygular besliyorsunuz diye yargının da bu yönde tavır alması, yargı mensupları tarafından yargının bağımsızlığına saldırıdır. yargı korunmazsa, iktidar el değiştirdiğinde "ağlama melis" diye espri yaptığını zanneden histerikler belli organlarına batırılmak suretiyle ucu sivriltilmiş nesnelere konumlanmak zorunda kalır.

  anlatamıyorum allah kahretsin.
 • ne adaleti lan? iki günde bir işçi katleden, gencecik öğretmenlere kıyan, götüne bomba bağlayıp masum insanların canına kıyan, mehmetçiğin kanına susayan emperyalist uşağı aşağılık bir örgütün sözcüsüsün başkada bir bok olamazsın.

  senin söylediğin adalet ancak senin gibi vatan hainlerinin asılmasıyla olur.

  tanım: bölücü terör örgütü sözcüsünün yaptığı duygu sömürüsü.